Przyjazna i praktyczna - mata wygłuszająca pod panele z korka

0

Mata wygłuszająca pod panele korzystnie wpływa na komfort użytkowania, a także wydłuża żywotność podłogi. Wybierając podkład, należy wziąć pod uwagę m.in. rodzaj posadzki, intensywność jej użytkowania oraz potrzeby użytkowników.

Maty wygłuszające pod panele – jakie wybrać podkłady pod panele?

Montaż nowej podłogi pływającej należy rozpocząć od wyboru odpowiedniej maty. Podkład pod panele zapewnia ich odpowiednią pracę, chroni nawierzchnie przed wilgocią, wyrównuje nierówności, a także zwiększa żywotność oraz wygodę użytkowania podłogi. Może również zwiększyć parametry izolacyjne posadzki. Dla osób, które cenią sobie ciszę i spokój, szczególnie polecana jest mata wygłuszająca pod panele. Dobrze dobrany podkład wycisza dźwięki uderzeniowe, w tym odgłosy kroków. Zastosowanie maty wygłuszającej zapobiega również przenikaniu hałasu na niższą kondygnację, za co z pewnością wdzięczni będą sąsiedzi z piętra niżej. Do mat, które zapewnią dobry komfort akustyczny, należą np. podkłady poliuretanowo-mineralne, z polistyrenu ekstrudowanego lub polietylenu. Jednoczesny komfort akustyczny oraz termiczny zapewni natomiast mata podkładowa korkowa. Warto pamiętać jednak, że w przypadku nawierzchni z ogrzewaniem podłogowym, bardzo dobre parametry termoizolacyjne korka spowodują, że podłoga będzie się dłużej nagrzewać. W takim wypadku lepszym wyborem będą podkłady o niskim oporze cieplnym, np. wykonane z polistyrenu lub PEHD.

Korkowa mata wygłuszajaca pod panele

Mata podkładowa korkowa – dlaczego warto zastosować ją pod panele?

Korkowa mata wygłuszająca pod panele zapewnia trzy rodzaje izolacji: akustyczną, termiczną oraz wibracyjną. Korek, dzięki swojej komórkowej strukturze, wyróżnia się bardzo niskim współczynnikiem przewodności cieplnej i dźwiękowej. To sprawia, że podłoga jest zawsze ciepła, a przy tym pochłania dźwięki i drgania, które wytwarzają się podczas chodzenia. Zastosowanie maty podkładowej korkowej maskuje drobne niedoskonałości nawierzchni i jednocześnie powoduje, że panele są przyjemnie miękkie i wygodniejsze w użytkowaniu. Oprócz walorów izolacyjnych podkład korkowy nie przepuszcza wody i dobrze chroni przed wilgocią. Jest trwały i wydłuża żywotność podłogi. Korek jest również neutralny dla środowiska i zdrowia domowników. Nie wchodzi w reakcje ze środkami chemicznymi, a w razie pożaru, nie wydziela szkodliwych gazów. Co ważne, podkład korkowy pod panele jest trudnopalny. Dostępne są również maty dedykowane pod panele winylowe.

 Podkład korkowy pod panele

Gumokorek - mata podkładowa do każdego typu podłóg

Korkowe maty wygłuszające pod panele to podkłady dedykowane pod podłogi pływające. Z funkcjonalności podkładów z naturalnego materiału nie trzeba jednak rezygnować także w przypadku innych typu nawierzchni. W takim wypadku odpowiednim wyborem będzie mata podkładowa z gumokorka. Tego typu produkt może być stosowany nie tylko pod panele, ale również innego typu podłogi, zarówno naturalne, jak i sztuczne: parkiety, deski, wykładziny dywanowe, linoleum, PVC, kamień naturalny oraz płytki ceramicznych. Dobry efekt izolacyjny uzyskać można, łącząc matę z podłogami z korka. Gumokorek bardzo dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu, np. w przedpokoju i korytarzach. Stosując podkład gumokorkowy, oczekiwać można podobnej funkcjonalności, jak w przypadku mat podkładowych korkowych: nieprzepuszczalności dla cieczy, neutralności, ognioodporności, a także doskonałej izolacji termicznej, akustycznej oraz antywibracyjnej.

 

Komentarze do wpisu (0)

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium