EKSPANDOWANY GRANULAT KORKOWY

Łatwa aplikacja, wysoka trwałość, bardzo dobre właściwości izolacyjne i w pełni naturalne pochodzenie. Tak w skrócie scharakteryzować można surowiec, który stanowi jeden z najlepszych zamienników dla syntetycznych materiałów. Ekspandowany granulat korkowy to funkcjonalna i lekka izolacja do stosowania w jastrychach, podłogach i wewnętrznych ścianach szczelinowych.

Ekspandowany granulat korkowy 2-9mm - 10kg (0,125 m3) - BESTSELLER! Ekspandowany granulat korkowy 2-9mm - 10kg (0,125 m3) - BESTSELLER!

Dostępność: duża ilość

Czas dostawy: 2 dni robocze

249,90 zł / kpl.

1 999,20 zł / m3
kpl.
zobacz więcej
Ekspandowany granulat korkowy 2-9mm - 80kg (1m3) Ekspandowany granulat korkowy 2-9mm - 80kg (1m3)

Dostępność: duża ilość

Czas dostawy: 2 dni robocze

1 899,90 zł / kpl.

1 899,90 zł / m3
kpl.
zobacz więcej
Ekspandowany granulat korkowy 2-9mm - 120kg (1,5m3) Ekspandowany granulat korkowy 2-9mm - 120kg (1,5m3)

Dostępność: duża ilość

Czas dostawy: 2 dni robocze

2 599,90 zł / kpl.

1 733,27 zł / m3
kpl.
zobacz więcej
Ekspandowany granulat korkowy 2-9mm - 480 kg (6m3) Ekspandowany granulat korkowy 2-9mm - 480 kg (6m3)

Dostępność: duża ilość

Czas dostawy: 2 dni robocze

9 799,90 zł / kpl.

1 633,32 zł / m3
kpl.
zobacz więcej

Szukasz funkcjonalnego i jednocześnie nieszkodliwego dla środowiska materiału?

Ekspandowany granulat korkowy oferuje dużo więcej, niż tylko brak szkodliwego wpływu na środowisko. Surowiec powstaje z odnawialnego materiału, jakim jest zewnętrzna warstwa dębu korkowego. Kora odrasta co 9 lat, a jej zbiór nie powoduje uszkodzenia drzewa. Co więcej, korek to materiał o ujemnym bilansie węglowym. Dąb korkowy pochłania o 4 razy więcej CO2 niż inne drzewa, a sama produkcja ekspandowanych bloków odbywa się z poszanowaniem natury. Ekspandowany granulat korkowy to produkt uboczny powstały przy wytwarzaniu materiałów izolacyjnych, co w pełni redukuje ilość poprodukcyjnych odpadów. Na uwagę zasługuję również fakt, że w całości nadaje się do recyklingu.

Ekspandowany granulat korkowy – najlepsza izolacja do trudno dostępnych miejsc

Nadmiar hałasu, który dociera do wnętrza budynków, to jeden z najbardziej dokuczliwych problemów, z którymi mierzą się obecnie mieszkańcy miast. Ekspandowany granulat korkowy to praktyczny, a przy tym całkowicie naturalny materiał, który pozwala ograniczyć ilość docierających do wnętrz dźwięków. Łatwe do aplikacji granulki pozwalają na izolacje nawet trudno dostępnych miejsc i szczelin, na przykład między sufitem a podłogą wyższego piętra. W każdym miejscu skorzystać można z bardzo dobrych właściwości izolacyjnych, jakimi odznacza się ekspandowany granulat korkowy. Obok absorpcji dźwięków, granulki korka zapewniają również komfort termiczny. W efekcie to w pełni funkcjonalna alternatywa dla syntetycznych wypełnień.

Dlaczego warto wybrać ekspandowany granulat korkowy?

  • Granulki korka ekspandowanego są stabilne rozmiarowo i jakościowo. Nie zmieniają wymiarów oraz parametrów pod wpływem skrajnych temperatury, od -180ºC do + 120ºC.
  • Dzięki bardzo dobrym parametrom ekspandowany granulat korkowy doskonale nadaje się do izolacji termicznej i akustycznej.
  • Ziarno korkowe jest łatwe w aplikacji. Sprawdza się przy wypełnianiu ubytków, jastrychów, poddaszy, podłóg, systemów podłogowych i wypełnieniach termoizolacyjnych.
  • Korzystając z ekspandowanego granulatu korkowego nie trzeba obawiać się działania pleśni bakterii, środków chemicznych oraz szkodników. Izolacja odznacza się trwałością i zachowuje niezmienione parametry techniczne przez kilkadziesiąt lat.
  • Ekspandowany granulat korkowy posiada ogniową Euroklase E. To materiał trudnopalny, który pod wpływem ognia nie wydziela szkodliwych gazów.
  • Ekspandowany granulat korkowy to w pełni naturalny materiał, który świetnie imituje naturalną ziemię. Dzięki temu stanowi atrakcyjne wypełnienie makiet i dioram.

Ekspandowany granulat korkowy do terrariów

Szukasz naturalnego materiału do terrarium? Chcesz, aby podłoże było odporne na wilgoć i wytrzymałe przez długi czas? Ekspandowany granulat korkowy to surowiec, który sprawdza się doskonale w różnego typu warunkach. Doskonale symuluje skały, skałki, podłoża skaliste oraz kamienie różnej wielkości. Nie gnije i nie pleśnieje, zachowując trwałość przez długi czas. Odporność na skrajnie wysokie oraz niskie temperatury sprawiają, że nadaje się do wszystkich typów biotopów. Jest lekki i w pełni naturalny, a jego struktura zapewnia funkcjonalne, a zarazem ozdobne wypełnienie terrariów.

Potrzebny materiał do makiet i dioram?

Ekspandowany granulat korkowy wykorzystać można jako imitacje skał, kamieni i żwiru w makietach i dioramach. Naturalny materiał jest lekki i łatwy w obróbce, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdza się do realistycznego wykończenia modeli. W naszym sklepie znajdziesz również inne kruszywa korkowe, od najdrobniejszego pyłu, po kilkucentymetrowe bryłki.

 

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony