Dekoracyjne listwy korkowe – alternatywa dla klasycznych listew PCV

0

Kładziesz zatem korek na podłogę, przyglądasz się i... czegoś tu brakuje. O co chodzi? No tak! Przyda się jeszcze listwa korkowa, która stanowi swego rodzaju wisienkę na torcie, wieńczącą dzieło. Wtedy już będzie wszystko w komplecie!

Dekoracyjne listwy z korka

Proponowane przez nas listwy wewnętrzne i zewnętrzne to świetny zamiennik tradycyjnych listew, wykonanych z PCV lub sztukaterii poliuretanowej czy styropianowej. Naturalny korek świetnie skomponuje się z panelami z tego samego materiału lub boazerią korkową na ścianie. W ofercie mamy m.in.:

  • listwy wykończeniowe (ćwierćwałek),
  • wersje kątownikowe, przeznaczone do narożników wewnętrznych (pod sufit),
  • listwy narożne zewnętrzne – duże i małe,
  • ozdobne listwy boazeryjne.

Trwałość korkowych listewek

Podobnie jak panele, płytki dekoracyjne oraz inne elementy z korka, tak i listwy, jeśli są dobrze zamocowane, mogą służyć przez długie lata. Ich powierzchnię zabezpiecza bezbarwny lakier, dzięki czemu nie ulegają one szybkiemu zabrudzeniu albo przykurzeniu. Zaletą tych korkowych listewek jest możliwość ich łatwego przycięcia do pożądanej długości i dopasowania do danego miejsca. Dzięki swej elastyczności korek dobrze wypełnia szczeliny i wpasowuje się w krawędź okładziny albo narożnika, nie odstając i nie wykrzywiając się w widoczny sposób. Zastosowany lakier ochronny jest bezpieczny, więc listwa taka może być umieszczona w pokoju dziecięcym czy wszędzie tam, gdzie dąży się do ekologicznych rozwiązań wykończeniowych.

 

Jakie są wymiary listwy z korka?

Zależnie od wybranego typu (listwa kątownikowa, płaskownikowa albo w formie ćwierćwałka), produkt ma różne wymiary. W przypadku zaokrąglonych kątowników podajemy ich szerokość zewnętrzną. Wynosi ona od 18 mm do 30 mm w różnych typach listewek. Grubość oferowanej listwy w typie ćwierćwałka to 10 mm. Płaskownik to cienka listewka (5 mm)  (https://korkowy.pl/korkowe-listwy-ozdobne-boazeryjne-lwkb1.html), idealna jako zwieńczenie krawędzi okładziny korkowej. Wszystkie listwy mają standardową długość 915 mm, lecz w razie potrzeby można je dowolnie skrócić lub połączyć ze sobą.

Nie tylko z korkiem naturalnym!

Kto powiedział, że proponowane listewki pasują wyłącznie do okładzin w kolorze naturalnego korka? Okazuje się, że mogą one stanowić niebanalny akcent dekoracyjny również przy innych typach materiału korkowego. W połączeniu z panelami ściennymi, listwy z korka będą oryginalną ozdobą wnętrza, na przykład w przedpokoju, salonie czy lokalu użytkowym. Dodatkowo na tle ciemniejszej okładziny, na przykład dekoracyjnego korka ekspandowanego (https://korkowy.pl/okladzina-korkowa-scienna-ekspandowana-dekoracyjna-circles-m1.html), wyróżnią się w niezwykle interesujący sposób, stanowiąc przejście między pokrytą korkiem ścianą a tradycyjnie pomalowanym sufitem. Ciekawe, prawda?

Uniwersalność listwy korkowej

Dostępne w sklepie internetowym Korkowy.pl listwy sprawdzą się również jako wykończenie okładzin z korka technicznego, zastosowanych w celu zapewnienia izolacji termicznej bądź akustycznej danego pomieszczenia. To rozwiązanie dla domów, szkół i innych miejsc, w których w wystroju dominują nawiązania do natury i ekologiczne tworzywa. Niezależnie więc od tego, czy chce się postawić na prosty, naturalny korek, czy też na bardziej wyrafinowaną, ozdobną jego wersję, listewki to uniwersalne wykończenie ściany albo podłogi. Na pewno pasują tutaj bardziej niż tradycyjne listwy przypodłogowe. Zależnie od intencji, mogą stanowić albo wyróżniający się, mocny akcent, albo subtelne dopełnienie boazerii, paneli lub płytek. Warto przekonać się o tym samemu!

Komentarze do wpisu (0)

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium