Mata korkowa do jogi – sposób na głęboki relaks

0

W czasach niepokojów coraz większe znaczenie nabiera odpowiedni sposób na relaks. Stąd rosnące zainteresowanie jogą, systemem ćwiczeń, które oprócz rozwoju sprawności i wytrzymałości przynosi również spokój i poprawę nastroju. Do praktyki jogi nie jest potrzebna duża liczba akcesoriów, a jedynie kawałek podłogi i dobra mata. Dobrze sprawdzi się produkt z naturalnych materiałów, np. korka.

Jaka powinna być mata do jogi?

Mata do jogi powinna zapewniać stabilność podczas wykonywania ćwiczeń. Oznacza to dobrą amortyzację bioder, pleców i stawów, którą uzyskać można, wybierając matę o optymalnej grubości. Komfort zapewnia już 4 mm materiału. Duże znaczenie ma również przyczepność. Joga, w zależności od typu, zawiera również dynamiczne ćwiczenia. W efekcie mata powinna zapewniać zarówno dobrą przyczepność do podłogi, jak i stóp oraz dłoni. Inna ważna kwestia to komfort termiczny. Mata do jogi powinna chronić od zimnej od podłogi. Nie bez znaczenia jest również zachowanie odpowiedniej higieny podczas praktyki. Mata do jogi jest szczególnie narażona na pot i inne zabrudzenia, zatem materiał, z którego jest wykonana, powinien być łatwy w czyszczeniu. Biorąc pod uwagę powyższe kwestie, bardzo dobrym wyborem jest korkowa mata do jogi.

Mata korkowa do jogi

Mata korkowa do jogi – w dbałości o swoje zdrowie i środowisko

Mata korkowa do jogi to zazwyczaj połączenie pozyskiwanego z kory dębu korkowego naturalnego materiału i kauczuku lub pianki TPE. Takie zestawienie gwarantuje odpowiednią przyczepność zarówno na wierzchu, jak i spodzie maty. Naturalny korek nie wchłania potu, a wraz ze zwiększoną ilością wilgoci, zwiększa się jego przyczepność. W efekcie korkowa mata do jogi gwarantuje najlepszą stabilność dla stóp i dłoni. Antypoślizgowość w kontakcie z podłożem zapewnia natomiast gumowa warstwa spodnia. Przed zakupem maty warto zwrócić uwagę, jakie konkretnie tworzywo jest zestawione z korkiem. Przyjazna środowisku mata z korka do jogi powinna być wykonana z korka oraz biodegradowalnego tworzywa, czyli np. pianki TPE. Tego typu produkt to jeden z najlepszych wyborów dla osób, którym zależy na komforcie ćwiczeń oraz środowisku naturalnym.

Mata korkowa do ćwiczeń

Mata korkowa do jogi – dlaczego to ekologiczny wybór?

Nie każdy wie, że korek należy do surowców naturalnych, a jego pozyskiwanie nie wiąże się z uszkadzaniem drzew. Co więcej, produkcja wyrobów korkowych ma najczęściej minimalny wpływ na środowisko. Dla wielu osób zaskakujący może być również fakt, że dąb korkowy pochłania 5 razy więcej dwutlenku węgla niż pozostałe gatunki drzew! Wyroby korkowe są również biodegradowalna. W efekcie korkowa mata do jogi należy to najbardziej ekologiczny wybór do ćwiczeń. Jednocześnie właściwości naturalnego korka sprawiają, że to wybór najbardziej funkcjonalny. W przeciwieństwie do innych mat z naturalnych materiałów, takich jak kauczuk, mata korkowa jest lekka, a po złożeniu nie zabiera dużo miejsca. Mobilność maty ułatwia utrzymanie reżimu ćwiczeń nie tylko w zaciszu własnych czterech kątów, ale również w podróży. Korek nie pochłania również potu, a przy tym ma właściwości antystatyczne i antybakteryjne. W rezultacie to jeden z najbardziej higienicznych materiałów do ćwiczeń. Dzięki temu z maty z korka bez problemu korzystać mogą również alergicy.

Komentarze do wpisu (0)

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium