Ekologiczny klej do korka W-240 - 5 kg

Dostępność: duża ilość
Czas dostawy: 2 dni robocze Przewidywany czas dostawy jest podany indywidualnie dla każdego produktu. Jeśli zależy Ci na dokładnej informacji o czasie dostawy interesującego Cię produktu, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie
Kod produktu:
W240-5
Cena: 274,90 zł / szt.
  Cena za kg = 54,98 zł
274.90
ilość szt.

Ocena 4.9 ( 17 ocen)

Opis

 

Klej do boazerii i parkietów korkowych W-240.

Klej kontaktowy na bazie wodnej, do montażu płytek korkowych ściennych i podłogowych, przeznaczony na podłoża chłonne. Opakowanie 5 kg - zużycie 250g/m2.

cechy ogólne
 
  • Szybkoschnący
  • Nie zawiera rozpuszczalników
  • Wewnętrzny
  • Ekologiczny

 

 

zastosowanie
Klej przeznaczony jest do przyklejania produktów z korka naturalnego np.: korka technicznego, izolacyjnego, akustycznego, tapet korkowych, okładzin ściennych i podłogowych, listew dekoracyjnych na typowe podłoża wykonane z cegły, betonu, drewna, cementu, tynków cementowo-wapiennych, płyt kartonowo-gipsowych itp. znajdujących się wewnątrz pomieszczeń. Klej po wyschnięciu jest kolorystycznie zbliżony do naturalnego korka.
   
   
   
składniki
Woda, dyspersja styrenowo-akrylowa, wypełniacze, pigmenty, dodatki uszlachetniające.
   
zużycie
W zależności od sposobu aplikacji.
   
transport i magazynowanie
Wyrób należy przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach w temperaturze od +5°C do +30°C. Chronić przed mrozem.
   
sposób użycia
Powierzchnia do klejenia powinna być czysta, sucha, odpylona. Usunąć luźne i odpadające fragmenty, powierzchnię odkurzyć i zmyć. Zawilgocone powierzchnie przed klejeniem osuszyć. Przy użyciu wałka welurowego nakładaj klej na spód płytek równomierną, cienką warstwą tak, aby uzyskać jednolitą, zamkniętą powłokę. Posmarowane płytki muszą schnąć przez co najmniej 60-90 minut (w zależności od temperatury i wilgotności powietrza). Po tym czasie klej powinien być całkowicie przezroczysty. Przed nałożeniem kleju na podłoże sprawdź, czy jest ono właściwie odkurzone. Następnie posmaruj podłoże i poczekaj aż klej dokładnie wyschnie. Czas schnięcia na podłożu chłonnym wynosi ok. 30 minut, a 60-90 minut na podłożu niechłonnym. W przeciągu następnych 4 godzin pokryj posmarowanymi płytkami podłogę lub ścianę. Rozpocznij układanie płytek od wyznaczonej linii bez zbyt mocnego dociskania ich krawędzi do siebie. Następnie dociśnij je mocno do podłoża. Kontakt musi nastąpić na całej klejonej powierzchni.
   
parametry techniczne
Lepkość 80000 ± 10000 mPa*s Brookfield 20rmp dysk 7
Gęstość 1,65 ± 0,05 kg/dm3
pH 8,5 ± 0,2
Czas schnięcia Wstępne wysychanie po ok. 20-40 minutach
  Pełne utwardzenie kleju po 24-48 godzinach
Termin ważności 24 miesiące
   
narzędzia
Wałek welurowy lub specjalna szpachelka, taśma do mierzenia, nóź segmentowy do wykładzin, ołówek, przymiar kątowy, sznurek, szmatka, młotek gumowy, walec dociskowy.
   
uwagi
Wszelkie dane dotyczące wyrobu odnoszą się do temperatury otoczenia +20°C oraz wilgotności względnej powietrza 60%. Prowadzenie prac w innych warunkach spowoduje wydłużenie lub skrócenie czasu schnięcia wyrobu. Prace należy prowadzić, gdy temperatura otoczenia i podłoża waha się od +5°C do +25°C, a wilgotność względna powietrza nie przekracza 80%.
   
utylizacja
odpadów
Najlepszym sposobem na likwidację resztek produktu jest jego zużycie lub przekazanie innej osobie. Nie usuwać do kanalizacji. Opakowanie wyrzucić do pojemników na odpady z tworzyw sztucznych.
   
Środki bezpieczeństwa
Wyrób niesklasyfikowany jako niebezpieczny. Stosować zwykłe środki chroniące: okulary, rękawice, odzież chroniącą przed poplamieniem.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium