GRANULAT KORKOWY 5-10MM

Wysoka elastyczność, odporność na wilgoć i dobre parametry izolacyjne sprawiają że granulat korkowy 5 - 10 mm wykorzystywany jest do izolacji, wypełnienie terrariów, mebli oraz dodatek do gleby. To produkt perfekcyjnie wykonany, praktyczny i prosty w montażu. Zamów, zaaklimatyzuj i zastosuj tam, gdzie nie sprawdzają się inne materiały.

Granulat korkowy 5-10mm - 15 kg Granulat korkowy 5-10mm - 15 kg
Producent: KORKOWY.PL

Dostępność: duża ilość

Czas dostawy: 2 dni robocze

99,90 zł / kpl.

6,66 zł / kg
kpl.
zobacz więcej

Dlaczego w produkcji warto postawić na naturalny granulaty korkowe 5-10 mm?

Granulat korkowy 5 – 10 mm to czysty i nietoksyczny materiał powstały z poprodukcyjnych odpadów korka aglomerowanego. Bez dodatku klejów i zbędnych wypełniaczy. Dzięki temu to najlepszy wybór do kolejnego przetworzenia. Korek nie wydziela i nie pochłania zapachów. Jest neutralny chemicznie i odporny na działanie czynników zewnętrznych, w tym wilgoć. Sprężystość i trwałość powoduje, że z granulowanego korka 5 – 10 mm powstają komponenty obuwnicze, w tym wkładki ortopedyczne i podeszwy. Wykorzystywany jest również do produkcji wyposażenia sportowego. Piłki tenisowe i krykietowe, maty do ćwiczeń, lotki do badmintona i worki bokserskie to tylko niektóre z akcesoriów, w których korek pełni istotną funkcję.

Ścinki korkowe 5 -10 mm do wzbogacenia podłoży ogrodniczych i terrariów

Naturalne ścinki korkowe warto dodać do podłoży ogrodniczych. Ze względu na to, że korek dobrze wiąże wilgoć, granulat korkowy 5- 10 mm zapewnia dobre nawodnienie roślin. Dodatek kruszywa napowietrza i zwiększa przepuszczalność gleby, która, dzięki temu, sprawdzi się nawet do hodowli wymagających roślin. Granulat korkowy wykorzystywany jest również w terrarystce. Korek jest odporny na działanie wilgoci, nie pleśnieje i nie gnije. Naturalny skład gwarantuje bezpieczeństwo zwierząt i środowiska.

Granulaty korkowe 5 - 10 mm do dekoracji

Podatny na formowanie i malowanie granulat korkowy 5 -10 mm to idealny wybór do realizacji nawet najbardziej kreatywnych pomysłów. Korek w sypkiej formie to materiał, który doskonale imituje żwir, kamienie, piasek, tłuczeń kolejowy i tereny zielone. Wysokiej jakości granulat nadaje się do tworzenia makiet architektonicznych, deweloperskich i hobbystycznych. Granulki korka to doskonała alternatywa dla farb teksturowanych. Wystarczy dodać granulat do wybranego, aby uzyskać dekoracyjny, realistyczny efekt. To niedroga metoda, która sprawdzi się zarówno przy tworzeniu dioram, jak i obrazów.

Uniwersalny granulat korkowy 5 – 10 mm

Korek granulowany to materiał o szerokim zastosowaniu. Dobrze absorbuje płyny, dzięki czemu nadaje się do czyszczenia wycieków oleju. Warto dodać go również do lasów i ozdób w słoiku. Do kompozycji florystycznych polecamy kolorowy granulat korkowy. Sprawdź również nasze inne propozycję - praktyczną podsypkę do sztucznej murawy, która zapobiega odkształcaniu się trawy, oraz kruszywo ekspandowane, dedykowane do izolacji.

 

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony