Gumokorek - zalety i możliwe zastosowanie

0

Połączenie gumy i korka przydaje się zarówno w domu, jak i przemyśle. Gumokorek wykorzystywany jest do produkcji uszczelek oraz mat podłogowych pod podłogi. Zastanawiasz się, czym różni się od mat korkowych i który z nich lepiej zamontować pod panele? Tego dowiesz się z dalszej części tekstu.

Gumokorek pod panele

Gumokorek pod panele to podkład w rolce, przeznaczony nie tylko do podłóg pływających. Świetnie nadaje się również do innego typu podłoży, w tym parkietów klejonych i sportowych. Gumokorek pod panele doceniany jest przede wszystkim ze względu na trwałość i bardzo dobre parametry izolacyjne. Podkład z gumy i korka doskonale amortyzuje wibracje, zwiększając komfort podczas chodzenia. Zapewnia przy tym optymalne wyrównanie powierzchni. Nie sposób nie wspomnieć również o bardzo dobrej izolacji akustycznej i termicznej, która korzystnie wpływa na atmosferę pomieszczeń. Podkład likwiduje zarówno dźwięki uderzeniowe, jak i powietrzne, zapewniając przy tym ciepłą podłogę. Gumokorek jest również odporny na wilgoć i korozję biologiczną, a przy tym neutralny chemicznie i ekologiczny. Należy do materiałów bezpiecznych dla środowiska oraz użytkowników.

Gumokorek pod panele

Korek czy gumokorek – co wybrać pod podłogę?

Jednym z dylematów, przed którym stają osoby montujące podłogę, jest rodzaj podkładu, jaki należy pod nią położyć. Jak powszechnie wiadomo, odpowiednio dobrana mata zwiększa trwałość podłogi i zapewnia większy komfort podczas jej użytkowania. Ze względu na swoje zalet, przede wszystkim trwałości i  doskonałe parametry izolacyjne, często wybieranym podkładem jest mata z korka. Dostępne są dwa rodzaje: korek i gumokorek. Który wybrać? Pierwszy z nich powstaje z granulatu korkowego i spoiwa, w drugim dodatkowy komponent stanowi guma. Główna różnica obydwóch materiałów, oprócz składu, ma związek z ich przeznaczeniem. Podkład korkowy nadaje się jedynie pod podłogi pływające. Gumokorek ma natomiast szersze spektrum zastosowań. Może być położony pod płytki klejone, wykładziny dywanowe, parkiety, linoleum, płytki ceramiczne i kamień naturalny. Wykorzystywany jest także przy budowie tarasów drewnianych i kompozytowych.

Podkład korkowy pod panele

Gumokorek na uszczelki

Ze względu na swoje zalety, przede wszystkim wytrzymałość, dobre parametry izolacyjne, a przy tym odporność na działanie smarów, olejów i substancji chemicznych, gumokorek wykorzystywany jest również w przemyśle. Gumokorek na uszczelki od gumorkowych podkładów pod panele różni się przede wszystkim gęstością, twardością i elastycznością. Połączenie gumy i korka o różnych proporcjach umożliwia otrzymanie materiału dopasowanego do konkretnych wymagań i zastosowań. Dzięki temu gumokorek stosowany jest w wielu branżach, przede wszystkim do uszczelnień i wiatroizolacji. Z materiału produkowane są dystanse urządzeń w przemyśle energetycznym, wiatroizolacji i uszczelki transformatorów, uszczelnienia armaturowe w gazownictwie i uszczelki do samochodów. Wykorzystywany jest również w elektronice i przemyśle drzewnym.

Komentarze do wpisu (0)

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium