Odmień pokój dziecka nie do poznania, czyli korkowe puzzle zamiast klasycznej wykładziny

0

Nowa jakość zabawy

Jedną z zalet korka naturalnego jest jego bezpieczeństwo. Ten ekologiczny materiał to idealne rozwiązanie dla maluchów, które wiele czasu spędzają podczas zabawy na podłodze. Korek jest elastyczny, a powierzchnie nim pokryte sprawiają wrażenie ciepłych. Dzieci, bawiąc się na podłodze z korka, mogą chodzić po niej nawet boso – bez ryzyka zmarznięcia w stópki. Zamiast prostych paneli korkowych do pokoju szkrabów proponujemy... kolorowe puzzle! Oferowane przez nas elementy zestawu (o grubości 8 mm każdy) stanowią świetną izolację termiczną. Dodatkowo zostały one pokryte filcem miłym w dotyku. Kupując puzzle na podłogę, można sugerować się gustem pociechy i uzgodnić z nią, jakie barwy będą najlepsze. Nie ma też problemu z dopasowaniem ich do ogólnego wystroju pokoiku.

Pięć rodzajów puzzli z korka

Układanka działa na dokładnie tej samej zasadzie, co zwykłe puzzle zabawkowe. Dostępnych jest pięć typów puzzli (patrząc na całość z góry). Dla ułatwienia oznaczyliśmy je kolejnymi numerami:

Jak duża powierzchnia z puzzli?

Biorąc pod uwagę fakt, iż dziecięce królestwa mają różne rozmiary, oferujemy puzzle korkowe w zestawach rozmaitej wielkości. Znajdą więc tutaj coś dla siebie zarówno rodzice, myślący o wydzieleniu w pokoju dziecka niewielkiej przestrzeni z korka – do zabawy na podłodze, jak i osoby, zdecydowane na pokrycie korkiem niemal całej powierzchni podłogi. W pierwszym przypadku sprawdzi się podstawowy zestaw 9 puzzli, z którego można zbudować kwadrat 90 cm x 90 cm. Jeśli natomiast chce się, aby korek pełnił funkcję ciepłej, izolującej wykładziny, polecamy zestaw 49 sztuk puzzli. Zamawiając, warto zastanowić się nad kolorem. W przypadku, gdy jest się zdecydowanym na kilka barw, należy podać je przy zamawianiu w miejscu, przeznaczonym na uwagi – domyślnie zestaw składa się bowiem z losowych puzzli. Pomiędzy wspomnianymi dwoma zestawami, w Korkowy.pl mamy również inne komplety.

Układaj wraz z dzieckiem!

Zakup puzzli korkowych jest dobrą inwestycją, kiedy chce się na przykład zrobić urodzinową niespodziankę swojej córeczce lub synkowi. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zamiast prezentowania dziecku gotowego efektu, zachęcić je do wspólnego układania. Dzięki temu, że mocowanie puzzli jest niezwykle proste (lepiec dwustronny), maluch – z pomocą rodziców – spokojnie poradzi sobie z ich ułożeniem. Dla dziecka będzie to spora frajda. Dodatkowo będzie ono miało poczucie, że aktywnie uczestniczy w urządzaniu swojego małego królestwa i ma realny wpływ na jego aranżację. Układanie puzzli z korka na podłodze pozwoli również ćwiczyć motorykę dłoni i sprawność manualną. Same zalety! A co, jeśli pociecha zdecyduje, że puzzle lepiej będą prezentować się na ścianie? Proszę bardzo! Materiał ten może odgrywać rolę ściennej dekoracji w pokoju i być dobrym miejscem na przypinanie notatek lub rysunków. Kto powiedział, że tylko zwykła tablica korkowa się do tego nadaje?

Korkowa podłoga z puzzli świetnie sprawdzi się tam, gdzie czas spędzają głównie dzieci. Maluchom zapewni ona przyjemną zabawę – zarówno przy układaniu, jak i później podczas wykonywania codziennych obowiązków bądź zabawy. Dodatkowo korek wytłumi dźwięki biegania czy tupania, dzięki czemu nie trzeba będzie martwić się o reakcje sąsiadów z piętra niżej na wesołe zabawy dzieci. Ciepły materiał, piękne kolory pokrywającego korek filcu, estetyczne wykonanie i łatwe mocowanie – czego chcieć więcej?

Komentarze do wpisu (0)

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium