Jak wykorzystać korek w salonie?

0

Korek naturalny do salonu to nie tylko maty i podkładki korkowe na stół. Naturalny materiał umieścić można również na podłodze oraz ścianach. Zwiększy to funkcjonalność dziennego pokoju.

Korek w salonie – inspiracje z natury i architektury

Potencjał i właściwości korka naturalnego doceniane były przez znanych i cenionych architektów. Ze względu na swoje doskonałe właściwości izolacyjne, korkowa podłoga zamontowana została w Sagrada Família w Barcelonie. Trudno o lepsze poświadczenie trwałości i żywotności podłogi korkowej niż fakt, że została wykorzystana w świątyni, którą co roku odwiedzają miliony turystów.

Na korkowe wykończenie domu, studio i wielu zaprojektowanych przez siebie budynków zdecydował się również słynny architekt Frank Lloyd Wright, który w swoich koncepcjach cenił równowagę między ludźmi i naturą. Ze względu na pochłanianie dźwięków uderzeniowych oraz redukcję pogłosu, korek podłogowy od końca XIX wieku był montowany w bibliotekach i kościołach.

Warto wziąć to pod uwagę, projektując wnętrze swojego salonu. Korek podłogowy i ścienny wprowadzi do domu ciepło i poprawi akustykę pomieszczenia. To również świetny wybór dla alergików i aktywnych rodzin z dziećmi. Korkowa podłoga jest wytrzymała, a jej odnowienie, w razie potrzeby, mało kosztowne.

Korkowa podłoga do salonu

Zalety korka podłogowego w salonie

Podłogi z naturalnego korka znane są od ponad stu lat, jednak rynek produktów korkowych nadal potrafi zaskakiwać. Decydując się obecnie na korkową posadzkę, nie trzeba ograniczać się jedynie do wzoru i koloru naturalnego korka. Korkowe produkty doskonale imitują beton, kamień czy drewno. Dostępne są również różne kolory. Od jasnych, przez intensywne, po ciemne odcienie - do każdego wnętrza dopasować można posadzkę z korka. Tym bardziej że warto. Korek podłogowy to doskonały łącznik pomiędzy różnymi pomieszczeniami. Jest łatwy w czyszczeniu, odporny na rozwój pleśni i nie pochłania kurzu. Do zalet korka zaliczyć należy również trwałość. Z tych powodów świetnie sprawdzi się w intensywnie użytkowanych wnętrzach, takich jak salon, gdzie najczęściej znajduje się centrum rodzinnego życia.

Korek podłogowy to również gwarancja zawsze ciepłej posadzki. Sprężysta, komórkowa struktura materiału powoduje, że okładzina dobrze izoluje, a ponadto jest miękka w dotyku. W salonie na podłodze położyć można korkoleum, płytki klejone lub panele.

Korkoleum do salonu

Dlaczego warto wykorzystać korek ścienny w salonie?

Komfort w salonie zwiększyć można również za pomocą korka ściennego, który poprawi izolację termiczną i akustyczną pomieszczenia. To również łatwy sposób na urozmaicenie wystroju wnętrza oryginalną teksturą. W salonie korek ścienny najlepiej umieścić na jednej ścianie, dzięki czemu okładzina wzbogaci wystrój, nie przytłaczając reszty aranżacji. Szczególnie efektownie prezentują się dekoracyjne płytki, które można układać w dowolnie wybrane wzory lub zastosować jako dekory. W każdym przypadku liczyć można na wprowadzenie do salonu kojącej atmosfery.

Korkowe płytki 3D do salonu

W salonie korek warto wykorzystać także w postaci dodatków. Maty korkowe na stół to akcesoria o neutralnym designie. Pierwsze skrzypce gra naturalny materiał, który bez obaw można stosować w bliskim kontakcie z jedzeniem. Sprężysty korek dobrze chroni blaty przed uszkodzeniami cieplnymi spowodowanymi kontaktem z gorącymi naczyniami. Korkowe podkładki na stół zapobiegają również ślizganiu się zastawy.

Komentarze do wpisu (0)

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium