3 powody, dla których warto stosować lakier do korka

0

Chcąc mieć jednak pewność, że podłoga z korka będzie prezentować się jak nowa przez długi czas, warto zdecydować się na jej lakierowanie, sięgając po poliuretanowy, wodorozcieńczalny lakier dedykowany do powierzchni z naturalnego korka. Poniżej prezentujemy trzy powody, dla których warto stosować tego typu preparaty. Lakiery do korka doskonale sprawdzają się nie tylko w przypadku podłóg. Mogą być z powodzeniem wykorzystywane również do zabezpieczania powierzchni ściennych, zapewniając im estetyczny wygląd oraz odpowiednią ochronę przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Sprawdźmy, dlaczego warto je aplikować.

1. Chronią powierzchnię korka przed promieniowaniem UV.

Wysokoenergetyczne promienie ultrafioletowe znajdujące się w świetle słonecznym mogą przyczynić się do powstawania nieestetycznych przebarwień na powierzchni korka. Dlatego nawierzchnie niezabezpieczone właściwym preparatem mogą ulegać niszczeniu i szarzeniu w ciągu kilku miesięcy. Niezależnie od tego, czy wybierzemy korek na ścianę, czy zaintryguje nas podłoga korkowa, lakier pomoże nam w skutecznej ochronie podłoża przed działaniem promieniowania UV, kilkudziesięciokrotnie spowalniając proces starzenia powierzchni i tworząc niewidoczną powłokę, która nie pęka, nie łuszczy się i nie ulega rozwarstwieniu.

2. Zabezpieczają posadzkę przed ścieraniem oraz wilgocią.

Kolejnym argumentem, dla którego warto sięgnąć po wysokiej jakości lakier do korka, jest fakt, że tego typu preparaty zapewniają powierzchniom odpowiednią ochronę przed ścieraniem oraz wilgocią. Jest to szczególnie istotne, kiedy zdecydujemy się na położenie korka na ścianie w łazience, czy kuchni, a więc w pomieszczeniach, w których pojawia się woda, czy skrapla się para wodna. Lakier można nanosić zarówno na ściany, jak i podłogi korkowe, mając w ten sposób pewność, że na zabezpieczonych podłożach nie pojawią się pleśnie oraz grzyby.

3. Podłoga wygląda naturalnie i jest łatwa do utrzymania w czystości.

Poza tym, że lakiery do korka podłogowego i ściennego zapewniają skuteczne zabezpieczenie przed promieniowaniem UV, czy wilgocią, dodatkowo sprawiają, że pokryte nimi powierzchnie prezentują się naturalnie i są łatwe do utrzymania w czystości. Struktura korka jest doskonale widoczna, a wszelkie zabrudzenia nie wnikają w głąb podłoża, lecz pozostają na jego powierzchni. Do pielęgnacji podłogi korkowej pokrytej lakierem nie trzeba używać żadnych środków do konserwacji – wystarczy stosować płyn do codziennego mycia. Dzięki temu utrzymanie nawierzchni jest relatywnie tańsze.

Podsumowanie

Korek na ścianie, czy na podłodze pokryty lakierem będzie wyglądać estetycznie przez długi czas. Tego typu produkty doskonale nadają się zarówno do nowych, surowych płytek korkowych, jak i do renowacji starszych posadzek. Dzięki specjalnej konsystencji są wyjątkowo łatwe w aplikacji – można nakładać je, posługując się pędzlem, wałkiem lub metodą natrysku.

Komentarze do wpisu (0)

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium