Korkowa mapa świata zamiast tradycyjnego albumu, czyli jak uwiecznić wspomnienia z wakacji?

0

Zdjęcia, pocztówki... Wszystko wprawdzie może kurzyć się w pudle na strychu, ale może też zawisnąć na oryginalnej tablicy korkowej w kształcie mapy! To alternatywa dla prostego albumu i pomysł na łatwe planowanie kolejnych wojaży. Sprawdź sam!

Polska czy Europa?

W sklepie internetowym Korkowy.pl mamy tablice zarówno dla miłośników pięknych zakątków naszego kraju, jak i dla zwolenników zwiedzania dalszych zakątków Europy czy innych kontynentów. Korkowa mapa o grubości 7 mm (https://korkowy.pl/korkowa-mapa-swiata-107x200cm-cork-world-map.html) zawieszona na ścianie w salonie to dobre miejsce do tego, aby pinezkami umocować widokówki z ostatnich podróży lub wspólne zdjęcia, zrobione w pięknych miejscach. Zawsze można zmienić wystrój, zastępując obecnie wiszące fotografie nowymi. Warto co pewien czas wrócić myślami do wycieczek sprzed lat i zawiesić na samoprzylepnej mapie z korka swoje zdjęcia. Pozwoli to zachować wspomnienia momentów spędzonych nad ciepłym morzem, w górach albo w zabytkowym mieście.

Planuj "z głową"

Dzięki korkowym mapom planowanie podróży staje się proste i przyjemne. Można to robić, stosując pinezki w różnych kolorach, barwne karteczki czy inne, wymyślone przez siebie sposoby. Korek da się również łatwo pomalować, więc przy odrobinie inwencji lub talentu warto nakreślić trasę, naszkicować zabytki, które chce się zobaczyć oraz oznaczyć ważne miejscowości. W przypadku wyznaczania miejsc pinezkami łatwo można zaktualizować mapę z korka, przesuwając je w inne miejsca lub oznaczyć lokalizacje już odwiedzone innym kolorem. Taka mapa na ścianę będzie również stanowiła ciekawy element wystroju pokoju małego lub dużego podróżnika. Pasuje ona zarówno do salonu, jak i do pokoju dziecięcego.

Pomysł na prezent

Korkowa mapa na ścianę jako niebanalny upominek dla kogoś, kto uwielbia wojaże i ciągle gdzieś wyjeżdża, a jednocześnie zbiera niewielkie pamiątki z wyjazdów – na przykład bilety kolejowe lub autobusowe? Zdecydowanie! Osoba taka na pewno ucieszy się z tak niebanalnego prezentu – odetchnie z ulgą, że nie dostała kolejnego przewodnika czy następnego plecaka do kolekcji. Samoprzylepna tablica z korka pozwoli jej łatwiej ogarnąć podróżnicze plany i będzie przypominać o miłym darczyńcy. Przed zakupem warto zastanowić się, jaki rozmiar będzie najlepszy. Jeśli solenizant ma mało miejsca w mieszkaniu, dobrze sprawdzi się niewielka tablica korkowa z mapą (https://korkowy.pl/tablica-korkowa-60x90cm-z-nadrukowana-biala-mapa-swiata-w-bialej-oprawie-mdf.html), umieszczona w ozdobnej ramce z MDF. Model ten dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej.

Łatwiejsza nauka geografii z korkową mapą

Mapa z korka stanowi wspaniałą pomoc edukacyjną dla uczniów, przygotowujących się do sprawdzianów lub matury z geografii. Dzięki niej łatwiej można nauczyć się poszczególnych województw lub położenia państw (zależnie od wybranego typu mapy). Inny pomysł to przygotowanie fiszek z państwami i nazwami ich stolic oraz umieszczanie ich w odpowiednim miejscu na mapie. W razie popełnienia błędu łatwo da się go skorygować, przepinając pinezkę wraz z nazwą. Korkowa tablica-mapa będzie pięknie się prezentować na ścianie nad biurkiem ucznia. A może pozwoli dorastającemu dziecku zaplanować swoją pierwszą podróż, w którą uda się ono po osiągnięciu pełnoletniości? Kto wie – a nuż w domu rośnie przyszły globtroter? W Korkowy.pl oferujemy różne rozmiary map z korka. Łatwe w zamocowaniu, estetyczne, praktyczne – to tylko niektóre z ich zalet. Niezależnie od tego, czy podróżuje się aktywnie, czy tylko "palcem po mapie", tablica taka będzie oryginalnym akcentem na ścianie nowoczesnego wnętrza i przyda się w procesie poznawania świata.

Komentarze do wpisu (0)

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium