Ostrzeżenie

Szanowni Klienci!

Cena korka naturalnego, a jego jakość

Na obecnym rynku mogą się Państwo spotkać z produktami korkowymi pochodzącymi z wielu źródeł od różnych producentów. Niestety wiele firm pragnących uzyskać klientów za wszelką cenę, oferuje produkty w bardzo niskiej cenie, niestety tym samym o bardzo niskiej jakości. W dużej mierze klienci porównujący oferty wielu dostawców korka, biorą pod uwagę jedynie sam czynnik ceny, uznając jakość porównywanych pozycji za jednakową. Po wyborze najkorzystniejszej oferty i zakupie produktów korkowych okazuje się często, że towar nie spełnia oczekiwanych wymagań klienta. Kupujący tym samym wyrabia sobie negatywną opinię na temat produktów z korka naturalnego, krzywdząc uczciwych i profesjonalnych dostawców, samemu zrażając się do produktów korkowych lub w najlepszym wypadku dokonując ponownego zakupu u innego oferenta. Niestety oba wyjścia zawsze oznaczają stratę jedynie dla samego kupującego.

Co w tej sytuacji robić?

Aby uniknąć opisanej sytuacji radzimy Państwu pytać sprzedawców o próbki interesujących Państwa materiałów z korka naturalnego lub o aktualne certyfikaty poświadczające wysoką jakość wyrobów oraz pewność pochodzenia. Tylko wtedy będą Państwo posiadać absolutną pewność, że pieniądze przeznaczone na wyroby z korka będą udaną i przemyślaną inwestycją na długie lata, a nie jedynie zaliczką tytułem dalszych przymusowych wydatków.

Korek zły vs. korek dobry, czyli korek korkowi nierówny

Niska cena i dobra jakość... tylko co ona właściwie oznacza w praktyce? Najczęściej dotyczy ona elastyczności oraz realnych wartości grubości korka technicznego oraz korka podkładowego. Producenci wyrobów korkowych wytwarzają swoje produkty najczęściej na skalę masową. W dobie wszechobecnego kryzysu i trendu "cięcia kosztów", niektórzy z wytwórców zmniejszają ilość substancji spajającej ziarna korka oraz grubość materiału o kilkanaście procent. Prowadzi to do znacznych oszczędności na surowcach, ale tym samym znacznego pogorszenia parametrów użytkowych korka. Wyrób jest kruchy, łamliwy i bardzo podatny na pęknięcia i złamania. Obniża to estetykę produktu, a co najgorsze jego trwałość. 

Złoty środek 

Analizując to, co powyżej wyjaśnione, sami dojdą Państwo do wniosku, co warto zrobić, a czego uniknąć. Pomocne w przemyśleniach będą te dwa powiedzenia: "Chytry traci dwa razy" oraz "Polak mądry po szkodzie"...

życzymy Państwu korzystnych cen i wysokiej jakości produktów z korka naturalnego!

Sklep KORKOWY.PL

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium