Korek – materiał niezbędny dla każdego modelarza

0

Jest to świetny materiał dla tych, którzy uwielbiają tworzyć miniaturowe modele przedmiotów i sytuacji z otaczającego nas świata. Pokazujemy, gdzie i w jaki sposób można zastosować korkowe arkusze w modelarstwie!

Dla miłośników kolei: korek pod tory

W naszym kraju na pewno nie brakuje pasjonatów pociągów i wszystkiego, co związane z kolejnictwem. Jednak co można zrobić oprócz odwiedzania muzeów związanych z tą tematyką czy fotografowania pociągów na dworcu? Samodzielnie przygotować kolejową makietę! Sam proces sprawi masę radości, a efekt będzie powodem do dumy. Warto wykorzystać przy jej tworzeniu naturalne, korkowe kruszywo drobnoziarniste. Idealnie sprawdzi się ono w roli podkładu pod tory kolejowe. Wyprofilowane elementy z prawdziwego korka:

  • będą wyglądały niezwykle realistycznie, wpisując się w klimat tworzonej makiety,
  • dzięki swej elastyczności dają możliwość dowolnego układania – zarówno prosto, jak i po łukach,
  • wytłumią wszelkie drgania, wytwarzane przez jadącą kolejkę,
  • są łatwe w zastosowaniu w połączeniu z miniaturowymi torami.

W Korkowy.pl oferujemy m.in. korek o grubości 5 mm, specjalnie wyprofilowany pod kątem 45°. Dzięki temu profilowi mocowanie torów jest bezproblemowe. Wystarczy zastosować znaną wszystkim modelarzom podsypkę i zaszutrować tory.

Kruszywo z korka: nie tylko pod torowisko

Wyobraź sobie kolej na Dzikim Zachodzie. Rozległe, pustynne tereny, kaktusy, niesamowite skały... A krajobraz ten poprzecinany tu i ówdzie nowoczesną – jak na tamte czasy – linią kolejową. Ciekawe, prawda? Okazuje się, że z pomocą korka modelarskiego możesz sam przygotować taką makietę. Korkowe kruszywo jest elastyczne, dzięki czemu można je dowolnie przycinać i kształtować. Jeśli zatem zostaną Ci teoretycznie zbędne kawałki korka, które nie były wykorzystane przy budowie torów – nie trzeba ich wyrzucać! Odpowiednio poukładane, mogą wspaniale imitować skały oraz ostańce, charakterystyczne dla krajobrazu Dzikiego Zachodu. Może zatem ciekawie uformowana ściana korkowa/skalna, zza której będzie wyjeżdżał pociąg? Albo rozlokowane w różnych miejscach pojedyncze bloki "skalne", pomalowane dodatkowo pasującą kolorystycznie farbą?

 

Samoprzylepny korek – łatwiejsza praca

Osobom, które nie chcą marnować czasu na smarowanie poszczególnych elementów klejem i dociskanie ich, oferujemy korek modelarski samoprzylepny. Ten podatny na obróbkę materiał to najlepsze rozwiązanie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych modelarzy. To profesjonalny korek, przygotowany przez Korkowy.pl specjalnie z myślą o hobbystach i pasjonatach tworzenia makiet czy modeli. Oczywiście nie jest on dedykowany wyłącznie fanom kolejnictwa i modeli z tym związanych. Osobom chcącym wykonać inne makiety tematyczne lub ozdobić swój dom, ścianę albo inne miejsce własnoręcznie wykonaną konstrukcją, korek z warstwą samoprzylepną również się przyda. Zapraszamy pasjonatów modelarstwa do naszego sklepu online! Pomożemy w doborze materiału dla Waszych potrzeb. Dzięki korkowi oryginalna, ręcznie tworzona makieta będzie prezentować się niezwykle naturalnie i profesjonalnie. Gotowi do działania?

Komentarze do wpisu (0)

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium