Ekologiczny klej do korka WAKOL D3540 - 2,5kg

Dostępność: duża ilość
Czas dostawy: 2 dni robocze Przewidywany czas dostawy jest podany indywidualnie dla każdego produktu. Jeśli zależy Ci na dokładnej informacji o czasie dostawy interesującego Cię produktu, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie
Kod produktu:
D3540-2,5
Cena: 109,90 zł / szt.
  Cena za kg = 43,96 zł
109.90

Ocena 4.3 ( 29 ocen)

ilość szt.

Opis

Dyspersyjny klej kontaktowy Wakol D 3540 do klejenia:

 • ściennych wykładzin korkowych,
 • korkowych płyt podłogowych z niepowlekanym (naturalnym) spodem wg ISO 3813 lub normy DIN EN 12104 również fornirowanych, woskowanych lub wstępnie lakierowanych,
 • wykładzin tekstylnych na stopniach schodów na podłożach chłonnych i niechłonnych. Do stosowania w pomieszczeniach.
Dane techniczne:
 • Baza surowcowa: dyspersja lateksowo-akrylowa,
 • Zużycie: 150-250g/m2 (2,5kg wystarcza średnio na 12,5m2 powierzchni)
 • Sposób nanoszenia: Wałek welurowy z krótkim włosem
 • Czas odparowania: ok. 30-45 minut na podłożu chłonnym; ok. 60-90 minut na podłożu niechłonnym i na spodzie okładziny,
 • Czas pracy: ok. 2-3 godziny,
 • Środek czyszczący: woda, przed zaschnięciem kleju,
 • Okres składowania: 12 miesięcy w temperaturze pokojowej,
 • Temperatura składowania: powyżej + 5°C, wrażliwy na przemrożenie.

Przygotowania podłoża:

Podłoże i warunki klimatyczne w pomieszczeniu muszą odpowiadać normie DIN 18365. Podłoże musi być równe, trwale suche, mocne, bez rys, zanieczyszczeń i substancji utrudniających klejenie. Posadzki użytkowe muszą mieć gładką powierzchnię, być trwale przymocowane do podłoża i mieć powierzchnię wolną od wosków i środków konserwujących oraz pielęgnacyjnych.

Do klejenia korka klejem WAKOL D 3540 wymagane są gładkie i równe podłoża. Na podłoża nierówne lub szorstkie jastrychy należy najpierw wylać cementową masę wyrównawczą WAKOL, np. WAKOL Z 615. Należy przestrzegać zaleceń zawartych w kartach informacji technicznych stosowanych mas wyrównawczych i gruntówek. Na jastrychy z siarczanu wapnia (anhydrytowe), magnezytowe, skałodrzewne i z asfaltu lanego zawsze należy wylać warstwę min. 2 mm masy wyrównawczej. Przed przystąpieniem do klejenia korkowych okładzin ściennych należy zniwelować nierówności tynku stosując odpowiednią masę szpachlową.

Szlifowane masy wyrównawcze należy gruntować używając koncentratu gruntówki dyspersyjnej WAKOL D 3040 rozcieńczając z wodą w proporcjach 1:2 lub gruntówki dyspersyjnej WAKOL D 3035. Gruntówka przed rozpoczęciem kolejnych prac (klejenie) powinna być wyschnięta. Należy przestrzegać zalecanego czasu schnięcia gruntówki.

Aplikacja:

Klej przed użyciem należy dokładnie wymieszać. Przy pomocy odpowiedniego narzędzia nanieść równomiernie właściwą ilość kleju na spód korka i na podłoże. Unikać tworzenia się skupisk kleju. Ilość kleju dobrać tak, by stworzyć szczelną, ale cienką powłokę.

Po wyschnięciu klejone powierzchnie powinny tworzyć jednolicie błyszczące, zamknięte powłoki. Po wyschnięciu obu powierzchni, gdy są przezroczyste, należy nałożyć klejoną okładzinę i docisnąć ją przy pomocy gumowego młotka. Po klejonej okładzinie można natychmiast chodzić. Lakierowanie (impregnowanie) naturalnego korka można wykonać po 24 godzinach.

Płyty korkowe można pokryć klejem WAKOL D 3540 także na dzień przed układaniem (lub maszynowo stosując WAKOL D 3513). Wówczas w dniu układania należy nałożyć klej WAKOL D 3540 wyłącznie na podłoże i po zachowaniu odpowiedniego czasu wstępnego odparowania przyklejać płyty kontaktowo. Czas pracy wynosi wtedy 1-1,5 godz.

Ważne wskazówki:

Nie pracować w temperaturze poniżej +15°C. Klej magazynowany w chłodnym pomieszczeniu należy odpowiednio wcześnie przenieść do ciepłego pomieszczenia. Wszystkie dane bazują na temperaturze otoczenia 20° C i 65% względnej wilgotności powietrza.

Do klejenia wykładzin korkowych ze spodem z PCW wg normy DIN EN 655 nie należy stosować kontaktowego kleju do korka WAKOL D 3540, przed przystąpieniem do prac należy skontaktować się z działem technicznym.

Gwarantujemy stałą wysoką jakość naszych produktów. Wszystkie informacje oparte są na badaniach oraz wieloletnim praktycznym doświadczeniu i dotyczą warunków zgodnych z normami. Wielość stosowanych materiałów i różne warunki na budowie, na które nie mamy wpływu, wykluczają roszczenia związane z tymi informacjami. Dlatego zalecamy
przeprowadzenie odpowiednich prób własnych. Należy przestrzegać zaleceń producentów klejonych okładzin oraz aktualnie obowiązujących norm i kart informacji technicznych. Nasz dział techniczny, w przypadku dalszych pytań, jest do Państwa dyspozycji. Karty informacji technicznych są dostępne na stronie www.wakol.com

Aby dowiedzieć się więcej na temat właściwości kleju, jego danych technicznych, sposobu przygotowania podłoża i metody aplikacji oraz ważnych wskazówek dotyczących klejenia, przejdź do dostępnych w poniższych plikach kart technicznych produktu.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium