Gablota ogłoszeniowa – prosty sposób nie tylko na przekazywanie informacji

0

W wielu domach podłogi pokryte są korkowymi panelami, a na ścianach znajduje się warstwa dekoracyjnego korka ekspandowanego. Firmy tymczasem często wykorzystują tablice i gabloty korkowe. W tym artykule pokazujemy właśnie ich zastosowania i piszemy o tym, dlaczego warto się w nie zaopatrzyć. Zapraszamy do lektury!

Gablota z korka: dla kogo?

Pewnie każdy z nas pamięta, jak w szkole na ścianach klas wisiały kolorowe "gazetki". Często powierzchnia, do której przypinało się prace uczniów, okolicznościowe napisy i inne informacje, była wykonana właśnie z korka. Nic dziwnego – łatwo do niego przytwierdzać kartki za pomocą pinezek. Okazuje się, że tego typu gabloty sprawdzą się nie tylko w placówce edukacyjnej. Zaopatrują się w nie m.in.:

  • spółdzielnie mieszkaniowe, aby informować mieszkańców bloków o ważnych kwestiach,
  • urzędy zamieszczające dla interesantów ogłoszenia i wzory wypełniania wniosków,
  • kina i domy kultury prezentujące w nich swój najnowszy repertuar,
  • placówki medyczne umieszczające na korkowych tablicach godziny dyżurów lekarzy oraz inne informacje dla pacjentów,
  • biura turystyczne i inne miejsca, w których oferta dla klientów jest regularnie aktualizowana i ma być widoczna,
  • muzea i obiekty, w których organizowane są wernisaże czy wystawy, np. fotografii.

 

Gabloty wewnętrzne w Korkowy.pl

W naszym sklepie internetowym znajdziesz gabloty ścienne o grubości 4 cm lub 5 cm, przeznaczone do użytku wewnątrz budynków. Posiadamy model gabloty korkowej z przesuwnymi drzwiczkami szklanymi oraz wersje otwierane. Powierzchnia do przypinania materiałów wykonana jest z korka lub tworzywa tekstylnego. Osobom chcącym przytwierdzać ogłoszenia za pomocą magnesów proponujemy natomiast tablicę z powierzchnią suchościeralno-magnetyczną. Wszystkie gabloty zamykane są na kluczyk lub imbusowy zamek. Zabezpiecza to zawartość przed dostępem osób z zewnątrz i zapobiega umieszczaniu na tablicy niepożądanych treści. Gablota wykonana jest z bezpiecznych materiałów:

  • pleksi lub hartowanego szkła ESG,
  • profilu aluminiowego,
  • zaokrąglonych narożników, chroniących przed uderzeniem się w kant.

Wszystkie modele objęte są minimum dwuletnią gwarancją.

Tablice i gabloty korkowe: jak wieszać?

Dostępne w naszym sklepie internetowym gabloty mają załączony zestaw umożliwiający zamocowanie produktu na ścianie. Dzięki temu nie trzeba dodatkowo chodzić do sklepu z materiałami budowlanymi. Sam montaż nie jest trudny – każdy powinien sobie z nim poradzić. Gablotę korkową otwieraną  da się zawiesić zarówno w poziomie, jak i pionowo – zależnie od przeznaczenia. Warto zastanowić się, na jakiej wysokości umieścić gablotę. Musi ona być powieszona tak, aby wszystkie informacje przypięte do korkowej powierzchni były czytelne. Można rozważyć zamocowanie jej na wysokości wzroku człowieka o średnim wzroście. W klasach szkolnych trzeba wziąć poprawkę na to, że siedzące przy ścianie dzieci powinny wygodnie wstawać z ławek – bez uderzania się o krawędź gablotki. Nie jesteś pewien, która z proponowanych przez nas tablic lub gablot korkowych będzie dla Ciebie najlepsza? Skontaktuj się z nami! Chętnie doradzimy i pomożemy wybrać optymalne rozwiązanie, a także podpowiemy, w jaki sposób zamontować konkretną gablotę. A może szukasz prostszych tablic korkowych do swojego domu lub biura? Również znajdziesz je w Korkowy.pl! Zapraszamy do naszego sklepu także po inne produkty z korka!

Komentarze do wpisu (0)

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium