Pył korkowy 0,1 - 0,2mm (proszek korkowy) - 10 kg (50 litrów)

Dostępność: duża ilość
Czas dostawy: 2 dni robocze Przewidywany czas dostawy jest podany indywidualnie dla każdego produktu. Jeśli zależy Ci na dokładnej informacji o czasie dostawy interesującego Cię produktu, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie
Kod produktu:
PK050(10)
Cena: 89,90 zł / kpl.
  Cena za kg = 8,99 zł
89.90
ilość kpl.

Ocena 4.6 ( 42 ocen)

Opis

Pył korkowy 0,1 – 0,2 mm wykonany jest z surowca odnawialnego. Powstaje wskutek mechanicznego rozdrobnienia litego korka naturalnego, najczęściej odpadów pozostałych z produkcji zatyczek korkowych. Zmielenie korka umożliwia wykorzystanie w pełni zalet kory dębowej. Pył korkowy odznacza się niską przewodnością cieplną. To doskonały izolator akustyczny i termiczny. Jest higroskopijny i sprawdzi się w wilgotnych warunkach. Wyróżnia się elastycznością. To surowiec gotowy do nadania mu nowych form i zastosowań.

Zastosowanie pyłu korkowego 0,1 - 0,2mm

Korek mielony do pływaków

Mielony korek o wielkości poniżej 0,2 mm dedykowany jest branży wędkarskiej. Pył korkowy zwiększa pływalność zanętowych kulek proteinowych (pop-upów) na karpie.

Pył korkowy do izolacji cieplnych i akustycznych

Ze względu na dużą wartością izolacyjną, pył korkowy 0,1 – 0,2 mm może być stosowany jako składnik tynków termoizolacyjnych oraz akustycznych.

Pył korkowy do dekoracji i scenografii

Naturalny pył korkowy stosowany jest jako wypełniacz w artykułach dekoracyjnych oraz scenografiach. Mielony korek wykorzystywany jest najczęściej jako zamiennik piasku i innych surowców sypkich.

Pył korkowy w hutnictwie

Pył korkowy o frakcji 0,2 – 0,5 mm to wypróbowany rozdzielacz stosowany w produkcji wyrobów szklanych. Nie pozostawia w szkle wtrąceń.

Posypka korkowa do makiet i dioram

Pył korkowy 0,1 – 0,2 mm sprawdzi się jako materiał modelarski przy tworzeniu makiet architektonicznych, deweloperskich, przemysłowych, kolejowych i historycznych. Mielony korek w naturalnym kolorze można malować farbami akrylowymi, dzięki czemu sprawdzi się w roli piasku, tłucznia kolejowego, kamieni lub żwiru. Stosowany jest także do wykańczania drzew i krzewów.

Odnawialny surowiec opałowy

Pył korkowy stosowany jest jako surowiec opałowy. To materiał pozyskiwany z odnawialnego surowca i przyjazny środowisku, dzięki czemu sprawdzi się jako ekologiczne źródło energii.

Parametry produktu:

Frakcja ziaren: 0,1 - 0,2 mm
Gęstość: 140 - 150 kg/m3

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium