Korek modelarski – rób realistyczne makiety historyczne, które będą wygrywać konkursy!

0

Elastyczne tworzywo korkowe: co może imitować?

Nie od dziś ten pochodzący z kory specjalnej odmiany dębu produkt jest stosowany przez modelarzy z całego świata. Nic dziwnego: multum jego zastosowań sprawia, że kupując go w korzystnej cenie, można zdziałać naprawdę wiele. Proponowany w naszym sklepie korek sprawdzi się jako:

  • podkład pod miniaturowe tory kolejowe, np. do makiet, przedstawiających Dziki Zachód,
  • materiał, imitujący skaliste tereny,
  • tworzywo podkładowe do gablot,
  • element miniaturowych budowli i konstrukcji.

Stosując solidne kruszywo korkowe i odpowiednie narzędzia, można bez problemu uzyskać pożądany efekt. Przygotowana makieta zachwyci każdego, kto będzie ją oglądał – w tym konkursowe jury!

Praca z korkiem: cechy tworzywa

Jedną z głównych zalet proponowanego korka modelarskiego  jest łatwość jego obróbki i elastyczność. Stosując go na przykład jako podkład pod kolejowe torowisko, można pozwolić sobie na utworzenie łuku o niewielkim promieniu. Korkowe kruszywo podda się, ale nie spęka ani nie ulegnie złamaniu. W razie potrzeby, projektując inne elementy makiety, da się za pomocą ostrego nożyka poprzycinać korek do pożądanego kształtu i rozmiaru. Zastosowanie specjalnego kleju do korka pozwoli również dowolnie łączyć ze sobą poszczególne elementy – bez pozostawiania śladów zaschniętego spoiwa. Jeśli chce się zamocować korek na ścianie makiety, można go oczywiście pomalować na wybrany kolor. Wystarczy dobrać wysokiej jakości, odporną na blaknięcie i ścieranie farbę – na przykład zmywalną. Tak przygotowany korek jest w stanie naśladować na przykład szarą, skalną ścianę z wyżłobieniami lub jaskiniami.

Postaw na samoprzylepny korek!

Jeśli cenisz sobie wygodę, a dodatkowo masz ograniczony czas na zaprojektowanie i przygotowanie konkursowej makiety, zdecyduj się na rozwiązania, które przyspieszą Twoją pracę. Z naszej strony proponujemy samoprzylepne arkusze korkowe o grubości od 1 mm do aż 15 mm. Sprawdzą się one w sytuacji, gdy korek jest potrzebny głównie jako materiał pod tory. Od wybranej grubości zależy m.in. tłumienie drgań poruszającej się po szynach kolejki. Tworzywo to sprzedawane jest w formie płyty, którą bez problemu potniesz na węższe paski. Zastosowanie odpowiednio ostrego narzędzia sprawi, że krawędzie będą równe i nie ulegną postrzępieniu podczas obróbki. Wszystko, co trzeba będzie następnie zrobić, to zaszutrowanie torów kolejowych. Tak niewiele wysiłku, a efekt będzie zachwycający! Przy przygotowywaniu makiet historycznych na pewno potrzeba dużo cierpliwości i precyzji. Przydadzą się również porządne materiały. Wszystko po to, aby gotowa konstrukcja zachwycała oglądających. W tak przygotowanej pracy widać nie tylko kunszt wykonawcy, ale i jakość zastosowanych tworzyw. Zajrzyj do Korkowy.pl! Chętnie wspomożemy Cię w przygotowywaniu olśniewających makiet – takich, które będą zdobywać nagrody na licznych konkursach!

Komentarze do wpisu (0)

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium