Kiedy sięgnąć po korek w sprayu?

0

Korek świetnie nadaje się do wypełniania nieregularnych i niewielkich szczelin w podłogach, meblach i ścianach. Do tego celu polecamy szczególnie korek w sprayu, czyli ziarno korkowe w wygodnych do nakładania tubach. Masa korkowa świetnie sprawdzi się również do izolacji.

Czym jest korek w sprayu?

Oferowany w naszym sklepie korek natryskowy to granulat korkowy związany kleistym spoiwem. Dzięki temu dodatkowy klej do korka w sprayu jest zbędny. Jednoskładnikowa masa to wszystko, czego potrzebujesz, aby skorzystać z właściwości korka także w trudno dostępnych miejscach. Tym bardziej że korek natryskowy ma takie same właściwości jak płyty i rolki. Dzięki komórkowej strukturze wyróżnia się bardzo dobrymi parametrami izolacyjnymi. Zapobiega przenikaniu zimna, zapewniając przy tym ochronę akustyczną. To właśnie ta właściwość sprawia, że korek w sprayu jest lepszy niż syntetyczne masy. Jest bardzo elastyczny, a przy tym plastyczny. Co więcej, można pomalować go na dowolny kolor. Natryskowy korek w płynie można pozostawić również bez dodatkowego wykończenia.

Masa korkowa o której będziesz śnił nocami

Do czego wykorzystać korek w sprayu?

Korek natryskowy wykorzystywany jest przede wszystkim do wypełniania szczelin dylatacyjnych, czyli łączeń na styku dwóch różnych podłóg. Jest to niezbędne, szczególnie gdy przynajmniej jedna z nich jest nawierzchnią pływającą. Do takich należą np. popularne panele. Korek natryskowy często wykorzystywany jest również do łączenia glazury z tzw. "deską barlinecką" lub parkietem. Dlaczego to tak istotne? Należy pamiętać, że podłogi podczas użytkowania „pracują”, co powoduje niszczenie nawierzchni. Korek w sprayu nałożony w przerwie dylatacyjnej doskonale przejmuje powstałe naprężenia. Ze względu na swoją konsystencję, masa korkowa szczególnie dobrze nadaje się do wypełnień trudno dostępnych miejsc: wokół rur, przy framugach drzwi, w narożnikach, przy kominku. Inne zastosowanie korka natryskowego to izolacja przerw między ościeżnicą i murem oraz wypełnianie fug w miejscach połączeń komponentów budowlanych, np. ścianek działowych.

Spoina dylatacyjna jak ze snów

Natryskowy korek w płynie – jak nakładać, żeby uzyskać perfekcyjną szczelinę dylatacyjną?

Nakładanie natryskowego korka w płynie wymaga precyzji, jednak nie należy do zadań trudnych. Masę korkową najlepiej nakładać za pomocą specjalnego pistoletu. Wyciskacz posiada specjalną końcówkę, która zapobiega nadmiernemu zużyciu produktu i ułatwia perfekcyjne nałożenie masy także w nieregularnych szczelinach. Nakładanie korka w sprayu należy rozpocząć od wyczyszczenia i odtłuszczenia miejsca, w którym nakładana będzie masa. Warto ochronić również przylegające powierzchnie, kładąc folię malarską. Następnie wystarczy wypełnić korkiem wybrane miejsce. Nadmiar masy należy zebrać szpachelką lub gładzikiem, wygładzając jednocześnie spoinę. Korek w płynie zasycha w ciągu od 6 do 12 godzin. Po zastygnięciu można go pomalować lub pozostawić w naturalnym kolorze. Aby zapobiec zabrudzeniu, polecamy nałożyć na korek lakier.

Wyciskasz tubowy, który wycisnie więcej niż się spodziewasz

Komentarze do wpisu (0)

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium