Menu

Ekologiczny klej do korka WAKOL D3540 - 0,8kg

Kleje ekologiczne dyspersyjne
48.9
PLN
Ekologiczny klej do korka WAKOL D3540 - 0,8kg
in_stock
Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
24 godziny
Cena: 48,90 zł
Cena netto: 39,76 zł
szt.
Ocena:
(Ilość ocen: 32)
Kod produktu:

D3540-0,8

Producent:
Wakol

Dyspersyjny klej kontaktowy Wakol D 3540 do klejenia:

 • ściennych wykładzin korkowych,
 • korkowych płyt podłogowych z niepowlekanym (naturalnym) spodem wg ISO 3813 lub normy DIN EN 12104 również fornirowanych, woskowanych lub wstępnie lakierowanych,
 • wykładzin tekstylnych na stopniach schodów na podłożach chłonnych i niechłonnych. Do stosowania w pomieszczeniach.

Dane techniczne:

 • Baza surowcowa: dyspersja lateksowo-akrylowa,
 • Zużycie: 150-250g/m2 (0,8kg wystarcza średnio na 4m2 powierzchni)
 • Sposób nanoszenia: Wałek welurowy z krótkim włosem
 • Czas odparowania: ok. 30-45 minut na podłożu chłonnym; ok. 60-90 minut na podłożu niechłonnym i na spodzie okładziny,
 • Czas pracy: ok. 2-3 godziny,
 • Środek czyszczący: woda, przed zaschnięciem kleju,
 • Okres składowania: 12 miesięcy w temperaturze pokojowej,
 • Temperatura składowania: powyżej + 5°C, wrażliwy na przemrożenie.


Przygotowania podłoża:

Podłoże i warunki klimatyczne w pomieszczeniu muszą odpowiadać normie DIN 18365. Podłoże musi być równe, trwale suche, mocne, bez rys, zanieczyszczeń i substancji utrudniających klejenie. Posadzki użytkowe muszą mieć gładką powierzchnię, być trwale przymocowane do podłoża i mieć powierzchnię wolną od wosków i środków konserwujących oraz pielęgnacyjnych.

Do klejenia korka klejem WAKOL D 3540 wymagane są gładkie i równe podłoża. Na podłoża nierówne lub szorstkie jastrychy należy najpierw wylać cementową masę wyrównawczą WAKOL, np. WAKOL Z 615. Należy przestrzegać zaleceń zawartych w kartach informacji technicznych stosowanych mas wyrównawczych i gruntówek. Na jastrychy z siarczanu wapnia (anhydrytowe), magnezytowe, skałodrzewne i z asfaltu lanego zawsze należy wylać warstwę min. 2 mm masy wyrównawczej. Przed przystąpieniem do klejenia korkowych okładzin ściennych należy zniwelować nierówności tynku stosując odpowiednią masę szpachlową.

Szlifowane masy wyrównawcze należy gruntować używając koncentratu gruntówki dyspersyjnej WAKOL D 3040 rozcieńczając z wodą w proporcjach 1:2 lub gruntówki dyspersyjnej WAKOL D 3035. Gruntówka przed rozpoczęciem kolejnych prac (klejenie) powinna być wyschnięta. Należy przestrzegać zalecanego czasu schnięcia gruntówki.

Aplikacja:

Klej przed użyciem należy dokładnie wymieszać. Przy pomocy odpowiedniego narzędzia nanieść równomiernie właściwą ilość kleju na spód korka i na podłoże. Unikać tworzenia się skupisk kleju. Ilość kleju dobrać tak, by stworzyć szczelną, ale cienką powłokę.

Po wyschnięciu klejone powierzchnie powinny tworzyć jednolicie błyszczące, zamknięte powłoki. Po wyschnięciu obu powierzchni, gdy są przezroczyste, należy nałożyć klejoną okładzinę i docisnąć ją przy pomocy gumowego młotka. Po klejonej okładzinie można natychmiast chodzić. Lakierowanie (impregnowanie) naturalnego korka można wykonać po 24 godzinach.

Płyty korkowe można pokryć klejem WAKOL D 3540 także na dzień przed układaniem (lub maszynowo stosując WAKOL D 3513). Wówczas w dniu układania należy nałożyć klej WAKOL D 3540 wyłącznie na podłoże i po zachowaniu odpowiedniego czasu wstępnego odparowania przyklejać płyty kontaktowo. Czas pracy wynosi wtedy 1-1,5 godz.

Ważne wskazówki:

Nie pracować w temperaturze poniżej +15°C. Klej magazynowany w chłodnym pomieszczeniu należy odpowiednio wcześnie przenieść do ciepłego pomieszczenia. Wszystkie dane bazują na temperaturze otoczenia 20° C i 65% względnej wilgotności powietrza.

Do klejenia wykładzin korkowych ze spodem z PCW wg normy DIN EN 655 nie należy stosować kontaktowego kleju do korka WAKOL D 3540, przed przystąpieniem do prac należy skontaktować się z działem technicznym.

Gwarantujemy stałą wysoką jakość naszych produktów. Wszystkie informacje oparte są na badaniach oraz wieloletnim praktycznym doświadczeniu i dotyczą warunków zgodnych z normami. Wielość stosowanych materiałów i różne warunki na budowie, na które nie mamy wpływu, wykluczają roszczenia związane z tymi informacjami. Dlatego zalecamy
przeprowadzenie odpowiednich prób własnych. Należy przestrzegać zaleceń producentów klejonych okładzin oraz aktualnie obowiązujących norm i kart informacji technicznych. Nasz dział techniczny, w przypadku dalszych pytań, jest do Państwa dyspozycji. Karty informacji technicznych są dostępne na stronie www.wakol.com

Aby dowiedzieć się więcej na temat właściwości kleju, jego danych technicznych, sposobu przygotowania podłoża i metody aplikacji oraz ważnych wskazówek dotyczących klejenia, przejdź do dostępnych w poniższych plikach kart technicznych produktu.

Pliki do pobrania:

Produkty powiązane

Ekologiczny klej do korka W-240 - 5 kg Ekologiczny klej do korka W-240 - 5 kg

Klej kontaktowy na bazie wodnej, do montażu płytek korkowych ściennych i podłogowych, przeznaczony na podłoża chłonne. 

Cena podlega negocjacji, skontaktuj się z naszym działem handlowym!

Cena: 229,90 zł

Ekologiczny klej do korka WAKOL D3540 - 2,5kg Ekologiczny klej do korka WAKOL D3540 - 2,5kg

WAKOL D-3540 to ekologiczny i kontaktowy klej do montażu płyt korkowych technicznych, ściennych wykładzin korkowych dekoracyjnych oraz korkowych i tekstylnych wykładzin podłogowych.

Cena brutto za 2,5kg

Cena: 89,90 zł

Kontaktowy klej do korka COLA-CORK FC - 5 kg Kontaktowy klej do korka COLA-CORK FC - 5 kg

Klej kontaktowy do boazerii i parkietu, na bazie rozpuszczalników, do montażu płytek korkowych ściennych i podłogowych, przeznaczony na podłoża chłonne i niechłonne. Idealny na powierzchnie cementowe, drewnopodobne, kartonowo-gipsowe.

Cena podlega negocjacji, skontaktuj się z naszym działem handlowym!

Cena: 164,90 zł

Kontaktowy klej do korka MULTIFIX - 0,85kg Kontaktowy klej do korka MULTIFIX - 0,85kg
Bardzo silny rozpuszczalnikowy klej kontaktowy do korka. Zużycie: ok. 300-400 g/m2
Cena: 49,90 zł

Kontaktowy klej do korka MULTIFIX - 4kg Kontaktowy klej do korka MULTIFIX - 4kg
Bardzo silny rozpuszczalnikowy klej kontaktowy do korka. Zużycie: ok. 300-400 g/m2
Cena: 109,90 zł

Piana montażowa do korka Soudal FlexiFoam 750ml Piana montażowa do korka Soudal FlexiFoam 750ml

Super elastyczna niskorozprężna pianka poliuretanowa o doskonalej przyczepności do korka naturalnego, PCV, drewna i aluminium oraz wszystkich typowych podłoży budowlanych, np. betonu, kamienia, cegły i innych materiałów ceramicznych, metali i wielu tworzyw sztucznych.

Cena: 39,90 zł

Opinie o produkcie (0)

* - Pole wymagane
KORKOWY.PL 2005 - 2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Sklep internetowy od home.pl