Jak dbać o korek na podłogach i ścianach?

0

Od mocowania do użytkowania

Tak naprawdę już sam sposób montażu korka wpływa na to, jak tworzywo będzie sprawdzało się w przyszłości. Dlatego też nie można mocować go na zapylonym, brudnym bądź bardzo nierównym podłożu. Gdy się tego nie dopilnuje, korek zwyczajnie może zacząć odpadać – podobnie jak inne, źle zamocowane elementy, np. drewniane płytki czy gres. Warto zatem przyłożyć się do przygotowania powierzchni przed montażem korkowych paneli albo podłogi. Ponadto znaczenie ma rodzaj dobranego spoiwa. Powinno się wybierać te kleje, które są dedykowane właśnie do korka. Poprawne zamontowanie korkowego tworzywa to klucz do tego, aby cel jego stosowania został osiągnięty. Niezależnie więc, czy chcesz ocieplić swe mieszkanie, czy też potrzebujesz dobrej izolacji akustycznej – zrób to z głową. W Korkowy.pl chętnie doradzimy i podpowiemy Ci, jak układać określone płytki albo które spoiwo wybrać! A gdy już twoja wymarzona podłoga będzie gotowa, nie zapomnij o jej regularnym czyszczeniu. Przydadzą się do tego specjalne środki pielęgnacyjne. Dopasowuj je do swoich potrzeb, uwzględniając chociażby stopień zanieczyszczenia powierzchni i jej obecny stan.

Korek na ścianie – czyść zabrudzenia na bieżąco!

Niejeden klient przyznaje, że rezygnuje z tradycyjnych, papierowych tapet na rzecz wytrzymałych i estetycznych tapet korkowych. I choć ich trwałość oraz odporność na działanie rozmaitych czynników są spore, zawsze może zdarzyć się jakieś zanieczyszczenie. Wystarczy potknąć się, wylać odrobinę herbaty na ścianę czy po prostu otrzeć się o nią plecakiem... Co wtedy zrobić? Cóż, najlepiej od razu spróbować usunąć zabrudzenie. Przyda się do tego miękka gąbka lub ściereczka oraz łagodny detergent, np. płyn do naczyń. Niewielkie zabrudzenia powinny dać się w ten sposób w miarę łatwo usunąć z powierzchni korka. W podobny sposób można czyścić każdy korek, który jest odpowiednio zaimpregnowany. W razie gdy tworzywo jest pomalowane, warto uważać, aby nie usunąć warstwy farby. Jednak w przypadku niektórych produktów, np. paneli 3D CorkWALL, farba znajduje się w całej objętości materiału! Dzięki temu niewielkie zarysowanie może zupełnie nie być widoczne, gdyż pod nim nadal jest ten sam kolor. Jeśli chodzi o kurz, korkowe materiały mają tę zaletę, że są antystatyczne. Dlatego ewentualny kurz może osadzać się głównie na nierównościach, np. w wyżłobieniach na panelach. Ten można łatwo usunąć ściereczką z mikrofibry – nawet na sucho. Dodatkowo wybrane rodzaje korka na ścianie zaleca się od czasu do czasu zaimpregnować pszczelim woskiem(https://korkowy.pl/wosk-pszczeli-do-impregnacji-czyszczenia-pielegnacji-korka-sciennego-dekoracyjnego.html). Produkt ten odświeża również naturalną barwę korka i zabezpiecza go przed działaniem wilgoci.

Lakierowanie podłóg korkowych: co zastosować?

Ze względu na to, że powierzchnie podłóg są najbardziej narażone na ścieranie i zabrudzenie, trzeba o nie szczególnie dbać. Korkowe parkiety od czasu do czasu przyda się (po uprzednim umyciu) zabezpieczyć lakierem. W naszym sklepie online znajdziesz m.in. poliuretanowy lakier do korka. Warto zastosować dwie jego warstwy, aby osiągnąć jeszcze lepszy efekt. Lakier jest półmatowy. Zabezpieczony nim parkiet zachowa estetyczny wygląd na dłużej. Jeszcze inny przykład produktu do impregnacji podłogi z korka to lakier wraz z utwardzaczem(https://korkowy.pl/najlepszy-lakier-poliuretanowy-do-korka-naturalnego-sylac-p880-5l-z-utwardzaczem.html). Można go nanosić na kilka sposobów:

  • pędzlem (podobnie jak farbę),
  • malarskim wałkiem o odpowiednim włosiu,
  • metodą natryskową.

Przed zastosowaniem zalecamy dokładnie zapoznać się ze wskazówkami producenta, dotyczącymi m.in. proporcji lakieru do utwardzacza czy częstości aplikowania. Korkowe powierzchnie, choć trwałe i z natury estetyczne, wymagają okresowej pielęgnacji. Nie warto jej zaniedbywać, gdyż czysty i zaimpregnowany korek dłużej zachowa swe szczególne właściwości. Zapraszamy do Korkowy.pl po wszelkie środki do podłóg i ścian z korka!

Komentarze do wpisu (0)

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium