Na jakich rodzajach korka można nanieść druk reklamowy?

0

Może by więc zamiast standardowych, papierowych plakatów albo ulotek postawić na korkowe materiały reklamowe? Okazuje się, że korek można poddać zadrukowaniu na kilka sposobów. Jakie jego rodzaje są zwykle zadrukowywane? Sprawdź!

Podkładki korkowe jako sposób na promocję

Ciekawymi gadżetami, pozwalającymi wypromować swoją markę, są wykonane z korka podstawki pod kubek. Można na nich nadrukować firmowe logo. To nie tylko wytrzymały nośnik reklamy (w przeciwieństwie do papieru), ale i użyteczny produkt. Dzięki nim na stole nie robią się nieestetyczne zacieki w kształcie podstawy kubka. W naszym sklepie internetowym mamy:

  • podstawki, w których korek stanowi wzmacniający spód – drukowane jednostronnie,
  • podkładki z korka 100%, drukowane jednostronnie.

Druk wykonujemy metodą offsetową lub z zastosowaniem plotera UV czy sitodruku. W ofercie są również podkładki w całości tekturowe, zadrukowywane dwustronnie. Do wyboru są różne nakłady, od kilkuset do kilku tysięcy sztuk.

Korkowa mapa? Czemu nie!

Warto wiedzieć, że druk reklamowy da się nanieść także na materiały o większym formacie. Dlatego kolejny niebanalny pomysł na reklamę to mapa, wykonana z korka. Ma ona postać korkowej tablicy z nadrukowanymi kontynentami, oprawionej w ramę i przeznaczonej do zawieszenia na ścianie. Taka forma promocji znajdzie zastosowanie w firmach, związanych z szeroko pojętą turystyką (biura podróży, sklepy z akcesoriami turystycznymi itd.). Tablica korkowa z mapą świata na pewno zwróci uwagę klientów, odwiedzających sklep lub biuro. Zawieszona w widocznym miejscu, przyciągnie wzrok i zachęci do wstąpienia. Dodatkowo jest to produkt naturalny. Zatem marki, promujące się jako proekologiczne, na pewno zyskają w oczach konsumentów, uwzględniając go w swych działaniach marketingowych.

Grafika na korku krok po kroku

Pierwszym etapem do wykonania korkowych materiałów reklamowych jest projekt graficzny. Wybrany produkt zadrukowujemy przesłanym wzorem. Oczywiście nasze studio graficzne może na życzenie klienta wykonać taki projekt od zera. Dbamy o to, aby oczekiwania zamawiającego zostały spełnione. Konsultujemy więc z nim pracę, zanim zaczniemy drukowanie. Wszystko po to, aby gotowe gadżety reklamowe jak najlepiej oddawały ideę marki i przekaz, który ma się do zaprezentowania. Następnie, jedną z wymienionych wyżej metod, wykonujemy nadruk na uzgodnionej ilości egzemplarzy – np. na dwustu podkładkach. Gotowe materiały zabezpieczamy na czas transportu, aby dotarły do klienta w stanie idealnym. Na koniec wspomnimy jeszcze, że druk może zostać wykonany nie tylko na płaskich korkowych powierzchniach. Przykładem nadruku na produkcie trójwymiarowym jest mapa w postaci globusa. Jeśli zatem potrzebujesz niestandardowych gadżetów 3D, skontaktuj się z Korkowy.pl. Zobaczymy, co da się zrobić! Zapraszamy do przeglądania naszego asortymentu reklamowych materiałów z korka i do zakupów!

Komentarze do wpisu (0)

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium