Korek do szlifowania i polerowania. Kiedy można go używać?

0

Korek jako element maszynerii do polerowania

W wielu zakładach nie brakuje specjalnej maszyny, przeznaczonej do wygładzania rozmaitych powierzchni. Czasami ma ona postać szlifierki stołowej, kiedy indziej jest większa i zajmuje sporą przestrzeń. Urządzenie to umożliwia obróbkę powierzchniową wybranych materiałów. W naszym sklepie internetowym mamy korkową tarczę polerską , nadającą się do zamontowania w tego typu urządzeniach. W tym przypadku jej grubość wynosi 30 mm, a średnica – 460 mm. Korek to idealny materiał do polerowania oraz szlifowania takich materiałów jak metal czy szkło.

Oczywiście na życzenie możemy przygotować tarczę z korka o innej średnicy oraz grubości – tak, aby pasowała do konkretnego modelu urządzenia. Dodatkowo oferujemy wersję z wyciętym w środku otworem, a więc gotową do zamontowania w urządzeniu.

Korkowa tarcza polerska do szlifowania i polerowania szkła, kryształu oraz metali.

Szlifowanie ręczne za pomocą korkowego klocka

Niekiedy zachodzi potrzeba ręcznego wyszlifowania określonej powierzchni. Czasami łatwiej jest ułożyć coś na blacie roboczym i samodzielnie nadać przedmiotowi pożądaną chropowatość, bez użycia dodatkowych maszyn. W tym celu przyda się klocek korkowy do szlifowania. To niezwykle proste, lekkie i ekologiczne narzędzie, niezbędne każdemu majsterkowiczowi. Dzięki odpowiednim wymiarom łatwo jest nim operować. Klocek z korka jest bardzo wygodny w trzymaniu. To zasługa fazowanych górnych krawędzi. Przedmiot ten nie zajmuje wiele miejsca, a więc można go spokojnie przechować nawet w niewielkim pojemniku na narzędzia. Korkowe tworzywo da się również zastosować w połączeniu z papierem ściernym o wybranej gradacji, co znacznie rozszerza jego zastosowanie (nie tylko do metalu i szkła!). Może się on przydać zarówno profesjonalistom-rzemieślnikom, jak i osobom remontującym dom i chcącym np. nadać ścianom określoną chropowatość.

Dlaczego korek?

Można się zastanawiać: co sprawia, że akurat korkowe tarcze i klocki są idealnym materiałem do obróbki powierzchniowej? Powodów jest kilka!

  • Materiał, z jakiego wykonano proponowane narzędzia szlifierskie, to ekologiczne tworzywo naturalnego pochodzenia. Uzyskuje się je z kory jednego z gatunków dębu.
  • Niewielka masa korka sprawia, że wygodnie jest się nim posługiwać, nawet gdy nie ma się wprawy w majsterkowaniu czy remontach.
  • Jest to materiał przyjazny alergikom. Osoby, uczulone na niektóre tworzywa, mogą bezpiecznie z niego korzystać w swoich pracach.
  • Wspomnianą już zaletą produktów, dostępnych do nabycia online w Korkowy.pl, jest ich personalizacja. Skontaktuj się z nami, jeśli poszukujesz innego rozmiaru tarczy polerskiej – przygotujemy ją specjalnie dla Ciebie! Cena zależy od parametrów korkowego krążka.
  • Po zużyciu, gdy klocek z korka lub tarcza nie będą już potrzebne, można je zutylizować bez szkody dla środowiska naturalnego lub poddać recyklingowi.

Aby skutecznie wypolerować szklaną albo metaliczną powierzchnię, warto zastosować korek o odpowiednim uziarnieniu. Do wyboru są zarówno klocki korkowe do zastosowania ręcznego, jak i przygotowywane na wymiar tarcze szlifierskie. Korkowy.pl oferuje obydwie te opcje. Którą z nich Ty wybierzesz?

Komentarze do wpisu (0)

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium