Dzieci kochają korek - motywy korkowe w pokoju dziecka

0

Pokój dziecięcy to miejsce, które powinno być bezpieczną ostoją dla najmłodszych. Ze względu na to, że służy najczęściej do zarówno do zabawy, jak i nauki oraz spania, nie można zapomnieć również o funkcjonalności. Pomoże w tym naturalny korek. O jakie produkty warto wzbogacić dziecięcy pokój?

Korek na ścianie w pokoju dziecka dla ciepła i ciszy

Korek ścianie w pokoju dziecka korzystnie wpływa na akustykę wnętrza. Pomaga wytłumić dźwięki i hałasy, zapewniając spokój także w pomieszczeniach sąsiadujących z dziecięcą ostoją. Dodatkowo ociepla ściany. Z tego powodu przy zagłówkach łóżek warto zamontować płyty korkowe, które ochronią przed chłodną powierzchnią.

Rodzice wiedzą, że ściany i podłogi w pokoju dziecięcym są szczególnie narażone na zabrudzenie. Na szczęście zarówno korek ścienny, jak i podłogowy są łatwe w czyszczeniu. Niewielkie zabrudzenia można przetrzeć wodą, a do mocniejszych użyć delikatnego detergentu. Wartą wspomnienia właściwością jest również antystatyczność korka naturalnego, dzięki której nie przyciąga kurzu, a co za tym idzie, bardzo dobrze sprawdza się w pokojach alergików.

Zaletą w przypadku dziecięcych pokojów jest również stonowany odcień korka i miła w dotyku faktura, które wprowadzają do wnętrza przytulność oraz spokój. Warto pamiętać, że neutralne kolory sprzyjają wyciszeniu, zatem bardzo dobrze sprawdzą się w pokojach, gdzie dzieci nie tylko się bawią, ale również uczą i śpią.

Miękkie lądowanie z korkiem podłogowym

Korkowe produkty do pokoju dziecięcego to nie tylko stonowana stylistyka. Dodatkiem, który z pewnością zachwyci najmłodszych, są korkowe puzzle. Połączenie korka naturalnego z filcem to ekologiczna alternatywa dla syntetycznych mat do zabawy, a przy tym świetna rozrywka. Kto oprze się kolorowym puzzlom w rozmiarze XXL, które można dowolnie układać? Mata z pewnością zachwyci najmłodszych, zachęcając ich przy tym do ruchu. Oprócz tego puzzle zapewniają ciepłe miejsce do zabawy, dobrze izolując od zimnej podłogi.

Aby całkowicie wyeliminować problem chłodnej powierzchni, podłogę warto w całości pokryć korkiem naturalny. Korek podłogowy zapewnia komfort podczas chodzenia i zabawy. Jest przyjemny i ciepły w dotyku, a przy tym amortyzuje upadki, które często zdarzają się podczas dziecięcych psot. Do pokojów najmłodszych nadadzą się wszystkie rodzaje podłóg korkowych: klejone płytki, panele oraz korkoleum.

Korkowe puzzle

Tablice korkowe do pokoju dziecka

W pokoju użyteczne będą także korkowe akcenty, takie jak tablice. Zamiast klasycznego wykończenia, tablice korkowe do pokoju dziecka mogą mieć oryginalne nadruki, które pobudzą wyobraźnię najmłodszych. Przykładem jest być tablica korkowa z grafiką boiska, która stanowi najlepszy wybór dla fanów piłki nożnej. Warto wspomnieć, że to ekologiczny produkt, który bez obaw może służyć do zabawy. W przypadku uczniów ciekawą opcją może być natomiast korkowy planer, czyli tablica z podziałem na dni tygodnia. Kolorowy design pomoże zapanować nad szkolnymi obowiązkami. Tablice korkowe w pokojach młodszych dzieci świetne sprawdzą się natomiast do wieszania rysunków.

Tablica korkowa dla fana futbolu

Jak widać, korek naturalny w dziecięcym pokoju można wykorzystać na wiele sposobów. Dzięki umiejętnemu połączeniu korkowych akcentów pokój będzie bezpieczną, spokojną i funkcjonalną przestrzenią do zabawy, nauki i rozwoju najmłodszych.

Komentarze do wpisu (0)

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium