do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
616 616 911
Menu

Ekspandowany korek akustyczny

korek ekspandowany - płyty ekspandowane z korka - korek ekspandynowy - materiał ekspandowany izolacyjny

Ekspandowane płyty izolacyjne to naturalne, zrównoważone i bezkonkurencyjne produkty korkowe, które przy tym szczególnym rodzaju aglomeratu korkowego, nie posiadają w swej strukturze poliuretanu. Dzięki poddaniu ziarna korkowego działaniu wysokiej temperatury, powiększa ono swoją objętość (analogicznie jak prażona kukurydza) a wydzielający się jeden ze składników w tym procesie - suberyna - stanowi naturalne lepiszcze ekspandujących ziaren. Otrzymujemy w ten sposób wspaniały, naturalny i zrównoważony materiał, znakomicie sprawdzający się jako izolacja termiczna, akustyczna oraz wibroizolacja.

korek ekspandowany

Problem z głośnym i uciążliwym sąsiadem?

Korek ekspandowany to doskonała dźwiękoizolacja oraz termoizolacja. Montowany bezpośrednio do ściany lub sufitu jako warstwa dźwiękochłonna, eliminuje dźwięki powietrzne dochodzące do nas zza ściany. Jeżeli ściana jest stosunkowo cienka i hałas jest bardzo dokuczliwy, warto rozważyć zastosowanie lekkiej konstrukcji składającej się kolejno z 30-40 mm płyty korkowej ekspandowanej, następnie przerwy powietrznej lub wełny mineralnej, oraz zamykającej płyty kartonowo-gipsowej lub OSB.

Masz ochotę na odrobinę prywatności?

Jeżeli bardziej od głośnego telewizora sąsiada przeszkadza Ci jego gumowe ucho, wtedy izolacyjny korek ekspandowany jest także dla Ciebie. Wystarczy już korek o grubości nawet 20-25 mm, aby zatrzymać wszystkie prywatne sprawy we własnych 4 ścianach. Po montażu płyt opłaca się ich dodatkowo nie wykańczać, bowiem nieregularna struktura korka, będzie skutecznie rozpraszać dźwięk, niwelując echo w naszym mieszkaniu, zwiększając komfort akustyczny. Osobom nieprzekonanym do walorów estetycznych ekspandowanego korka, proponujemy wykończenie powierzchni korkiem technicznym lub dekoracyjnym, którego szeroką ofertę można znaleźć w naszym sklepie.

Za oknem -15 stopni, a Twoja ściana zimna jak lód?

40 milionów pełnych powietrza komórek, w każdym centymetrze sześciennym, odpowiada za przewodność cieplną korka na poziomie 0,037 W/mK. Co to oznacza? Koniec wysokich rachunków za gaz oraz dużo więcej ciepła w Twoim mieszkaniu. Wystarczy już 10-15 mm warstwa ekspandowanego korka, aby nawet bardzo mocno wychłodzona ściana stała się ciepła w dotyku. Natomiast 20-25 mm ekspandowana płyta korkowa zapewni już wystarczającą termoizolację, zatrzymując w pomieszczeniu tyle ciepła, aby było przytulne i komfortowe.

korek ekspandowany - płyta korkowa ekspandowanakorek ekspandowany - płyta korkowa ekspandowana

Dlaczego korek ekspandowany jest tak wyjątkowy?

- materiał w 100% naturalny, ekologiczny i zrównoważony,
- praktycznie nieograniczona trwałość,
- niezmienność parametrów technicznych w czasie,
- doskonała stabilność wymiarowa przez wiele lat,
- w trakcie pożaru nie wytwarza żadnych toksycznych gazów,
- odporność na działanie wielu środków chemicznych, owadów i gryzoni,
- w 100% podlega recyklingowi.

Gdzie wykorzystuje się izolacyjne płyty ekspandowane?

- izolacja termiczna i akustyczna ścian, podłóg oraz sufitów,
- izolacja dachów płaskich, spadzistych oraz "dachów zielonych",
wykańczanie i dekorowanie dowolnych powierzchni wewnątrz oraz zewnątrz,
- wibroizolacja maszyn i urządzeń,
- izolacja zimnochronna komór,
- terrarystyka.

Płyty izolacyjne z korka ekspandowanego oferujemy na sztuki wyłącznie w formacie 500x1000mm. Można zamówić dowolną ilość arkuszy z każdej dostępnej grubości. Podana cena brutto za 1 płytę.

Ocena (11 ocen)

4.5
Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl