Korek na ścianie – niepowtarzalny pomysł na ożywienie każdego wnętrza

0

Ciekawym pomysłem na zaaranżowanie wybranej ściany w pomieszczeniu jest naklejenie na nią dekoracyjnego korka. W tym artykule pokazujemy, gdzie i w jaki sposób można go zastosować.

Korek a nowoczesne wnętrze

Świetną propozycją do mieszkań lub domów, urządzonych w stylu minimalistycznym są białe panele korkowe. Subtelna tekstura powoduje, że zwracają one uwagę swoim nieprzeciętnym wyglądem. Dodatkowo dobrze izolują ścianę – zarówno akustycznie, jak i termicznie. Korek pod panele 3 mm (https://korkowy.pl/korek-dekoracyjny-flores-white-RY07001.html) z kolekcji Flores White to trzywarstwowy produkt – idealny do wykańczania ścian w salonie oraz do umieszczenia go w przedpokoju. Warstwa ochronna sprawia, że powierzchnia nie jest podatna na zabrudzenia, a kolor korka rozjaśni nawet mały przedsionek w ciasnym mieszkaniu. Goście odwiedzający dom na pewno zwrócą uwagę na to niebanalne rozwiązanie! Jeszcze inna propozycja to kolorowa tablica korkowa nad biurko – dla studenta czy pracującego z domu freelancera. Można ją przygotować z kilku barw i arkuszy korka. Dzięki niej nie zapomni się o ważnych terminach.

Korek na ścianę – efekt trójwymiarowości

A gdyby tak zaszaleć i jedną ze ścian w pokoju dziennym zaaranżować nieco inaczej niż pozostałe? Trójwymiarowe, korkowe płytki to trafione urozmaicenie. W Korkowy.pl dostępne są one w wielu odcieniach – zarówno ciemnych, do przestronnych pokojów, jak i jasnych – najlepszych do niewielkich wnętrz. Rozmaite faktury sprawiają, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Przykładowo, żółty panel korkowy z serii CorkWALL 3D (https://korkowy.pl/zolty-korkowy-panel-3D-line-corkwall-corkbee.html) może stanowić ciekawe tło telewizyjnego kącika lub wygodnej sofy. Kształt rombu ułatwia łączenie ze sobą kolejnych płytek, tworząc na ścianie niepowtarzalny wzór. Możesz zaaranżować dowolną ich liczbę – według swojego własnego pomysłu. Cała ściana? A może tylko wybrany jej fragment? Symetrycznie czy chaotycznie? Ty decydujesz!

Korek-kolorek: w dziecięcym królestwie

Ze względu na to, że korek jest materiałem ekologicznym, bezpiecznym i przyjaznym dla alergików, świetnie nadaje się on na ściany w pokoju dziecięcym. Wiadomo jednak, iż maluchy preferują żywe, jasne kolory. W tym przypadku warto postawić na heksagonalne płytki korkowo-filcowe. Można je zakupić na sztuki, co pozwala na wyłożenie dowolnej części ściany. Co więcej, kolory da się łączyć – wszystkie płytki mają bowiem ten sam kształt. Dzięki temu, że ich mocowanie jest niezwykle proste (lepiec dwustronny), korkowe płytki można naklejać wraz z dzieckiem. Dla pociechy będzie to udana zabawa – na pewno doceni ona fakt, że sama może zdecydować o wystroju swojego królestwa. Niebieskie płytki z korka pokrytego filcem (https://korkowy.pl/dekoracyjny-niebieski-heksagon-filcowo-korkowy-felt-line.html) pięknie skomponują się z heksagonami żółtymi lub jasnoniebieskimi.

Korek na ściany: nie tylko w domu

Materiał ten nadaje się do wykończenia ścian w niemal dowolnej instytucji. Dekoracyjny, ekspandowany korek, przypominający swoją strukturą tabliczkę czekolady, pasuje jak ulał na ścianę w nastrojowej kawiarni. Klienci na pewno docenią urok wnętrza. Korkowa ściana to także pomysł na wzbogacenie wnętrza szkolnej pracowni plastycznej. Nie dość, że stanie się ono dzięki temu bardziej przytulne, to jeszcze będzie można przypinać na ścianie prace najbardziej utalentowanych uczniów. Wystarczy zestaw pinezek! A może gładki, ozdobny korek na ścianę w biurze turystycznym, gdzie łatwo wywiesi się najnowsze oferty wyjazdów lub egzotycznych wakacji? Wnętrz, w których ten materiał będzie dobrze wyglądał, jest mnóstwo. Warto docenić urok i właściwości korka, a następnie rozważyć jego zastosowanie w aranżacji pomieszczeń.

Komentarze do wpisu (0)

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium