Płyty korkowe Lambourde (Lamburd)

korek ekspandowany Lambourde Lamburd

Najnowszym rozwiązaniem zaproponowanym przez portugalskiego producenta izolacji korkowych Amorim Isolamentos jest korek ekspandowany ”Lambourde”. Panel korkowy ”Lambourde” to klasyczna płyta z korka ekspandowanego z dwoma wzdłużnie osadzonymi listwami montażowymi z OSB. Zastosowanie listew OSB pozwala na bardzo szybki montaż korka ekspandowanego do ściany, za pomocą kołków szybkiego montażu. Jednocześnie do tych samych listew OSB, za pomocą wkrętów do drewna, mocuje się płyty gipsowo-kartonowe lub MDF.

korek ekspandowany - płyta Lambourde (Lamburd)korek ekspandowany - płyta Lambourde (Lamburd)

Ekspandowane płyty korkowe Lambourde (Lamburd) to naturalny produkt korkowy, który jako jedyny rodzaj aglomeratu korkowego nie posiada w swej strukturze poliuretanu. Dzięki poddaniu ziarna korkowego działaniu wysokiej temperatury, powiększa ono swoją objętość (analogicznie jak prażona kukurydza) a wydzielający się jeden ze składników w tym procesie – suberyna – stanowi naturalne lepiszcze ekspandujących ziaren. Otrzymujemy w ten sposób wspaniały, naturalny i zrównoważony materiał, o doskonałych właściwościach izolacji zarówno termicznej, akustycznej jak i wibroizolacji.

Zastosowanie systemu - płyta z korka ekspandowanego ”Lambourde” + płyta gipsowo-kartonowa gwarantuje skuteczne rozwiązanie problemów związanych z izolacją akustyczną, termiczną i antywibracyjną, które napotykamy zarówno w nowo wznoszonych obiektach, jak też w trakcie prac remontowych. Znakomite parametry izolacyjne w połączeniu z łatwą i szybką instalacją, sprawiają iż ten zrównoważony system stanowi doskonałe rozwiązanie budowlane.

korek ekspandowany

Problem z głośnym i uciążliwym sąsiadem?

Korek ekspandowany Lamburd to doskonała izolacja przed hałasem oraz chłodem. Panele ekspandowane montowane bezpośrednio do ściany lub sufitu jako warstwa dźwiękochłonna, eliminują uciążliwe dźwięki dochodzące do nas zza ściany. Jeżeli ściana jest stosunkowo cienka i hałas jest bardzo dokuczliwy, warto rozważyć zastosowanie lekkiej konstrukcji składającej się kolejno z 40 mm płyty korkowej ekspandowanej, następnie przerwy powietrznej lub wełny mineralnej, oraz zamykającej płyty kartonowo-gipsowej lub OSB.

Masz ochotę na odrobinę prywatności?

Jeżeli bardziej od głośnego telewizora sąsiada przeszkadza Ci jego gumowe ucho, wtedy czarne izolacyjne płyty korkowe są także dla Ciebie. Wystarczy już korek Lamburde o grubości 40 mm, aby zatrzymać wszystkie prywatne sprawy we własnych 4 ścianach. Po montażu płyt opłaca się ich dodatkowo nie wykańczać, bowiem nieregularna struktura korka, będzie skutecznie rozpraszać dźwięk, niwelując echo w naszym mieszkaniu, zwiększając komfort akustyczny. Osobom nieprzekonanym do walorów estetycznych ekspandowanego korka, proponujemy wykończenie powierzchni korkiem technicznym lub dekoracyjnym, którego szeroką ofertę można znaleźć w naszym sklepie.

Za oknem -15 stopni, a Twoja ściana zimna jak lód?

40 milionów pełnych powietrza komórek, w każdym centymetrze sześciennym, odpowiada za przewodność cieplną korka na poziomie 0,037 W/mK. Co to oznacza? Koniec wysokich rachunków za gaz oraz dużo więcej ciepła w Twoim mieszkaniu. Wystarczy już 40 mm warstwa ekspandowanego korka, aby nawet bardzo mocno wychłodzona ściana stała się ciepła w dotyku. Natomiast 50 mm ekspandowana płyta korkowa zapewni już wystarczającą termoizolację, zatrzymując w pomieszczeniu tyle ciepła, aby było przytulne i komfortowe.

korek ekspandowany - płyta korkowa ekspandowanakorek ekspandowany - płyta Lambourde (Lamburd)

Dlaczego korek ekspandowany Lamburd jest tak wyjątkowy?

- łatwy i szybki w montażu
- w 100% naturalny, ekologiczny i zrównoważony,
- praktycznie o nieograniczonej trwałości,
- o niezmiennych parametrach technicznych w czasie,
- doskonale stabilny wymiarowo przez wiele lat,
- nie wytwarza żadnych toksycznych gazów podczas pożaru,
- odporny na działanie środków chemicznych, owadów i gryzoni,
- w 100% podlega recyklingowi.

Gdzie stosuje się izolacje termiczne i akustyczne z korka?

- izolacje termiczne i akustyczne ścian, podłóg oraz sufitów,
- izolacje dachów płaskich, spadzistych oraz "dachów zielonych",
wykańczanie i dekorowanie dowolnych powierzchni wewnątrz oraz zewnątrz,
- wibroizolacje maszyn i urządzeń,
- izolacje zimnochronne komór,
- terrarystyka.

Płyty izolacyjne z korka ekspandowanego oferujemy na sztuki wyłącznie w formacie 500x1000mm. Można zamówić dowolną ilość arkuszy z każdej dostępnej grubości.

Ocena (13 ocen)

4.7
Korek ekspandowany Lambourde 40x500x1000mm - najczęściej kupowana grubość! Korek ekspandowany Lambourde 40x500x1000mm - najczęściej kupowana grubość!

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: natychmiast!

Cena: 63,90 zł (netto: 51,95 zł )
szt.
zobacz więcej
Korek ekspandowany Lambourde 50x500x1000mm Korek ekspandowany Lambourde 50x500x1000mm

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: natychmiast!

Cena: 74,90 zł (netto: 60,89 zł )
szt.
zobacz więcej
Korek ekspandowany Lambourde 60x500x1000mm Korek ekspandowany Lambourde 60x500x1000mm

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: natychmiast!

Cena: 94,90 zł (netto: 77,15 zł )
szt.
zobacz więcej
Korek ekspandowany Lambourde 100x500x1000mm Korek ekspandowany Lambourde 100x500x1000mm

Dostępność: wycofany z oferty

Cena: 149,90 zł (netto: 121,87 zł )
Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl