Motywy korkowe w biurze i gabinecie

0

Efektywna praca wymaga odpowiedniego otoczenia. Trudno o lepszy materiał do zwiększenia funkcjonalności przestrzeni biurowych niż korek naturalny. W biurach najczęściej wykorzystywany jest w formie tablic, jednak nie warto ograniczać się jedynie do nich.

Korkowe podkładki na stół

Każde biurko i blat potrzebują ochrony, szczególnie w biurach, gdzie są intensywnie użytkowane. Korkowe podkładki na stół to gadżety, które warto mieć zawsze pod ręką. Korek naturalny dobrze izoluję od wysokich temperatur, zapobiegając powstaniu uszkodzeń cieplnych. Dzięki swojej strukturze zapewnia również dobrą przyczepność.

Wśród korkowych podkładek znaleźć można jednak nie tylko podstawki pod kubki. Warto rozważyć zakup korkowych podkładek na stół pod klawiaturę i mysz, na przykład w formie szerokiej maty. Korek połączony z filcem to ciekawa alternatywna dla syntetycznych produktów. Korek naturalny jest antypoślizgowy i miękki, przez co zapobiega przesuwaniu się komputerowych akcesoriów. Filc zapewnia natomiast eleganckie wykończenie, dzięki czemu mata świetnie odnajduje się w także w eleganckim wystroju wnętrz.

Korkowa mata pod klawiaturę i myszkę

Tablica biurowa – magnetyczna i korkowa

W biurze i gabinecie trudno obyć się także bez tablicy. Najlepiej sprawdzają się tablica korkowa lub tablica magnetyczna biurowa, która daje możliwość wieszania materiałów drukowanych za pomocą pinezek oraz magnesów. Najczęściej wykorzystywane są w celach informacyjnych, do polepszenia komunikacji między pracownikami. Przydatne są także podczas pracy projektowej, na przykład jako baza do tworzenia moodboardów oraz podczas prezentacji, do przedstawienia klientom koncepcji lub planu działania.

Tablica biurowa nada się jednak do wielu innych zastosowań. To świetny pomysł na przedstawienie wszystkich lokalizacji oddziałów firmy. W tym celu warto rozważyć wybór tablicy w formie mapy, na której oznaczyć można pinezkami wszystkie ważne punkty.

Lekka i łatwa w transporcie tablica biurowa sprawdzi się również jako ekspozytor broszur, ulotek i innych materiałów reklamowych. W biurze najlepiej zawiesić ją obok drzwi, gdzie będzie rzucać się w oczy podczas wychodzenia. W takim miejscu warto umieścić również tablicę z inspirującymi hasłami i celami do osiągnięcia, dla dobrej motywacji pracowników.

Zielona ściana do biura

Jak dowodzą badania, czynnikiem zwiększającym komfort, koncentrację i wydajność pracowników są rośliny. Łatwo wprowadzić je można do pomieszczeń dzięki dekoracyjnym panelom korkowym z chrobotkiem. Mech i korek to naturalne i funkcjonalne połączenie, które zapewnia przyjazny dla zdrowia mikroklimat i spokój.  Obydwa materiały mają właściwości pochłaniające dźwięki, co pozwala zminimalizować hałasy uderzeniowe i echo. Natomiast zielone akcenty zapewnią odpoczynek oczu pracowników.

Zarówno chrobotek, jak i korek naturalny są łatwe w utrzymaniu w czystości. Naturalny korek nie przyciąga i nie pochłania kurzu, a mech, dzięki impregnacji, nie wymaga podlewania i innych zabiegów pielęgnacyjnych. Dla uzyskania designerskiego wystroju chrobotek warto połączyć z dekoracyjnymi panelami 3D. Odrobinę natury do biura wprowadzić można także za pomocą płyty z surowej kory dębu korkowego. Interesująca, naturalna struktura będzie stanowić przyciągającą wzrok ozdobę.

Komentarze do wpisu (0)

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium