Płytki korkowe podłogowe MEDIUM LIGHT PU 600x150x4mm fazowane

Dostępność: wycofany z oferty
Kod produktu: C906002
Cena: 82,13 zł 82.13
Cena netto: 66,77 zł
ilość kpl.

Ocena 4.8 ( 31 ocen)

Opis

Płytki korkowe: Panele korkowe podłogowe MEDIUM LIGHT PU 600x150x4mm

Wymiary płytki: 600 x 150 x 4 mm (długość x szerokość x grubość mm)

Podana cena za komplet (opakowanie): 0,99 m2

Przy zakupie większych ilości prosimy o kontakt mailowy z naszym działem handlowym w celu negocjacji ceny. Przedstawimy wtedy Państwu atrakcyjną ofertę cenową.

 

Korek, z którego stworzone są podłogi z naszej oferty pochodzi z kory szlachetnego drzewa dębowego najwyższej, jakości prosto z Portugalii. Powoduje to, że pŁYTKI podłogowe z tego korka mają unikalne i niepowtarzalne walory zarówno estetyczne jak i zdrowotne. W Europie już od 30 lat stosuje się takie podłogi, jako najlepsze pod względem, jakości do ceny oraz ze względu na szczególne właściwości zdrowotne.

Płytki podłogowe występują w 4 rodzajach wykończenia powierzchni:

WRT – lakier ceramiczny

PU – lakier poliuretanowy

prePU – wstępnie lakierowany, po instalacji należy nałożyć 1-2 warstwy lakieru poliuretanowego

HPS – trudnościeralna powłoka z winylu

 

 

Struktura wewnętrzna przypominająca komórki plastra miodu skutkują, iż ten materiał świetnie się sprawdza przy izolacji zarówno termicznej jak i akustycznej dodatkowo dzięki swojej elastyczności absorbuje siłę nacisku stopy na podłogę i odprowadzając na boki, przez co znacząco obniża niekorzystne naprężenia działające na stopy i kolana.

Podłogi firmy Wicanders zdobyły uznanie w całej Europie wysoką, jakością oraz dużymi właściwościami zdrowotnymi, dzięki nim możesz wprowadzić do swojego domu niepowtarzalny klimat jednocześnie dbając o zdrowie mieszkańców.

Technologia produkcji płytek korkowych różni się znacząco od paneli. Zbudowane są tylko z 3 warstw korka przeznaczonych do przyklejania na wylewkach samopoziomujących. Płytki podłogowe o grubości 4 mm zrobione są z dwóch warstw korka (plus lakier poliuretanowy) spodniej z drobno mielonego korka i wierzchniej z dekoracyjnego korka naturalnego.

Można kupić też dwuwarstwowe płytki korkowe o grubości 6 mm przeznaczone do lakierowania. Zrobione są z naturalnego lub barwionego korka w wymiarach 30x60 cm.

Ze względu na krótki czas montażu, kupujący chętniej wybierają płytki gr. 4 mm zabezpieczone bezbarwnym lakierem ceramicznym. Jednak lakierowanie płytek po ich przyklejeniu do podłoża, daje nam gwarancję uzyskania jednolitej warstwy ochronnej, która zabezpiecza również brzegi płytek, a ponadto pozwala na zastosowanie lakieru o charakterystyce odpowiedniej do intensywności użytkowania danego pomieszczenia.

 

Cechy charakterystyczne:

 

Więcej ciszy – naturalne właściwości korka sprawią, że świetnie on pochłania wszelkie drgania zarówno powstałe pod wpływem np. chodzenia czy te akustyczne. Skutkuje to znacznym obniżeniem poziomu hałasu wewnątrz domu, wprowadzając atmosferę częściowego wyciszenia.

 

Więcej ciepła – unikalna struktura paneli podłogowych zapewnia zwiększoną izolację termiczną powierzchni podłogi, przez co zatrzymuje ona więcej ciepła i znacznie wolniej go wytraca, przez co nie musimy się już bać chodzenia po podłodze boso nawet w zimie.

Większa radość chodzenia – elastyczność podłogi korkowej i jej struktura powodują, że naprężenia powstałe przy stawieniu stopy rozchodzą. Jednocześnie izolacja termiczna powoduje, że sama podłoga jest znacznie cieplejsza niż zwykłe panele podłogowe.

Większa wygoda chodzenia – kora jest materiałem bardziej miękkim niż drzewo, ale twardszym niż dywan, przez co jest idealnym materiałem na podłogi, gdyż wchłania siłę nacisku nawet, jeżeli poruszamy się w specyficznym obuwiu (np. szpilki albo glany) a jednocześnie nie ulega szybkiej degradacji w wyniku intensywnego użytkowania.

Większa odporność – W związku z tym, że korek jest odporny na wodę nie ma problemów z rozsychaniem się, jak to jest w przypadku parkietów drewnianych. Szacowana trwałość podłogi korkowej wynosi nawet do 30 lat.

Ochrona środowiska – korek potrzebny do produkcji paneli pozyskuje się dbając o środowisko i zasoby naturalne. Drzewa nie odnoszą żadnego uszczerbku przy zdejmowaniu kory.

Łatwe w utrzymaniu – podłogi korkowe są łatwe w utrzymaniu czystości. Warstwa antystatyczna uniemożliwia osadzanie się brudu i kurzu a także skraca czas potrzebny na sprzątnięcie takiej podłogi.

 

Podsumowując płytki korkowe pod każdym względem przewyższają swoich tradycyjnych odpowiedników. Są zarówno ekologiczne jak i posiadają szereg walorów mających pozytywny wpływ na zdrowie mieszkańców domu. Każdy ceniący sobie komfort życia w ciszy i swoje własne zdrowie wybierze nasze podłogi korkowe. W naszej ofercie posiadamy kilkanaście typów, zarówno panele jak i płytki podłogowe dlatego jesteśmy pewni, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl