Podkład korkowy 8mm x 1m x 10m - korek podkładowy

Dostępność: duża ilość
Czas dostawy: 2 dni robocze Przewidywany czas dostawy jest podany indywidualnie dla każdego produktu. Jeśli zależy Ci na dokładnej informacji o czasie dostawy interesującego Cię produktu, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie
Kod produktu:
PK-8MM
Cena: 557,90 zł / szt.
  Cena za m2 = 55,79 zł
557.90
ilość szt.

Ocena 4.1 ( 14 ocen)

Opis

Podkłady korkowe oraz korkowo-gumowe zapewniają znaczny wzrost izolacyjności akustycznej i termicznej różnego rodzaju nawierzchni podłogowych, pod którymi się je instaluje. Znakomicie tłumią dźwięki uderzeniowe oraz dźwięki powietrzne, rozchodzące się w pomieszczeniu i emitowane w całym okresie eksploatacji podłogi.

Skutecznie wyrównują drobne nierówności i niedoskonałości powierzchni pod instalowaną nawierzchnią, zwiększając jej trwałość i wydłużając żywotność. Podkłady gumokorkowe stosowane są pod wszelkiego typu podłogi, od podłóg pływających czyli popularnych paneli, poprzez parkiety i deski drewniane, wykładziny dywanowe, linoleum, PVC, a na kamieniu naturalnym oraz płytkach ceramicznych kończąc.

Wytwarzane są identyczną technologią, co standardowe techniczne rolki korkowe, poprzez połączenie: granulat korkowy + spoiwo poliuretanowe, z tą jednak różnicą iż w celu poprawy parametrów izolacji akustycznej, wykazują nieco mniejszą gęstość i bardziej porowatą strukturę. W przypadku podkładów gumo-korkowych, stosowanych pod podłogi finalne, wymagające podłoża o zwiększonej gęstości, granulat korkowy łączy za pomocą lepiszcza poliuretanowego z dodatkiem granulatu gumowego.

Podkłady korkowe, choć droższe od innych materiałów izolacyjnych, dzięki wyjątkowym i niepowtarzalnym właściwościom naturalnego korka, stanowią doskonałą alternatywę dla stosowanych do tej aplikacji zwykłych i mało skutecznych materiałów, takich jak płyty pilśniowe porowate, pianka polietylenowa, czy tektura falista lub papier.

Oczywiście w zależności od typu nawierzchni podłogowej, dedykowane są różnego rodzaju podkłady korkowe i gumokorkowe, jednak w każdym przypadku ich zastosowanie spowoduje odczuwalny i satysfakcjonujący wzrost komfortu użytkowania wybranej nawierzchni. Podłoga taka jest po prostu cichsza, cieplejsza i znacznie przyjemniejsza w eksploatacji. Izolacyjne podkłady z korkogumy i korka naturalnego są produktem niezwykle trwałym i żywotnym, w związku z czym możemy Państwu zagwarantować, iż właściwie dobrane i profesjonalnie zainstalowane, przetrwają tak długo, jak zamontowana na nich podłoga.

W naszej ofercie znajdą Państwo następujące rodzaje podkładów tłumiących w rolkach:

 

 

Pod indywidualne zamówienie, dostępne są także inne grubości podkładów korkowych. W przypadku większych wymagań wytrzymałościowych stawianych podkładowi lub jeśli wymagane są izolacje o większej grubości, polecamy Państwu arkusze korkowe, o podwyższonej gęstości rzędu 270 kg/m?.

Unikalność oraz nowoczesny charakter materiałów korkowych oraz gumo-korkowych podkreśla fakt, że produkt jest całkowicie ekologiczny i przyjazny dla środowiska naturalnego, zarówno podczas produkcji jak i późniejszego użytkowania.

Zapraszamy do zakupów! Wybierając w 100% naturalne produkty korkowe, przyczyniają się Państwo do rozwoju innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań, pomagając tym samym chronić nasze środowisko naturalne.

W 100% naturalny i zrównoważony
Doskonały izolator termiczny
Odporny na wilgoć, wodę, pleśń i grzyby
Doskonały izolator akustyczny
Nie przyciąga kurzu oraz brudu
Nieprzepuszczalny dla cieczy i gazów
 Wyjątkowo sprężysty i elastyczny
W 100% ekologiczny i neutralny
 
Naturalny podkład korkowy pod panele i podłogi pływające, to obecnie najlepszy sposób na tłumienie drgań i wibracji, wyciszenie odgłosów wytwarzanych podczas chodzenia, oraz zapewnienie odpowiedniej izolacji termicznej.
 
Pierwszogatunkowy korek podkładowy, dzięki swojej unikalnej budowie, skutecznie eliminuje naprężenia powstające pomiędzy podłożem a podłogą, wyrównując jednocześnie powierzchniowe nierówności.
 
Korek jest materiałem naturalnym. Jest to kora dębu korkowego, zawsze zielonej odmiany śródziemnomorskiej która pokrywa znaczne obszary wybrzeża śródziemnomorskiego. Warstwa korka naturalnego o grubości od kilku do kilkunastu centymetrów oddziela się od pni w okresach co 10 lat, bez żadnego uszczerbku dla zdrowia drzewa. Pod zdrewniałą warstwą wierzchnią jest ona elastyczna, miękka i wytrzymała.
 
Korek posiada właściwości stabilizowania temperatury powietrza i wilgotności. Wpływa korzystnie na mikroklimat i akustykę pomieszczeń. W skuteczny sposób odizolowuje pomieszczenie od szkodliwego wpływu materiałów budowlanych.
 
Lekki. Powietrze stanowi 90% objętości korka i około 50% jego masy. Korek jest materiałem 5-krotnie lżejszym od wody, a ponieważ nie nasiąka wodą jest materiałem odpornym na wodę i niezatapialnym. Właściwość ta była najwcześniej znana i wykorzystywano ją już przed tysiącami lat.
 
Elastyczny i ściśliwy. Błony komórkowe korka są bardzo giętkie, co sprawia, że jest on ściśliwy i bardzo elastyczny. Oznacza to, że powraca do poprzedniego stanu, gdy przestaje podlegać naciskowi. Gdy korek poddamy działaniu dużych sił, spręża się wtedy gaz w komórkach i zmniejsza się ich objętość. Gdy nacisk ustaje, komórki powracają do poprzedniego stanu i korek nie nosi śladów deformacji. Ta właściwość umożliwia zastosowanie korka jako parkietu podłogowego.
 
Korek jest słabym przewodnikiem cieplnym i znakomitym izolatorem. Dzięki swojej małej przewodności termicznej korek jest zawsze ciepły w dotyku, bowiem nie przepuszcza, ani nie wchłania ciepła naszego ciała. W przeciwieństwie do innych materiałów korek zachowuje swoje właściwości izolacyjne w bardzo szerokim zakresie temperatur. Pod tym względem znacznie przewyższa na przykład styropian, który pod wpływem wysokich temperatur wyparowuje.


Dodatkową zaletą korka jest jego obojętność chemiczna. Korek nie wchodzi w reakcje chemiczne z cieczami, nie ma smaku, zapachu i jest nieszkodliwy dla zdrowia. Stąd bierze się jego tradycyjne zastosowanie do zamykania butelek. Dzięki obecności tanin i brakowi białka korek nie jest podatny na działanie wilgoci i gnicie.

Antystatyczny. Na powierzchni korka nie gromadzą się ładunki elektryczne, korek nie elektryzuje się. Dlatego nie przyciąga i nie pochłania kurzu. Nie powoduje także alergii.

Pochłania drgania. Dzięki specyficznej strukturze korek nie przenosi drgań. Jest to możliwe dzięki porowatej strukturze i dużej elastyczności. Dlatego korek naturalny doskonale pochłania fale dźwiękowe i wibracje.

Podana cena brutto za rolkę 8mm x 1m x 10m.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium