Korkoleum NEO 3mm x 1,4m x 5,5m - linoleum korkowe w rolce - cena za rolę 7,7m2

Dostępność: pod zamówienie
Czas dostawy: do uzgodnienia Przewidywany czas dostawy jest podany indywidualnie dla każdego produktu. Jeśli zależy Ci na dokładnej informacji o czasie dostawy interesującego Cię produktu, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie
Kod produktu:
CL-NEO
Cena: 1 799,90 zł / szt.
  Cena za m2 = 233,75 zł
1799.90
ilość szt.

Ocena 4.2 ( 40 ocen)

Opis

KORKOLEUM NEO - WYKŁADZINA KORKOWA W ROLCE

Korkoleum NEO to połączenie oryginalnego designu z wygodą, jaką zapewnia korek w rolce. Wykładzina dostępna jest w łatwej w montażu roli o rozmiarze 3 mm x 1,4 m x 5,5 m. Podana cena dotyczy roli 7,7 m2.

Korek to materiał, który świetnie sprawdza się jako podłoga. Wykładzina korkowa zapewnia dobrą izolację cieplną i akustyczną. Jest przy tym miła w dotyku i sprężysta, dzięki czemu zwiększa komfort chodzenia. Korkoleum mimo swojej niewielkiej grubości, jest miękkie i dobrze amortyzuje uderzenia. Wszystko to sprawia, że to dobry wybór do pokojów dziennych i dziecięcych, sypialni, łazienek, a także sali ćwiczeń i studio jogi.

Dlaczego warto wybrać korkoleum?

 • Jest hipoalergiczne, antybakteryjne i antystatyczne. Reguluje poziom wilgotności w pomieszczeniu, zapewniając przyjazny zdrowiu mikroklimat.
 • Zapewnia miękkie wsparcie dla nóg i kręgosłupa. Wykładzina korkowa amortyzuje uderzenia i wstrząsy, zwiększając wygodę chodzenia.
 • Jest trudnopalne. Korek naturalny należy do materiałów o znacznej ognioodporności.
 • Pochłania dźwięki. Korkoleum tłumi odgłosy kroków i hałasy dochodzące z pomieszczeń położonych pod podłogą.
 • Jest odporne na zgniatanie i uszkodzenia. Sprężystość korka naturalnego powoduje, że wykładzina korkowa jest odporna na uszkodzenia i ścieranie.
 • Zmniejsza koszty ogrzewania. Korek na podłodze izoluje od chłodu, dzięki czemu pozwala na zmniejszenie ilości wykorzystywanej energii.
 • Jest odporny na działanie wody. Korkoleum może być stosowane w pomieszczeniach wilgotnych, takich jak kuchnie i łazienki.


Czyszczenie korkoleum:
Do czyszczenia korkoleum używać można płynu myjącego oraz wody. Korek nie przyciąga kurzu i jest łatwy w utrzymaniu w czystości.

Instalacja korkoleum

Narzędzia niezbędne do instalacji corkoleum: nóż ząbkowany, ołówek, taśma miernicza, linijka, wałek malarski, kuweta malarska, wiadro.

Przed montażem:

 • Pozostaw korek na 48 godzin w pozycji pionowej w oryginalnym opakowaniu. Aklimatyzacja korka powinna odbywać się w suchym, dobrze wentylowanym pomieszczeniu.
 • Jeżeli to konieczne, należy wyrównać oraz wypoziomować podłogę.
 • Należy oczyścić i osuszyć podłoże, a także usunąć z niego substancje, które mogą osłabić przyczepność wykładziny korkowej (m.in. lateks, tynk, kurz, farby, masy utwardzające, olej, klej).
 • Należy rozwinąć wykładzinę i w świetle dziennym sprawdzić, czy nie posiada uszkodzeń i defektów. Korkoleum należy pozostawić rozłożone na kilka minut, aby odzyskało płaską formę.

Montaż:

 • Ołówkiem należy zaznaczyć na podłodze miejsce, na które zostanie nałożony klej. W przypadku klejenia wykładziny na zakładkę, powierzchnia pokryta klejem powinna być o 5 centymetrów węższa niż szerokość rozłożonej roli.
 • W zależności od rodzaju podłoża zastosować można klej Wakol D 3540 lub Mapei Adesilex G19.
 • Korkoleum można przykleić po czasie wskazanym w instrukcji użycia kleju, która jest dostępna na opakowaniu produktu.
 • Wykładzinę docisnąć i za pomocą dłoni usunąć pęcherzyki powietrza.

Po montażu:

24 godziny po zamontowaniu corkoleum należy pokryć je dwukrotnie lakierem na bazie wody. Preparat powinien zostać położony „na krzyż”, tj. pierwsza warstwa od boku do boku, a druga od góry do dołu lub według wskazań producenta.

Parametry produktu:

Grubość: 3 mm
Szerokość: 1,4 m
Długość: 5,5 m
Montować w pomieszczeniach o następujących warunkach:
Temperatura: od 15°C do 25°C
Wilgotność powietrza: od 45°C do 65°C.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium