Płytki korkowe podłogowe SPICE prePU 600x300x6mm wstępnie lakierowane fazowane

Dostępność: wycofany z oferty
Kod produktu: I908002
Cena: 268,19 zł 268.19
Cena netto: 218,04 zł
ilość kpl.

Ocena 4.6 ( 66 ocen)

Opis

Parkiet korkowy SPICE grubości 6mm wykończony wstępnie warstwą lakieru.

Seria CorkComfort z kolekcji IDENTITY marki Wicanders.

Wymiary płytek 6x300x600mm. Pakowanie w zgrzewki po 1,98m2.

Podana cena za zgrzewkę 1,98m2.

Do klejenia płytek zaleca się stosowanie kleju W-240 lub Cola Cork FC dostępnego w katalogu "KLEJE DO KORKA".Podłogi korkowe tej kolekcji stanowią naturalne forniry korkowe o przyjemnej brązowej barwie. Unikatowe efekty i odcienie sugerują powrót do natury i zapewniają wiele naturalnych wrażeń.
 
Konstrukcja podłóg korkowych Corkcomfort
 

Podłogi korkowe dostępne są w postaci paneli lub płytek przyklejanych do podłoża. Panele i płytki wykończone są lakierem ceramicznym Xtreme WRT.

 

Płytki korkowe przyklejane są bezpośrednio do podłoża. Taka podłoga ma znacząco lepsze własności akustyczne w porównaniu do podłóg panelowych, wyeliminowane jest bowiem zjawisko pustki powietrznej, sprawiającej, że stawiane kroki powodują charakterystyczny głuchy pogłos.


Podłoga ułożona z płytek korkowych jest więc wyjątkowo cicha.W ofercie znajdują się płytki lakierowane fabrycznie oraz wstępnie lakierowane. Wybór płytek lakierowanych umożliwia skrócenie czasu montażu.


Z kolei lakierowanie płytek w miejscu montażu, po ich przyklejeniu do podłoża, daje gwarancję uzyskania jednolitej warstwy ochronnej, a ponadto pozwala na zastosowanie lakieru o charakterystyce odpowiedniej do intensywności użytkowania danego pomieszczenia.

płytki korkowe

1. Lakier Xtreme WRT lub PU 
2. Naturalny podkład korkowy 
3. Korek aglomerowany

 


xtreme wrt Lakier Xtreme WRT to lakier na bazie komponentów ceramicznych, który swoją twardością przewyższa trwałość diamentu przemysłowego. 
Dzięki temu powłoka wykonana z lakieru ceramicznego jest niezwykle odporna na ścieranie się i zarysowania, sprawiając tym samym, że podłoga 
wygląda jak nowa przez wiele lat.

 

Lakier ceramiczny Xtreme WRT posiada też szereg innych zalet:

 • podłoga wygląda naturalnie – można wręcz odnieść wrażenie, że jest olejowana a nie lakierowana, a struktura korka jest doskonale widoczna;
 • podłogę łatwo utrzymać w czystości, gdyż brud (w tym ślady pozostawione przez gumowe podeszwy) nie wnika w strukturę lakieru, lecz pozostaje na jego powierzchni;
 • do pielęgnacji podłogi stosuje się jedynie płyn do codziennego mycia; nie trzeba (a nawet nie należy) używać żadnych środków do konserwacji
 • utrzymanie podłogi w dobrym stanie jest więc relatywnie tańsze;
 • Xtreme WRT to lakier w pełni ekologiczny – nie stwierdza się emisji szkodliwych dla zdrowia substancji;
 • zużyta po latach powłoka lakieru ceramicznego może być poddana regeneracji w podobny sposób jak w przypadku innych rodzajów lakierów do podłóg (zmatowienie, nałożenie nowych warstw lakieru).

Dlaczego podłogi korkowe?

podłogi korkowe - właściwości ciche  CICHE

Laboratoryjne testy dowodzą, że płyty z korka są znakomitym materiałem izolacyjnym. Korek redukuje dźwięki dobiegające z innych kondygnacji, obniża poziom hałasu powstającego wewnątrz mieszkania.

podłogi korkowe - właściwości ciepłe  CIEPŁE

Naturalne właściwości korka odgrywają zasadniczą rolę w izolacji cieplnej, zapewniając niezrównoważony komfort, przytulność oraz niższe koszty energii.
Dzięki swojej słabej przewodności cieplnej korek jest zawsze ciepły w dotyku, bowiem nie przepuszcza ani nie pochłania ciepła naszego ciała i sprawia wrażenie, jakby miał wewnętrzne ciepło (jakby nas ogrzewał).

podłogi korkowe - właściwości trwałe  TRWAŁE

Podłogi z warstwą mocno sprasowanego korka przenoszą bardzo duże obciążenia. Pod wpływem nacisku mikrokomórki korka ulegają kompresji, a na powierzchni podłogi brak jest śladów wgłębień i załamań. Podłogi zabezpieczone są przed zużyciem powłoką z wysokiej jakości lakieru poliuretanowego  lub winylu, dzięki którym podłoga jest niezwykle odporna na ścieranie i zarysowania, sprawiając tym samym, że wygląda jak nowa przez wiele lat.

podłogi korkowe - właściwości komfortowe  KOMFORTOWE

Udowodniono, że twarde podłoża powodują nasilenie urazów stóp i pleców.  Badania pokryć podłogowych Corkcomfort przeprowadzone w Valencia Biomechanics Institute dowodzą ich znakomitych właściwości biomechanicznych i wpływu na prawidłową postawę ludzkiego ciała. Produkty Wicanders są miękkie i jednocześnie sprężyste, przez co zmniejszają nacisk na stawy i kręgosłup.

podłogi korkowe - właściwości zdrowe  ZDROWE

Korek jest materiałem antystatycznym, tzn. nie przyciąga i nie pochłania kurzu. W związku z tym podłogi Wicanders nie powodują alergii, są przyjazne dla alergików i astmatyków.

podłogi korkowe - właściwości przyjazne dla środowiska  PRZYJAZNE DLA ŚRODOWISKA

Produkty Wicanders nadają się do recyklingu, są przyjazne dla środowiska i pozytywnie wpływają na pobór dwutlenku węgla z atmosfery. Ich ekologiczny charakter podkreśla nowy klej wodny ACRODUR zmniejszający poziom emisji substancji szkodliwych. Dzięki właściwością izolacyjnym umożliwiają oszczędzanie energii.
Certyfikat FSC w zakresie gospodarki leśnej, a także inne certyfikaty, to niezaprzeczalny dowód ekologicznego charakteru tych podłóg i ich dodatkowa zaleta.

podłogi korkowe - właściwości szybka i latwa instalacja  SZYBKA I ŁATWA INSTALACJA

Dzięki opatentowanemu systemowi CorkLoc instalacja paneli korkowych nie będzie stanowiła najmniejszego problemu, a zintegrowany podkład korkowy oprócz dodatkowego wytłumienia i ocieplenia, wyeliminuje konieczność dodatkowego zakupu mat pod podłogi pływające.

podłogi korkowe - właściwości łatwe w pielęgnacji  ŁATWE W PIELĘGNACJI

Podłogi Wicanders są łatwe w codziennej pielęgnacji i okresowej konserwacji. By podłogi utrzymać w czystości wystarczy tylko odkurzać oraz co jakiś czas przemywać wilgotną szmatką z użyciem środków pielęgnujących.

 

Montaż podłóg korkowych Wicanders na ogrzewaniu podłogowym:

Możliwe jest montowanie podłóg Wicanders na wodnym systemie ogrzewania podłogowego, przy czym maksymalna temperatura na powierzchni podłogi  nie może przekraczać 26°C.


Suszenie podłoża przed instalacją podłogi


Należy pamiętać o tym, że każdy system ogrzewania podłogowego posiada określone parametry uzależnione od zastosowanego rodzaju ogrzewania i podkładu podłogowego. W celu uniknięcia problemów związanychz funkcjonowaniem systemu ogrzewania podłogowego należy ściśle przestrzegać norm i przepisów związanych z instalacją systemu. Suszenie ogrzewanego podłoża powinno się odbywać zgodnie z protokołem ogrzewania podłogowego, uwzględniając całkowite wyłączenie ogrzewania przed montażem podłogi. Dopiero po całkowitym wysuszeniu podłoża możemy rozpocząć jego normalną eksploatację.
Eksploatację ogrzewania nie należy rozpoczynać wcześniej niż 21 dni po wyschnięciu podkładu  (cementowego lub anhydrytowego).  Po tym okresie ogrzewanie powinno być załączane stopniowo tak, aby maksymalną temperaturę pracy (26oC) osiągnąć w ciągu 3 dni. Czas schnięcia podłoża cementowego o grubości wymaganej dla zastosowania systemu ogrzewania podłogowego wynosi około 60-90 dni.

 

Montaż podłóg klejonych do podłoża

 • system ogrzewania musi być wyłączony  co najmniej osiem dni przed zastosowaniem jakiejkolwiek masy samopoziomującej. Podłoże musi być przed tym całkowicie wysuszone.
 • ogrzewanie należy wyłączyć przed zastosowaniem masy samopoziomującej

Montaż podłóg Corkcomfort na ogrzewaniu podłogowym

 • ogrzewanie można włączyć po trzech dniach od zakończenia instalacji podłogi. Należy stopniowo podnosić temperaturę aż do osiągnięcia jej normalnego poziomu. Maksymalna temperatura na powierzchni podłoża nie może być wyższa niż 260C.
 • należy ściśle przestrzegać zalecanych czasów schnięcia podkładu i masy samopoziomującej. Nie stosowanie się do tych zaleceń może spowodować zawilgocenie masy  samopoziomującej i nagromadzenie się wilgoci pod płytkami, lub do przesuszenia kleju.
 • materiał powinien być zaaklimatyzowany  w danym pomieszczeniu przez okres co najmniej siedmiu dni. W przeciwnym wypadku może dojść do kurczenia się materiału.
 • podczas długotrwałego utrzymywania się niskich temperatur na zewnątrz należy unikać gwałtownych zmian temperatury ogrzewania podłogi, ponieważ, powoduje to bardzo silna „pracę” podłogi (kurczenie i rozszerzanie).

Pielęgnacja i konserwacja podłóg korkowych i winylowych Wicanders

Podłogi WINCANDERS są łatwe w utrzymaniu w czystości. Jedyne co jest potrzebne to delikatny detergent i odkurzacz. Do codziennej/co tygodniowej konserwacji można również stosować płaskiego mopa.
Aby państwa podłoga wyglądała jak nowa, Wicanders poleca serię środków konserwujących, które są gwarancją uzyskania zadawalających efektów.

Produkt Funkcja Wykończenie Rozcieńczenie Czas schnięcia Zużycie
Power Polish Okresowa konserwacja Corkcomfort floating WRT
Corkcomfort glue down WRT
Vinylcomfort floating PU
Vinylcomfort floating Ceramic
brak 30-45 min. 3 l/100m2
Soft Cleaner Codzienna pielęgnacja z wodą
1:50 - 1:200
15 min. 100-200 ml/100 m2
Power Strip Usuwanie silnych zabrudzeń z wodą
1:20
5 min 1l/100m2

 

Zawsze pamiętaj o tym, że:

 • Jeżeli w pomieszczeniu, w którym zamontowana jest podłoga mają być wykonywane prace, podłogę należy zabezpieczyć przy użyciu papieru bądź sklejki lub tektury,
 • Nie należy przesuwać mebli bezpośrednio po podłodze,
 • Na nogach krzeseł i mebli należy stosować podkładki filcowe lub korkowe,
 • Krzesła biurowe na kółkach muszą odpowiadać normie DIN 68131 (Typ W),
 • Przy wszystkich wejściach należy umieścić wysokiej jakości wycieraczki w celu ograniczenia wnoszenia brudu, piasku i wilgoci,
 • Nigdy nie należy stosować mat z lateksową lub gumową podbitką, ponieważ mogą one spowodować trwałe zabrudzenie podłogi,
 • Nigdy nie należy stosować środków czyszczących zawierających składniki ścierne lub środków na bazie rozpuszczalników, np. acetonowych,
 • Nigdy nie należy stosować szczotek drucianych,
 • Należy unikać wilgoci na podłodze,
Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl