Blog


Do czego służy korek akustyczny?
Do czego służy korek akustyczny? 0

Czy wiesz, że jedną z największych zalet korka jest doskonała izolacja akustyczna?  Wierzchnia warstwa dębu korkowego, porastającego m.in. Portugalię, Hiszpanię, Algierię czy Maroko i Francję jest materiałem wykończeniowym o bardzo szerokim zastosowaniu.

czytaj całość »
Gdzie rośnie korek?
Gdzie rośnie korek? 0

Ten drewnopochodny surowiec jest materiałem unikalnym, a jednocześnie o bardzo szerokim zastosowaniu. Pochodzi z kory dębu korkowego, wiecznie zielonego i twardolistnego, który można spotkać w południowo-zachodnich państwach śródziemnomorskich.

czytaj całość »
Jak dbać o korek na podłogach i ścianach?
Jak dbać o korek na podłogach i ścianach? 0

Remontując dom i szukając tworzywa, które będzie naprawdę solidne i trwałe, wiele osób natrafia na informacje o korku. Cóż, materiał ten wykazuje świetne właściwości użytkowe i długą żywotność. Aby tak właśnie było, warto od czasu do czasu zaimpregnować go. Dodatkowo opłaca się wszelkie zabrudzenia czyścić od razu. Jakie środki najlepiej się do tego nadają? Jak należycie dbać o korkowe powierzchnie? Zobacz!

czytaj całość »
Jak ocieplić dom korkiem?
Jak ocieplić dom korkiem? 0

Nieszczelne okna, stare budownictwo, a może po prostu niechęć do chłodniejszych miesięcy... Niezależnie od tego, dlaczego właściwie marzniesz w swoim domu – nie musi tak być! Aby komfort przebywania we własnych czterech kątach poprawił się, zainwestuj w naturalne korkowe rozwiązania. Zastosuj je na podłogi lub ściany, a konieczność zakładania kilku swetrów zniknie!

czytaj całość »
Sportowe akcesoria z korka
Sportowe akcesoria z korka 0

O naturalnej, ściennej boazerii albo okładzinie korkowej słyszał zapewne każdy. Jednak informacja o tym, że z korka da się zrobić akcesoria do ćwiczeń, bywa dla wielu zaskoczeniem.

czytaj całość »
Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl