Korkowe podkładki magazynowe i transportowe – jakie mają właściwości?

0

Korek wraz z pianką: bezklejowe połączenie

Okazuje się, że tego typu przekładki wcale nie muszą być pokryte warstwą kleju. Ich przemieszczaniu się świetnie zapobiega specjalna pianka, za której pomocą można przytwierdzić korek do szklanej tafli czy innej powierzchni. Co więcej, po zakończeniu transportu, przekładki łatwo jest usunąć bez pozostawiania lepiących się śladów i nieestetycznej warstwy kleju na towarze.

W Korkowy.pl podkładki dostępne są w dwóch wersjach. W pierwszej korek ma 3 mm grubości przy 2 mm pianki, a w drugiej – 2 mm grubości przy 2 mm warstwy piankowej. Takie przekładki sprzedajemy jako:

Na życzenie możemy przygotować przekładki o większych wymiarach, np. 20 mm x 20 mm.

Przekładka korkowa na rolce z klejem do zabezpieczania produktów w transporcie i magazynach.

Podkładki korkowe na kleju

Osobom, preferujących przekładki korkowe mocowane, proponujemy ich wersję z warstwą kleju. Ten rodzaj podkładek również dostępny jest w wygodnych rolkach. To świetne rozwiązanie dla wszystkich firm, dostarczających swoim klientom stolarkę okienną, drzwi lub inne towary, które muszą zostać zabezpieczone folią ochronną i oddzielone od siebie w furgonetce.

Przekładki korkowe ze słabym klejem (rolka) to materiał opakowaniowy, polecany do zabezpieczania towaru w postaci szyb zespolonych lub dużych tafli ze szkła. Zastosowany klej LOW-TACK działa w taki sposób, że na czas transportu zapobiega przesuwaniu się tafli, natomiast przy jej rozpakowywaniu nie zostaje na szybie. Dzięki temu unika się uporczywych zabrudzeń i konieczności czyszczenia resztek kleju ze szklanej powierzchni.

W przypadku stosowania rolki z klejem HIGH-TACK trzeba pamiętać, że jest to produkt, w którym siła wiązania jest wysoka. Tutaj zaleca się klejenie wyłącznie do ochronnych folii, które finalnie mają zostać usunięte razem z podkładkami korkowymi.

 Przekładki korkowo-piankowe to niezbędna ochrona w transporcie szkła, kamienia, blach i tworzyw sztucznych

Nie tylko do transportu

Proponowane podkładki można zastosować także w innych celach. Przykładowo, to naprawdę dobre rozwiązanie w magazynach, w których towary są spiętrzone jeden na drugim lub ustawione obok siebie. Podkładki z korka rozdzielą poszczególne elementy, np. lustrzane czy szklane tafle, i zapobiegną ich przesunięciu się względem siebie, porysowaniu bądź stłuczeniu.

Dodatkowo wybrane elementy, takie jak np. dystanse korkowe, można zastosować podczas montażu tafli na ścianie w mieszkaniu, warsztacie lub innym miejscu. Mają one za zadanie tworzyć przestrzeń pomiędzy podłożem a spodnią stroną danego produktu. Niekoniecznie jednak utrzymają masę lustra na ścianie, dlatego powinno się zastosować tu dodatkowe zamocowanie. Da się ich również użyć np. jako podkładek pomiędzy szklaną taflą stolika a jego rusztowaniem (nogami). Warstwa samoprzylepna, umieszczona na korku, ułatwia i przyspiesza pracę.

Korek to nie tylko zatyczki do słoików, designerskie panele ścienne oraz kolorowe tablice na notatki. To także cała gama produktów dla firm zajmujących się wytwarzaniem i transportem delikatnych, kruchych tafli, takich jak okna i lustra. Zapraszamy firmy do zakupów w Korkowy.pl! A jeśli potrzebujesz podkładek na specjalne zamówienie, np. w większej ilości czy innych rozmiarach – po prostu skontaktuj się z nami. Zobaczymy, co da się zrobić!

Komentarze do wpisu (0)

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium