3 zalety gablot korkowych

0

Jednak rzadko kiedy zastanawiamy się nad tym, w jakim miejscu są one zamieszczane. A przecież raczej nikt nie wiesza ich na gołej ścianie! Zazwyczaj wszelkie potrzebne informacje znajdują się w gablotach. Niekiedy mają one magnetyczną powierzchnię, ale częściej spotyka się te, wykonane z korka. A może przydadzą się one również w Twoim miejscu pracy? Sprawdź, czemu warto w nie zainwestować!

Uniwersalność: korek wszędzie przydatny

Pierwsza zaleta tego typu gablot to wszechstronność ich zastosowania. Okazuje się, że sprawdzają się one m.in. w:

  • szkołach – zarówno w klasach, jak i na korytarzach,
  • instytucjach, związanych z kulturą: kinach, teatrach – do prezentowania repertuaru na najbliższe tygodnie,
  • urzędach,
  • kościołach (w przedsionkach), do informowania np. o godzinach nabożeństw,
  • placówkach medycznych,
  • blokach, przy wejściu do klatki schodowej,
  • muzeach, do przechowywania i udostępniania zwiedzającym płaskich eksponatów (fotografie, drobne przedmioty).

Oczywiście to nie wszystkie możliwości zastosowania korkowych gablot. Z powodzeniem można je zamontować również w biurze podróży, zakładzie fotograficznym, hotelowym holu, a nawet w sklepie.

Wygoda użytkowania

Jak szybko opublikować ważne ogłoszenie albo zamieścić informację dla interesantów? Wystarczy kartka i kilka pinezek! To prostsze niż przyklejanie za pomocą taśmy. I nie zostają później nieestetyczne ślady po kleju... Decydując się na korkową tablicę, warto wybierać modele z zamknięciem. Gablota z zamkiem imbusowym jest gwarantem tego, iż zamieszczone w niej informacje będą zabezpieczone przed osobami z zewnątrz. Nikt nie będzie robił żartów, przypinając tam niestosowne treści czy dopisując coś na opublikowanych ogłoszeniach. Dodatkowo witrynę taką można zamontować na dwa sposoby: albo poziomo (wówczas drzwiczki otwierają się do góry), albo pionowo, co pozwala na otwieranie drzwi na bok. Zastosowany w środku korek jest trwały, a na spodzie wzmacnia go ocynkowana blacha. Dzięki temu nowa gablota nieprędko się zużyje, a powierzchnia przypinania nie zacznie się kruszyć. Korkowa gablota w aluminiowej ramie ma zaokrąglone narożniki. Brak ostrych kantów sprawia, że można bezpiecznie instalować ją na ścianie na wysokości wzroku.

Estetyka: prostota w cenie

Trzecia, niezwykle ważna cecha proponowanych gablot to ich estetyka. Proste witryny z drzwiczkami z pleksi, korkową powierzchnią i obramowaniem ze srebrzystego aluminium wpasują się niemal w każde pomieszczenie. Instaluje się je zarówno w nowoczesnych przestrzeniach publicznych, jak i w klasycznie urządzonych wnętrzach klas czy muzeów. Jednocześnie gabloty same w sobie nie będą odciągać uwagi od publikowanych wewnątrz materiałów. Pomimo że z biegiem czasu wiele metod prezentacji informacji znacznie zmieniło się, tradycyjne gabloty z korka nieprędko odejdą do lamusa. Wciąż są one świetnym środkiem do publikowania ważnych ogłoszeń, komunikatów oraz obwieszczeń. Co więcej, naturalne, ekologiczne korkowe tworzywo, stanowiące ich bazę, swym kolorem wpisuje się w wiele stylów.

Podsumowanie

Gabloty, w których powierzchnię wewnętrzną stanowi korek, są świetnym rozwiązaniem dla wielu branż. Ich zamocowanie na ścianę jest proste, a użytkowanie – wygodne. Warto zainwestować w taką witrynę, gdy chce się mieć trwałe, dobrze prezentujące się rozwiązanie, służące do przekazywania informacji w postaci ogłoszeń. Cena gabloty w Korkowy.pl zależy od jej rozmiaru. Mamy zarówno niewielkie modele o wymiarach 60 × 90 cm, jak i większe tablice. Warto dobrze zastanowić się, jak duża witryna będzie potrzebna i ile miejsca na ścianie ma się do dyspozycji. Pamiętaj, że wybrane modele możesz zamocować na dwa sposoby! W naszym sklepie internetowym są gabloty do zastosowania wewnątrz budynków. W zestawie, wraz z zamykaną tablicą, znajdziesz mocujące elementy. Szukasz witryny ogłoszeniowej do placówki publicznej? Potrzebujesz prostej gabloty do swojego biura? Świetnie trafiłeś! Zapraszamy do zakupów!

Komentarze do wpisu (0)

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium