Korek – materiał niezbędny dla każdego posiadacza terrarium

0

Wiedzą o tym osoby, które od lat hodują gekony, węże lub pająki. Jednak początkującym hodowców takich egzotycznych gatunków wiedza ta może być jeszcze obca. Podpowiadamy więc, dlaczego warto rozważyć zainstalowanie korkowej ścianki w terrarium i jak to zrobić!

Z natury dla natury

Korek pozyskuje się ze specjalnego gatunku dębu, który spotyka się głównie w południowej części naszego kontynentu oraz w Afryce. Proces ten nie niszczy drzew, jednak czas, potrzebny na utworzenie się kolejnej warstwy, jest dość długi. Dlatego też materiał ten nie należy do najtańszych. Warto jednak zainwestować w naturalną, korkową płytę dla swoich ulubieńców. Dlaczego? Głównie po to, aby zapewnić im warunki jak najbardziej zbliżone do tych, w jakich żyją i bytują naturalnie. Wiele płazów to stworzenia nadrzewne, które właśnie tam czują się najlepiej. Ponadto korek nie pleśnieje, a umieszczając go w szklanym boksie, można być spokojnym o to, że raczej nie osadzi się na nim grzyb. Odpowiednio uformowane fragmenty korka, np. korkowej płyty dekoracyjnej CAMELEON (https://korkowy.pl/dekoracyjne-drzewo-drewno-korkowe-cameleon.html), mogą pełnić funkcję półeczek, na których zwierzęta chętnie będą się wylegiwać. Produkt jest bezpieczny dla zwierząt. Warto również zaaranżować w tym materiale przestrzenie, w których np. niewielkie jaszczurki schowają się przed ciekawskimi oczami...

Korek na ścianę terrarium: dekoracyjny dodatek

Pomysłowo uformowany, umieszczony na tylnej ścianie terrarium korek stanowi ciekawy akcent dekoracyjny. Polubią go nie tylko rezydenci szklanego pomieszczenia, ale i domownicy. Terrarium z korkową ścianą, ustawione na tle ściany w salonie lub pokoju dziennym, będzie się prezentować naprawdę dobrze. To dużo ciekawsze rozwiązanie niż puste ścianki ze szkła. Do tego warto dołożyć kilka kamieni na dno oraz wybrane rośliny (zależnie od gatunku zwierzęcia). Na wzbogacone korkową płytą terrarium, tętniące życiem ulubieńców, przyjemnie będzie spoglądać. Obserwowanie węża, wijącego się pomiędzy kolejnymi półkami czy kryjącego się na gałęziach gekona jest fascynującym zajęciem, zarówno dla domowników, jak i dla odwiedzających ich gości. Korek to idealne rozwiązanie, polecane miłośnikom ekologicznych, bezpiecznych dla środowiska rozwiązań.

 

Jak przygotować korkową ścianę terrarium?

Na temat tego, jak zaaranżować ten element, powstało wiele tutoriali – zarówno w formie krótkich i dłuższych filmów, jak i instrukcji opisowych. Zasadniczo chodzi o to, aby wybraną płytę – na przykład dekoracyjną korę CUBE (https://korkowy.pl/dekoracyjna-kora-debu-korkowego-CUBE-25x610x915mm.html) o grubości 25 mm – przyciąć do odpowiedniego rozmiaru tak, aby pokrywała całą jedną ściankę. Można tego dokonać za pomocą ostrego nożyka z wyłamywanymi ostrzami (np. do tapet) lub specjalnego nożyka do korka. Przygotowaną płytę umieszcza się na wcisk, ewentualnie przyklejając ją z pomocą specjalnego silikonu, dostępnego w sklepach terrarystycznych. Na tak przygotowaną ściankę warto następnie nakleić pozostałe fragmenty korkowej płyty, tworząc wyższe lub niższe pagórki. Na koniec powinno się wyżłobić w nich fantazyjne kształty, otwory oraz zaokrąglić krawędzie, stosując do tego zwykłą łyżkę, widelec lub inne narzędzie (korek jest miękki, więc łatwo się go formuje, przycina i wydrąża). Wykonanie takiej korkowej ściany nie jest zbyt czasochłonne ani trudne, więc nawet początkujący hodowcy płazów lub pająków poradzą sobie z tym zadaniem. Korkowy.pl to miejsce, gdzie znajdziesz nie tylko dekoracyjny korek do izolacji podłogi i ścian w swoim domu, ale i płyty, idealne do ożywienia domku Twoich małych przyjaciół. Zapraszamy do naszego sklepu wszystkich miłośników terrarystyki! Samodzielnie przygotowana ścianka korkowa będzie cieszyła oczy i pozwoli zwierzętom poczuć się niczym w naturalnym środowisku.

Komentarze do wpisu (0)

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium