Jak zamontować tablicę korkową na ścianie?

0

Tablica korkowa z ramą drewnianą

Tablicę korkową z ramą drewnianą zamontować można za pomocą zawieszek. Uszka przybijamy z tyłu ramy, około 2 cm od narożników. Następnie wystarczy przywiesić tablicę na gwoździach lub wkrętach znajdujących się w ścianie.

Tablica korkowa z ramą MDF

Montaż tablicy korkowej z ramą MDF przebiega tak samo jak w przypadku tablicy z obramowaniem drewnianym. Również w tym wypadku wystarczy przybić zawieszki z tyłu ramy, około 2 cm od narożników. W ten sposób tablica korkowa jest gotowa do umieszczenia na wkrętach lub gwoździach.

Tablica korkowa z ramą aluminiową

Tablice korkowe z ramą aluminiową zawiesić można przy użyciu korków rozporowych. Należy umieścić je w otworach znajdujących się w rogach obramowania. Po umieszczeniu tablicy na ścianie wystarczy zasłonić wkręty zaślepkami w kolorze ramy. Zapewni to estetyczny wygląd.

 

Tablica korkowa na wymiar

Montaż tablicy korkowej na wymiar zależy od rodzaju użytego obramowania. Jeżeli model posiada ramę drewnianą, płytę zawiesić można najczęściej za pomocą zawieszek w formie uszka. W przypadku ram aluminiowych stosowane są korki rozporowe.

Tablica korkowa bez ramy

Tablice korkowe bez ramy to najczęściej modele samoprzylepne. Ich montaż jest niezwykle prosty. Wystarczy oczyścić ścianę z zabrudzeń i kurzu, zdjąć folię ochronną z tylnej części płyty, a następnie umieścić korek w wybranym miejscu i docisnąć. I to wszystko, tablica korkowa jest gotowa do użytku!

Inną metodą na przyklejenie tablicy korkowej do ściany jest użycie samoprzylepnej pianki montażowej. Przylepce z obydwu stron pokryte są klejem, z jednej strony o słabszym, a z drugiej o mocniejszym działaniu. Stronę o większej przyczepności przyklejamy z tyłu tablicy korkowej. Następnie umieszczamy płytę w wybranym miejscu. Tablica montowana jest do ściany klejem o słabszej mocy, dzięki czemu można zdjąć ją bez obaw o uszkodzenie powierzchni i pozostawienie śladów.

Każdy z przylepców ma oznaczenia, które pomagają prawidłowo przymocować płytę do ściany. Wszystkie niezbędne elementy montażowe dostarczamy wraz z tablicą korkową.

Montaż tablicy samoprzylepnej nie jest trudny.

Jak zawiesić tablicę korkową na ścianie z płyty gipsowej, ceglanej oraz tynkowanej?

W przypadku płyty gipsowej do zamontowania tablicy korkowej wystarczające są najczęściej wkręty. Ściany ceglane oraz tynkowane wymagają natomiast użycia wiertarki i korków rozporowych.

Niezależnie od typu ściany, przed montażem należy zawsze sprawdzić, czy w miejscu, w którym chcemy zawiesić tablicę, nie znajdują się kable elektryczne. Można zrobić to za pomocą detektora przewodów. Oprócz tego do zawieszenia tablicy korkowej będą potrzebne również poziomica i ołówek. Przed rozpoczęciem montażu warto dokładnie wymierzyć ścianę oraz nanieść na nią punkty, zgodnie z elementami montażowymi tablicy.

Jak widać, zawieszenie tablicy korkowej na ścianie, niezależnie od jej typu, nie jest trudne. Do każdej zakupionej w naszej sklepie tablicy dodajemy kompletny zestaw montażowy, dzięki czemu montaż jest szybki i nie wymaga specjalistycznych umiejętności.

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium