Tablice korkowe – co wziąć pod uwagę przy zakupie tablicy z korka?

0

Tablice korkowe kupić można w wielu miejscach. Warto wiedzieć jednak, że nawet produkty podobne do siebie wizualnie, często różnią się od siebie jakością i funkcjonalnością. Dowiedz się, co wziąć pod uwagę przy zakupie, aby tablica korkowa przez wiele lata pełniła dobrze swoją funkcję.

Tablica korkowa – czy jakość korka ma znaczenie?

Zakup tablicy korkowej nie będzie miał sensu, jeżeli zdecydujemy się na produkt niskiej jakości. W takim przypadku płyta korkowa może szybko zacząć się kruszyć. Z tego powodu warto zdecydować się na model wykonany z technicznego korka portugalskiego, który odznacza się elastycznością, gęstością i zwartością oraz nie niszczeje wraz z upływem czasu. Na żywotność wyrobu korkowego wpływa także sposób produkcji. Odpowiedni proces produkcyjny w połączeniu z wysokiej jakości korkiem zwiększają trwałość tablic korkowych o 30 procent.

Grubość tablicy korkowej – jaką wybrać?

Grubość tablicy korkowej powinna umożliwić swobodne wbijanie pinezek, które mają najczęściej groty o długości 11 mm. Najbezpieczniej jest zatem wybrać płytę korkową o grubości od 10 do 12 mm.

Wielkość tablicy korkowej

Tablice korkowe dostępne są w wielu rozmiarach, dzięki czemu bez problemu dopasować można je do różnych aranżacji. Istnieje również możliwość zakupu tablicy korkowej na wymiar. Jeżeli zdecydujemy się na zakup tablicy bez obramowania, w rolce, korek można samodzielnie dociąć do własnych potrzeb. Wymiary tablicy korkowej zależny jest zatem przede wszystkim od preferencji, ilości materiałów, które chcemy na niej umieścić, a przed wszystkimi ilości miejsca na ścianie.


Duża tablica korkowa 200x100 cm to dobry wybór do biur, szkół oraz innych miejsc, gdzie będzie z nich korzystać duża liczba osób. Warto wiedzieć, że okrycie znacznego fragmentu ściany grubą płytą korkową ma również wartość izolacyjną. Jeżeli zatem szukamy możliwości ocieplenia ściany i nadania jej oryginalnego wyglądu, a przy tym chcemy mieć do dyspozycji powierzchnię do przypinania czy notatek, zakup większej tablicy korkowej będzie dobrym wyjściem. Duża tablica korkowa to również dobry wybór na ekspozycję dużej liczby fotografii i stworzenie domowej galerii zdjęć.

Montaż tablicy korkowej – jak zawiesić tablicę korkową na ścianę?

Sposób montażu tablic korkowych zależy od ich rozmiaru, typu oraz ciężaru. Wybierając model do swojego domu lub biura, warto wziąć pod uwagę fakt, czy w ścianach znajdują się gwoździe, na których powiesić można tablicę lub możliwy jest montaż kołków rozporowych. W przypadku, gdy ściana wykonana jest z płyty gipsowej, wystarczające jest użycie wkrętów. W wynajmowanych mieszkaniach lub pokojach często niemożliwe jest wykonanie dziur w ścianach. W takich wypadkach dobrze sprawdzi się tablica korkowa samoprzylepna, której tył pokryty jest cienką warstwą kleju. Lekką płytę z korka na ścianę przykleić można także za pomocą samoprzylepnej pianki montażowej, która dodawana jest do zakupionych tablic. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość odklejenia tablicy korkowej i umieszczenia jej w innym miejscu. Co ważne, przylepce nie pozostawiają śladów na ścianie! Zajrzyj tutaj, aby dowiedzieć się więcej na temat tego, jak zawiesić różnego rodzaju tablice korkowe.

 

Komentarze do wpisu (0)

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium