GRANULAT KORKOWY 4-5MM

Wytrzymałość, odporność na korozję biologiczną i sprężystość to tylko niektóre z powodów, dla których granulaty korkowe 4 - 5 mm wykorzystywane są zarówno w budownictwie i przemyśle, jak i rękodziele. Przekonaj się, dlaczego to najlepsza alternatywa dla materiałów syntetycznych.

Granulat korkowy 4-5mm - 15 kg Granulat korkowy 4-5mm - 15 kg
Producent: KORKOWY.PL

Dostępność: duża ilość

Czas dostawy: 2 dni robocze

99,90 zł / kpl.

6,66 zł / kg
kpl.
zobacz więcej

Granulat korkowy 4 – 5 mm – nowa forma, praktyczne właściwości

Granulaty korkowe 4 - 5 mm to praktyczna odsłona naturalnego korka. Dzięki sypkiej formie docierają tam, gdzie trudno wykorzystać innego typu materiały. Z tego względu kruszywo znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie. Ekologiczny granulat wyróżnia się dobrymi właściwościami izolacyjnymi, przez co stosowany jest do zasypu ścian szczelinowych i izolacji zbiorników wodnych. Dodawany jest także do mas budowlanych i fundamentów. Jako składnik tynków termoizolacyjnych, betonów lekkich i klejów kompozytowych, zwiększa ich parametry izolacyjne i wytrzymałość.

Granulowany korek 4 - 5 mm — przyjazny dla środowiska, niezbędny dla przemysłu

Granulat korkowy 5 - 10 mm to jeden z najciekawszych wyrobów korkowych. Powstaje w wyniku rozdrobnienia kory litej lub poprodukcyjnych odpadów korka aglomerowanego. Prosty proces produkcji to gwarancja naturalnego składu i zachowania funkcjonalnych właściwości kory dębu korkowego. Korek w sypkiej formie jest trwały, sprężysty, neutralny chemicznie i odporny na działanie wilgoci. Dzięki temu to w pełni naturalny, pełnowartościowy surowiec, gotowy do kolejnego przetworzenia. Materiał powstały w wyniku zamkniętego cyklu produkcji to najlepszy wybór do produkcji ekologicznych wyrobów, takich jak gadżety reklamowe lub meble. Granulat nadaje się do tworzenia płyt, paneli podkładów, rolek i innych aglomeratów korkowych. Wykorzystywany jest także do akcesoriów sportowych i obuwniczych.

Granulaty korkowe 4 - 5 mm – z natury dla natury

Granulaty korkowe 4 - 5 mm nie zawierają sztucznych wypełniaczy, dzięki czemu mogą być stosowane do hodowli roślin. Granulki korka zapewniają odpowiednie napowietrzenia i przepuszczalność podłoży ogrodniczych. Naturalny skład użyźnia glebę, nie zanieczyszczając przy tym środowiska. Ekologiczne granulaty korkowe 4 - 5 mm to również odpowiedni wybór do terrariów i wiwariów. Korek jest bezzapachowy i odporny na wilgoć, a przy tym w pełni bezpieczny dla zwierząt. Czy może być coś lepszego niż przyjazny środowisku materiał, który nadaje się do różnego typu biotopów?

Granulaty 4 – 5 mm do makiet i rękodzieła

Granulat z naturalnej kory dębu korkowego jest podatny na adaptację i zmianę koloru. Z tego względu doskonale sprawdza się przy tworzeniu makiet architektonicznych, deweloperskich i kolejowych. Wystarczy pomalować korek odpowiednim kolorem, aby uzyskać realistyczną imitację tłucznia, żwiru, piasku lub trawy w dioramach i modelach.

Granulaty korkowe 4 - 5 mm dla Twojego biznesu

Potrzebujesz sposobu na wyczyszczenia plam oleju? A może szukasz materiału do zasypu sztucznej trawy? W naszym sklepie znajdziesz różnego typu produkty, niezbędne do realizacji szerokiego spektrum przedsięwzięć. Proponujemy naturalne granulaty na place zabaw, orliki i boiska, a także kruszywo z ekspandowanego korka, o zwiększonych wartościach izolacyjnych. Do dekoracji polecamy kolorowe granulaty. Świetnie sprawdzą się zarówno jako wypełnienie lasu w słoiku, jak i innych ozdób.

 

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony