Rodzaje korka i ich zastosowanie

0

Bo przecież korek nie zawsze wygląda tak samo... Pozwól zatem zabrać się na krótką wycieczkę po świecie tego wyjątkowego tworzywa. Zapraszamy!

Korek na ścianę: w jakich formach możesz go kupić?

Pierwsze zastosowanie, jakie znalazł korek w postaci naturalnej lub zmodyfikowanej, to okładziny ścienne. Często odgrywa tu on rolę tworzywa izolacyjnego. Nie tylko ogranicza dźwięki, napływające do pomieszczenia z zewnątrz, ale i wpływa na temperaturę we wnętrzu.

Korek techniczny, czyli natura w pełnej krasie

Osoby, ceniące sobie korek naturalnej barwy, często wybierają właśnie korek techniczny. Tworzywo to dostępne jest w różnych grubościach – od 1 mm do aż 10 mm. Oferujemy korek do samodzielnego montażu za pomocą kleju bądź panele samoprzylepne – do wyboru. Tego typu materiał można łatwo dopasować do swoich potrzeb. Chcesz choć trochę odizolować się od sąsiada, u którego zawsze jest głośno? A może zależy Ci na zmniejszeniu kosztów ogrzewania i zastosowaniu ekologicznego rozwiązania na ściany? Wybierz zatem korek techniczny!

Ekspandowany korek: dla jeszcze lepszego efektu

Osobom, którym zależy na jak najlepszych właściwościach wytłumiających, polecamy ten typ korka. Różni się on kolorem od tworzywa naturalnego – jest ciemniejszy. Dlaczego? Ciemna barwa powstaje na skutek procesu prażenia w wysokiej temperaturze. Wówczas ziarna korka zachowują się podobnie jak popcorn. Ekspandowane płyty korkowe, zamontowane na ścianie, zapewniają wspaniałą izolację akustyczną. Nadają się więc do wybranych salek w biurach oraz do gabinetów, ale także do mieszkań prywatnych. W razie potrzeby można je dodatkowo wykończyć, malując na określony kolor czy kładąc na nie wybraną tapetę.

Dla miłośników nowoczesnego designu – korek dekoracyjny!

Mamy świadomość, że nie każdemu podoba się korek w swej naturalnej postaci. Do nowoczesnych wnętrz, urządzonych w nurcie minimalistycznym albo loftowym, polecamy zatem dekoracyjne, trójwymiarowe panele korkowe. Do wyboru jest kilka ich kolorów, w tym głęboka czerń, butelkowa zieleń i elegancki granat. Mamy też jaśniejsze wersje, np. panele barwy kości słoniowej. Zaletą takich płytek jest możliwość ich aranżacji w niemal dowolny sposób. Kilka paneli korkowych nad łóżkiem? A może większa kompozycja na ścianie w salonie? Co tylko sobie zażyczysz, to możesz to zrealizować z zastosowaniem takiego materiału!

Podłogi korkowe – z czego dokładnie są zrobione?

Z powodzeniem zastępujący drewniane parkiety korek jest stosowany tu w dwóch postaciach: korkowych płytek albo paneli. Powierzchnia jest dodatkowo zabezpieczona po to, aby podłogę dało się jak najdłużej użytkować. Dostępne w Korkowy.pl panele montowane są bezklejowo dzięki systemowi Corkloc (specjalne zatrzaski). Płytki mocuje się natomiast do podłoża za pomocą specjalnego kleju. Wszystkie proponowane rozwiązania zbudowane są z kilku warstw korka, odpowiedzialnych zarówno za izolację akustyczną i amortyzację, jak i za wrażenia estetyczne. Budowa  kompozytowa sprawia, że takie korkowe podłogi wykazują się trwałością na lata. Chodzenie po nich jest przyjemne, gdyż stawy są odciążone. Dodatkowo powierzchnia jest ciepła, więc można po niej przechadzać się nawet boso.

Dekoracje z korka

Jeśli chodzi o wystrój wnętrz, w ofercie naszego sklepu nie zabrakło również praktycznych produktów dekoracyjnych. Należą do nich m.in.:

  • korkowe mapy Polski i świata,
  • kolorowe puzzle z korka i filcu – dla dzieci i nie tylko,
  • barwne tablice do powieszenia na ścianie,
  • wykończeniowe listwy korkowe,
  • tapety ścienne.

Wśród tych przedmiotów każdy znajdzie coś, co znakomicie wpasuje się w dotychczasowy wystrój domu i nieco urozmaici pomieszczenia.

Inne zastosowania korkowego tworzywa

Wbrew pozorom, korek to nie tylko ścienne okładziny, podłogi i zatyczki do butelek. Ten wszechstronny materiał wspaniale nadaje się do produkcji różnego rodzaju gadżetów oraz przedmiotów codziennego użytku. Należą do nich:

  • akcesoria biurowe – np. torba na laptopa czy organizer w postaci korkowego kaktusa ze szpilkami,
  • ramki na rodzinne fotografie,
  • podkładki pod kubki – zarówno do użytku domowego, jak i w postaci reklamowego nośnika,
  • korek terrarystyczny – do tworzenia ścianek w terrarium lub akwarium,
  • podkłady modelarskie dla pasjonatów konstruowania barwnych makiet tematycznych,
  • akcesoria do ćwiczeń.

Jak widzisz, świat korka jest bardzo różnorodny i barwny! Jeżeli chcesz go lepiej poznać, zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami i do zakupów online.

Komentarze do wpisu (0)

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium