Korek kontra cieki wodne, czyli korek moderacyjny w praktyce

0

Promieniowanie żył wodnych: mit czy prawda?

Dyskusji o tym, czy cieki, zwane inaczej żyłami wodnymi naprawdę istnieją, można znaleźć w sieci sporo. Zwolennicy teorii, mówiącej o szkodliwym oddziaływaniu tego zjawiska na nasze zdrowie (promieniowanie), wymieniają szereg dolegliwości z nim związanych – m.in. problemy ze snem, przemęczenie oraz rozmaite bóle. Nie do końca wiadomo, czy przypadłości te rzeczywiście są spowodowane szczególnym rodzajem promieniowania geopatycznego. Może tak być, ale równie dobrze mogą to być objawy rozmaitych schorzeń. Tymczasem oferowany w Korkowy.pl produkt to naturalny, ekologiczny materiał, mogący uchronić przed potencjalnie szkodliwymi skutkami promieniowania od żył wodnych. Jak stwierdzić, czy takie oddziaływanie w danej lokalizacji ma miejsce? Wykrywaniem cieków zajmują się licencjonowani radiesteci.

Korek moderacyjny jako odpromiennik... I nie tylko!

Proponowane przez nas płyty korkowe o wymiarze 640 mm x 950 mm są przeznaczone przede wszystkim do wyłożenia podłogi w miejscu, w którym teoretycznie można być narażonym na promieniowanie żył wodnych. Oprócz 20-milimetrowych płyt oferujemy również ich wersje o grubości od 5 mm do 50 mm.

Płyta korkowa przeznaczona do wyłożenia podłogi narażonej na promieniowanie żył wodnych

No dobrze, a co, jeśli ktoś nie wierzy w teorię o ciekach wodnych i ich oddziaływaniu? Uspokajamy: korek nie musi służyć jako "magiczny amulet", a równie dobrze może stanowić po prostu ciekawy element wystroju. Ponadto korkowa podłoga:

  • jest ciepła i przyjemnie po niej chodzić – nawet boso,
  • nie przyciąga kurzu,
  • jest przyjazna alergikom,
  • stanowi idealne podłoże w domach, w których są małe, raczkujące dzieci,
  • ma świetne właściwości izolacyjne (akustyczne i termiczne),
  • może być alternatywą dla klasycznych paneli i wykładzin.

Z powrotem ku naturze

Naturalna, ekologiczna kora na ścianie w nowoczesnym wnętrzu

Choć wydawałoby się, że w ostatnich latach dąży się do minimalizmu w budownictwie i wystroju wnętrz, ludzie jednak coraz częściej chcą wracać do rozwiązań, czerpiących z piękna i bogactwa natury. Dlatego obok drewnianych paneli, roślin i motywów roślinnych czy też dodatków bambusowych, w domach pojawia się korek w rozmaitej postaci. Aby go pozyskać, a następnie uformować z niego płyty, panele lub inne formy, nie trzeba niszczyć przyrody. Pomieszczenia, w których na ścianach lub na podłodze jest warstwa korka, są przytulniejsze i przyjazne mieszkańcom. O ekologicznym korku na ściany pisaliśmy tutaj.

Paradoksalnie, stosując korek moderacyjny i tym samym przybliżając się ku naturze, jednocześnie walczymy z nią – a tak właściwie z potencjalnie negatywnym wpływem promieniowania żył wodnych (o ile ono rzeczywiście istnieje, ale lepiej czasem "dmuchać na zimne"...). Okazuje się, że naturalne rozwiązania w postaci korkowych płyt mogą okazać się naszym sprzymierzeńcem w walce o dobre zdrowie.

Niezależnie od tego, jak postrzega się teorię o ciekach wodnych i ich działaniu na organizm, korek w sypialni lub salonie to dobry pomysł. Korkowa podłoga sprawi, że wnętrze nabierze charakteru. Nie tylko nada ona pomieszczeniu oryginalny, ciepły wygląd, ale i pomoże mieszkańcom poczuć się naprawdę dobrze we własnym domu. Zapraszamy do Korkowy.pl – fascynującego świata korka!

Komentarze do wpisu (0)

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium