SUROWA LITA KORA DĘBU KORKOWEGO

Surowa kora dębu korkowego to nieprzetworzony surowiec, zdjęty prosto z drzewa korkowego. Stanowi idealny materiał do produkcji. Nadaje się m.in. do wyrobu rękojeści wędkarskich, gadżetów reklamowych i sprzęgieł korkowych. W obuwnictwie wykorzystywany jest przede wszystkim do tworzenia podpiętek i naprawy obuwia. Lita kora dębu korkowego stosowana jest również w instrumentach muzycznych.

surowa kora korkowa - drewno dębu korkowego - lity korek - surowy materiał korkowy z drzewa      surowa kora korkowa z litego korka

Jak powstaje surowa kora dębu korkowego?

Surowa kora dębu korkowego to surowiec pozyskany bezpośrednio z portugalskiego dębu korkowego. W procesie korkowania, zewnętrzna, obumarła część kory, ściągana jest ręcznie z pnia. Warto podkreślić, że dąb nie zostaje uszkodzony, a surowiec można pozyskiwać co 9 lat. W tym czasie wierzchnia warstwa pnia ulega odnowieniu. Surowa kora dębu korkowego to zatem produkt ekologiczny i w stu procentach przyjazny środowisku.

Kora dębu korkowego do terrarium i akwarium

Kora dębu korkowego to ozdoba o naturalnym charakterze, która doskonale sprawdza się do uzupełnienia różnych typów biotopów w akwariach i terrariach. Nadaje się do podłoży wilgotnych i suchych. Ze względu na odporność na wodę może być stosowana również w akwariach. Naturalne pochodzenie materiału i brak impregnacji sprawiają, że kora surowa płaska jest w pełni bezpieczna dla zwierząt. Stanowi także doskonałą ozdobę lasów w słoiku i wiwariów.

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony