REGRANULAT KORKOWY

Zatyczki, płyty, podkłady, dekoracje, galanteria — korek naturalny niejedną ma formę. Ze względu na swoje niezwykłe właściwości, kora dębu korkowego przetwarzana jest na wiele sposobów, a każdy z nich skutkuje powstaniem odpadów. Mamy na nie sposób! Aby wykorzystać naturalny surowiec od A do Z, pozostałości z produkcji wyrobów korkowych starannie selekcjonujemy, a następnie rozdrabniamy. Tak powstaje regranulat, czyli materiał gotowy do ponownego przetworzenia. Korkowy granulat z recyklingu może być wykorzystany do produkcji okładzin podłogowych i ściennych, dekoracji, mebli, a także jako izolacja akustyczna oraz termiczna. Świetnie sprawdzi się również jako eko-wypełniacz do zabezpieczania paczek. W każdym wypadku regranulat daje możliwość skorzystania z zalet naturalnego korka.

 

Regranulat korkowy (szred korkowy) 10 - 50mm Regranulat korkowy (szred korkowy) 10 - 50mm
Producent: KORKOWY.PL

Dostępność: duża ilość

Czas dostawy: 2 dni robocze

9,90 zł / kg

kg
zobacz więcej

Dlaczego warto wykorzystać regranulat korkowy?

  • Granulat korkowy z recyklingu daje szerokie możliwości produkcyjne. To pełnowartościowy surowiec, z którego uzyskać można zupełnie nową formę. Regranulat zachowuje właściwości korka naturalnego.
  • Jest elastyczny i podatny na formowanie.
  • Zapewnia dobrą izolację termiczną i akustyczną.
  • Jest wytrzymały mechanicznie.
  • Jest odporny na korozję biologiczną. Z tego powodu może być stosowany również w środowisku wilgotnym.
  • Regranulat korkowy odznacza się plastycznością. Szred z recyklingu można ciąć, malować i kleić, uzyskując zupełnie nowe kształty.

Regranulat korkowy — kolejne życie korka naturalnego

Recykling korka to globalny trend, którego celem jest ponowne wykorzystanie zatyczek do butelek i odpadów korkowych. Ze względu na to, że naturalny materiał nie traci swoich właściwości, może być wykorzystywany wielokrotnie. Oto kilka pomysłów na jego zastosowanie.

Regranulat korkowy do produkcji wyrobów korkowych

Granulat korkowy z recyklingu stosowany jest do produkcji pełnowartościowych okładzin podłogowych oraz ściennych. Sprawdzi się również do izolacji termicznej i akustycznej.

Przesyłki w eko stylu – ekologiczny wypełniacz do paczek

Wykorzystanie regranulatu jako ekologicznego wypełniacza do paczek to potrójna korzyść dla środowiska:

  1. Redukuje ilość zużywanych wypełniaczy z tworzyw sztucznych, a tym samym niekorzystnych dla środowiska odpadów.
  2. Materiał produkowany jest z surowca odnawialnego, a jego pozyskanie odbywa się w przyjazny naturze sposób.
  3. Granulat pochodzi z recyklingu i może być wykorzystany ponownie.

Regranulat korkowy do produkcji ekologicznych mebli

Minimalizacja negatywnego wpływu na środowisko i produkcja z poszanowaniem środowiska - taki cel stawia sobie obecnie wielu producentów meblowych. Regranulat korkowy to rozwiązanie, które bardzo dobrze sprawdzi się przy produkcji mebli zgodnych z ekotrendami. Wysokiej jakości szred korkowy z recyklingu świetnie nadaje się do wypełniania puf, foteli oraz tworzenia dekoracji.

Regranulat korkowy w działaniach artystycznych

Regranulat korkowy, ze względu na plastyczność, wykorzystać można do działań twórczych i artystycznych. Szred korkowy pozwala uzyskać oryginalne faktury oraz formy. Sprawdza się przy tworzeniu mozaik, dioram, obrazów oraz dekoracji ścienny. W każdym wypadku pozwala osiągnąć unikatowy efekt w ekologicznym duchu. Regranulat korkowy to materiał, który z pewnością sprawdzi się podczas warsztatów, kursów rękodzielniczych i terapii zajęciowych.

Regranulat korkowy w scenografii

Granulat korkowy uzyskany z recyklingu wykorzystać można również podczas tworzenia scenografii. Regranulat, po pomalowaniu, bardzo dobrze naśladuje kamienie, skały, piasek lub tereny zielone. Wykorzystanie kruszywa korkowego podczas tworzenia nowych światów ogranicza jedynie wyobraźnia. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie materiał z recyklingu może uzyskać całkowicie nową formę. 

 

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony