Pył korkowy 0 - 0,5mm (proszek korkowy) - 100kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Kod produktu: PK05SM(100)
Cena: 389,90 zł 389.90
Cena netto: 316,99 zł
ilość kpl.

Ocena 4.0 ( 42 ocen)

Opis

Pył korkowy 0 – 0,5 mm uzyskiwany jest w wyniku rozdrabniania pozostałości poprodukcyjnych. To surowiec ekologiczny, powstały z odnawialnej kory dębowej. Mielony korek ma właściwości higroskopijne, termoizolacyjne oraz dźwiękochłonne. Jest przy tym bezwonny, dzięki czemu pełni spełnia wymagania stawiane materiałom izolacyjnym.

Główne zastosowania pyłu korkowego 0 - 0,5 mm

Mielony korek do kulek zanętowych

Pył korkowy o frakcji poniżej 0,5 mm przeznaczony jest do produkcji pływaków karpiowych. Mielony korek do kulek zanętowych ceniony jest przez wędkarzy jako produkt, który doskonale zwiększa pływalność pop-upów (cork balls).

Pył korkowy w budownictwie

Mielony korek ma właściwości izolacyjne. Ogranicza przepuszczalność dźwięków, a także podwyższa zdolności ciepłochłonne tynków budowlanych. Jest bezwonny. Dzięki temu może być stosowany jako składnik tynków budowlanych i aglomeratów kompozytowych przy budowie domów niskoeksmisyjnych. Pył korkowy nadaje się także do izolacji termicznej podgrzewaczy wody i zbiorników wodnych.

Korek mielony w sektorze szklarskim

Pył mielony o średnicy ziaren 0,2 – 0,5 mm stosowany jest do zasypywania form w produkcji wyrobów szklanych. Wykorzystywany jest jako rozdzielacz nie pozostawia wtrąceń.

Pył korkowy w modelarstwie

Posypka korkowa stosowana jest w modelarstwie hobbystycznym oraz profesjonalnym (makiety historyczne, architektoniczne, deweloperskie). Po pomalowaniu pyłu korkowego farbami akrylowymi uzyskać można doskonałą imitację skał, tłucznia kolejowego, żwiru oraz roślinności. Posypka korkowa do makiet i dioram wykorzystywana jest także w szopkach bożonarodzeniowych.

Pył korkowy jak materiał energetyczny

Pył korkowy stosowany jako źródło energii odnawialnej to odpowiedź na wysokie standardy emisyjne stawiane właścicielom budynków mieszkalnych oraz użytkowych. Kora dębowa jest materiałem odnawialnym, a jej pozyskiwanie jest nieszkodliwe dla środowiska.

Pył korkowy do dekoracji i scenografii

Posypka korkowa znajduje zastosowanie także w scenografiach. Najczęściej używana jest jako realistyczny zamiennik piasku. Ze względu na naturalność i możliwość malowania, mielony korek sprawdza się również jako wypełniacz w różnorodnych artykułach dekoracyjnych i florystycznych.

Parametry produktu:

Frakcja ziaren: poniżej 0,5 mm
Gęstość: 60 - 70 kg/m3

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl