Ul z korka, czyli dom korkowy dla pszczół!

0

"Ul z korka to projekt, który wchodzi w obszar projektowania wyspecjalizowanych przedmiotów i narzędzi, które zwykle nie są projektowane w wymiarze estetycznym. Korek to bardzo ciekawy i piękny materiał ponieważ ma dobre właściwość izolacyjne, jest lekki i naturalny, doskonale nadaje się do “budowy” domu dla pszczół. Tradycyjne ule na Sardynii były wykonywane z naturalnego korka. Projekt łączy więc w sobie tradycję i nowoczesność, wykonany z korkowych płyt, składa się z bazy oraz nadstawek, tak aby spełnić wymogi współczesnej hodowli pszczół.

Przy pomocy kolorowych metalowych pinów można łatwo dekorować ul – piny mają różne kształty i kolory, które lubią pszczoły. Tradycja dekorowania uli jest bardzo bogata. Istotnym aspektem projektu było znalezienie odpowiedniego balansu między nawiązaniem do wspomnianej tradycji przy zachowaniu naturalnego wyglądu ula, który będzie też integralną, nienachalną częścią krajobrazu.

Projekt zdobył pierwszą nagrodę w konkursie zorganizowanym przez AMORIM i Domaine the Boisbuchet."

Powyżej zamieszczony tekst w niezmienionym brzmieniu to cytat, pochodzący ze źródła: http://www.bezaprojekt.pl/produkty/ul-z-korka/

Komentarze do wpisu (0)

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium