Zalety podłóg z korka - od wygłuszenia po estetykę

0

1. Panele korkowe to cicha, przyjemna dla stóp podłoga

Nadmierny hałas to jeden z czynników, które skutecznie psują radość mieszkania. Na szczęście są sposoby, aby zmniejszyć ilość decybeli w mieszkaniu. Do takich należy montaż podłogi korkowej, która świetnie wygłusza odgłosy związane z chodzeniem. To zatem świetny wybór do salonów, sypialni, biura, a także pokoju dziecięcego. Zastosowanie paneli korkowych pozwoli cieszyć się ciszą podczas intensywnych zabaw najmłodszych. Wykończenie pomieszczeń materiałami z naturalnego korka pozwala również na redukcje echa w pomieszczeniu. Oprócz izolacji akustycznej, płyty korkowe na podłogę, dzięki sprężystości naturalnego materiału, amortyzują stawy podczas chodzenia, zapewniając komfort dla kręgosłupa. Przyjemna w dotyku podłoga to świetny wybór do miejsc, w których często chodzi się boso, np. łazienek.

Płyty korkowe

2. Podłogi korkowe pomagają redukować zużycie energii

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że mniejsze zużycie energii to same korzyści. Tym bardziej w czasach, gdy koszty związane z ogrzaniem domów i biur są coraz wyższe. Podłogi korkowe to nieoceniona pomoc w redukcji rachunków za ogrzewanie. Naturalny korek, przez zawartość suberyny, zapewnia bardzo dobrą izolację termiczną. Dzięki temu komfortową dla domowników temperaturę w domu można uzyskać przy użyciu mniejszej ilości energii. Szczególną efektywność uzyskać można, łącząc wykładziny korkowe z podkładem z tego samego materiału. Niewątpliwy atut podłogi korkowej to zawsze ciepła powierzchnia, po której miło stąpać bosymi stopami. Z tych powodów płyty korkowe na podłogę świetnie nadają się również do domów ekologicznych i energooszczędnych.

Płytki korkowe

3. Wykładziny korkowe to wyraz troski o środowisko

Wykładziny korkowe to wybór ekologiczny w kilku wymiarach. Po pierwsze, jak już wspomnieliśmy, pozwalają zmniejszyć zużycie energii, a co za tym idzie zredukować zanieczyszczenia i dwutlenek węgla związane z jej wytworzeniem. Warto pamiętać, że to właśnie gazy cieplarniane powodują niszczenie warstwy ozonowej i wpływają na zmiany klimatu. Po drugie, produkcja podłóg korkowych odbywa się w sposób przyjazny środowisku. Oznacza to przede wszystkim maksymalne wykorzystanie materiału. Naturalny korek należy do surowców odnawialnych, mimo to przy tworzeniu wyrobów korkowych, szczególną uwagę zwraca się na redukcje ilości odpadów. Materiał pozostały przy produkcji korków do butelek przetwarza się na kruszywo, wykorzystywane m.in. do wytwarzania podłóg korkowych. W procesie produkcyjnym unika się również stosowania destrukcyjnych dla środowiska substancji chemicznych. Sam dąb korkowy pochłania cztery razy więcej dwutlenku węgla niż inne gatunki drzew.

Panele korkowe

4. Płyty korkowe na podłogę pasują do wielu wnętrz

Decydując się na podłogi korkowe, wybierać można spośród paneli, płytek i wykładzin. Szeroki wybór produktów sprawia, że podłoże z korka pasuje do każdego wnętrza i różnorodnych aranżacji. Wytrzymałe płytki z korka oraz korkoleum, czyli korek w rolce, to najlepszy wybór do łazienek. Dzięki niewielkiej liczbie łączeń i naturalnej odporności materiału na wilgoć podłoga z korka na długo zachowa dobry wygląd i właściwości nawet w wymagających środowiskach. Płytki oraz korkoleum nadaje się również do lokali użytkowych, takich jak siłownie, restauracje, studia jogi oraz biura. Podłogi korkowe to doskonała alternatywa dla dywanów, które mogą być przyczyną alergii. Przyjemne w dotyku i zawsze ciepłe panele korkowe warto zamontować w sypialni, salonie i pokoju dziecka. Obok wytrzymałości, wszystkie rodzaje podłóg korkowych łączy łatwość pielęgnacji. Do ich czyszczenia wystarczy woda z delikatnym detergentem.

https://korkowy.pl/corkoleum-grit-linoleum-korkowe-w-rolce.html

Komentarze do wpisu (0)

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium