Korek na ścianie w przedpokoju - jak to zrobić i dlaczego?

0

Aranżacja przedpokoju nie należy do łatwych zadań. Szczególnie jeżeli pomieszczenie jest niewielkie i ciemne, co często zdarza się w budynkach wielorodzinnych. W przedpokoju łatwo również o zabrudzenia. Z tego powodu należy szczególnie zadbać o funkcjonalne urządzenie wnętrza. Nie oznacza to jednocześnie konieczności rezygnacji z efektownego wykończenia. Przedpokój w korku to sposób na to, aby pomieszczenie stało się użytecznym przedsionkiem i prawdziwą wizytówką mieszkania.

Przedpokój w korku – przytulność od progu

Korek na ścianie w przedpokoju to dobra alternatywa dla płytek, farb oraz tapet. W korytarzu szczególnego znaczenia nabierają właściwości antystatyczne korka. Warto wiedzieć, że produkty z kory dębu korkowego nie przyciągają i nie pochłaniają kurzu. Oprócz tego są łatwe w czyszczeniu. Wbrew pozorom, zachlapaną lub pobrudzoną powierzchnię prosto wyczyścić samą wodą, lub delikatnym detergentem. Okładziny ścienne i podłogowe są także odporne na wilgoć wnoszoną do pomieszczenia za pośrednictwem butów i odzieży. To jednak nie wszystkie funkcjonalne, warte wspomnienia właściwości materiału.

Miła w dotyku faktura korka wprowadza do wnętrz przytulny klimat. Co istotne, to nie tylko efekt wizualny. Korek naturalny położony na ścianie lub podłodze wpływa korzystnie na komfort cieplny w pomieszczeniu. Jeżeli więc od progu chcemy cieszyć się ciepłą podłogą, okładzina z korka to zapewni.

Korek na ściany w przedpokoju – funkcjonalność i estetyka

Korek na ścianie w przedpokoju wycisza również pomieszczenie, co ma szczególne znaczenie w korytarzu. Dzięki właściwościom izolacyjnym materiału harmider spowodowany poranną krzątaniną nie wyjdzie poza niewielką przestrzeń, zapewniając spokój pozostałym domownikom oraz sąsiadom. Szczególnie jeżeli zamiast wełny mineralnej lub innego typu izolacji zastosowany zostanie korek ekspandowany. W mniejszym stopniu efekt wyciszenia i zmniejszenia pogłosu uzyskać można także dzięki ściennej korkowej okładzinie typu boazeria.

panele korkowo betonowe

Trzecia możliwość na wprowadzenie korka na ścianę w przedpokoju, to dekoracyjne płytki. Jedną z ciekawszych opcji są panele 3D, które w zależności od kierunku montażu i zestawienia kolorystycznego, pozwalają uzyskać niepowtarzalne ścienne wzory. Warte wspomnienia jest także połączenie betonu z korkiem, dostępne w formie płytek o oryginalnej fakturze.

Korek na ścianę w przedpokoju do naturalnego wystroju wnętrz

Korek naturalny w aranżacji wnętrz wykorzystywany jest od wielu lat. Nie zawsze jednak jest doceniany tak, jak obecnie. Jednym z głównych trendów wnętrzarskich jest naturalne wykończenie, a korek na ścianie w przedpokoju doskonale się w nie wpisuje. Pochodzącymi z natury materiałami urządzane są najczęściej pomieszczenia w stylach skandynawskim, minimalistycznym i boho i w takim otoczeniu korek prezentuje się bez wątpienia bardzo dobrze.

Z naturalnego wystroju nie trzeba jednak rezygnować także wtedy, gdy celem jest uzyskanie efektu nowoczesnego czy industrialnego. Korek naturalny dostępny jest w wielu wzorach, które imitują różnego rodzaju faktury, w tym drewno i kamień. Z tego powodu okładziny ścienne i podłogowe dopasować można do każdego typu wnętrz. Zamiast chłodu charakterystycznego dla ceramiki czy kamienia, cieszyć się można jednak ciepłym wykończeniem. Szeroki wybór produktów korkowych oraz funkcjonalne właściwości materiału sprawiają, że przedpokój w korku to pomysł, który bez wątpienia warto rozważyć.

Komentarze do wpisu (0)

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium