Tablica korkowa jest trudna w montażu i brudzi ściany – rozwiewamy najczęstsze wątpliwości na temat tablic!

0

Tablica korkowa to niewątpliwie funkcjonalny element wyposażenia wnętrz. Zakup płyty z korka do swojego biura lub domu może budzić jednak kilka wątpliwości. Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące tablic korkowych!

Jak przymocować tablicę korkową do ściany?

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób zawiesić tablicę korkową na ścianie. Warto wiedzieć, że sposób montażu zależy od typu tablicy. W przypadku lżejszych produktów najczęściej stosowanym rozwiązaniem są zawieszki, które należy przybić z tyłu ramy. Modele o większej powierzchni lub z aluminiową ramą montuje się do ściany za pomocą wkrętów z zaślepkami, umieszczanymi w wyznaczonych miejscach w narożnikach tablic korkowych. Inna możliwość to wybór tablicy samoprzylepnej, czyli pokrytej warstwą kleju i gotowej do montażu. Wystarczy zdjąć folię ochronną, przyłożyć płytę w wybranym miejscu na ścianie, docisnąć i gotowe! Tablica korkowa jest przygotowana do wieszania na niej notatek, zdjęć, grafik i innych ważny dokumentów. Szybkim sposobem na zawieszenie tablicy korkowej jest także samoprzylepna pianka montażowa.


Zakupienie produktów w naszym sklepie to zawsze gwarancja komfortowego zawieszenia tablicy. Co to dokładnie oznacza? Do tablic korkowych dołączamy kompletny i łatwy w użyciu zestaw montażowy, z którym zawieszenie tablicy nie będzie stanowiło problemu. Szczegółowe informacje na temat, jak powiesić tablicę korkową różnego typu, znajdziesz tutaj.

Czy tablice korkowe pozostawiają ślad na ścianie?

To, czy tablica korkowa pozostawi na ścianie ślad, zależy w dużej mierze od sposobu jej zawieszenia. W przypadku płyt montowanych na zawieszki lub wkręty z zaślepkami, zdjęcie lub przewieszenie tablicy nie powinno uszkodzić ściany. Śladów nie pozostawia także samoprzylepna pianka montażowa, którą można odklejać i przyklejać wielokrotnie. Większe problemy mogą wystąpić natomiast przy usuwaniu płyty korkowej z warstwą samoprzylepną lub zamocowanej na klej. Po zdjęciu tablicy na ścianie mogą pozostać resztki lepiszcza.

Ile kosztuje tablica korkowa?

Cena tablicy korkowej uzależniona jest od jej grubości, wielkości, a także rodzaju wykończenia. Dostępne są produkty z obramowaniem, bez ramy, a także obite filcem lub tkaniną.
Na koszt tablic korkowych wpływa również wielkość i grubość korka. Im większa tablica, tym z większymi kosztami trzeba się liczyć. Duża tablica korkowa w ramie MDF to najczęściej koszt około 200 złotych. Za model w najczęściej wybieranym rozmiarze, 100x150 cm, zapłacić trzeba nieco mniej niż 120 złotych. Średnia tablica korkowa 50x80 to natomiast wydatek w wysokości od 37,90 złotych. Tablica korkowa mała, 30x40 cm, kosztuje jedynie 15,90 złotych.


Na tablicy korkowej nie warto oszczędzać. To najczęściej produkt, który kupuje się na wiele lat. Dobrze zatem, aby nie kruszył się ani niszczył się wraz z upływem czasu. Taką gwarancję daje wysokiej jakości korek portugalski i odpowiedni sposób produkcyjny. Połączenie tych dwóch elementów zwiększa żywotność tablicy o 30% w porównaniu do produktów z sieciowych sklepów.

Jak odnowić tablicę korkową?

Jak wspomnieliśmy, wysokiej jakości tablica korkowa będzie dobrze służyć przez wiele lat. Co jednak w sytuacji, gdy powstaną na niej nieestetyczne zacieki, np. w wyniku zalania? W takim wypadku wyrzucenie tablicy nie jest konieczne. Możliwe jest jej odnowienie. Dobrym rozwiązaniem jest obicie tablicy korkowej materiałem. Wbrew pozorom taki sposób odnowienia tablicy nie jest trudny.

  1. Pierwszy krok to przygotowanie materiału. Kawałek tkaniny powinien być o 0,5 – 1 cm większy niż powierzchnia korkowa tablicy (sama formatka korkowa bez ramki). Typ materiału zależy od własnych preferencji. Dobrze sprawdzą się zarówno tkaniny gładkie, jak i pikowane.
  2. Następny etap to ściągnięcie ramki, nałożenie na tkaniny na płytę korkową i przymocowanie jej do tablicy zszywaczem tapicerskim.
  3. Na końcu wystarczy nałożyć na płytę ramę.

Materiał przymocować można również bez użycia dodatkowych elementów montażowych oraz ściągania ramki. Tkaninę wsunąć można pod ramkę za pomocą szpachelki. Jeżeli obramowanie wykonane jest z drewna lub płyt MDF, możliwe jest również odnowienie samej ramki. Należy usunąć z niej kurz i zabrudzenia, a następnie pokryć dwukrotnie akrylową farbą do drewna. Kolejną warstwę farby nakładamy po wyschnięciu pierwszej.

Komentarze do wpisu (0)

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium