Pył korkowy 0,1 - 0,2mm (proszek korkowy) - 5 kg (25 litrów)

Dostępność: duża ilość
Czas dostawy: 2 dni robocze Przewidywany czas dostawy jest podany indywidualnie dla każdego produktu. Jeśli zależy Ci na dokładnej informacji o czasie dostawy interesującego Cię produktu, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie
Kod produktu:
PK050(5)
Cena: 69,90 zł / kpl.
  Cena za kg = 13,98 zł
69.90
ilość kpl.

Ocena 4.5 ( 42 ocen)

Opis

Pył korkowy 0,1 – 0,2 mm to mielony korek naturalny, pozyskiwany z wysokiej jakości poprodukcyjnych odpadów. Dzięki temu to surowiec przyjazny środowisku. Pył korkowy odznacza się atutami korka naturalnego. Cechuje się elastycznością, odpornością na korozję biologiczną i temperaturę. Ma działanie termoizolacyjne oraz dźwiękochłonne.

Gdzie wykorzystywany jest mielony korek 0,1 – 0,2 mm?

Mielony korek do kulek proteinowych

Mielony korek do kulek proteinowych to niezastąpiony składnik mieszanki do produkcji pływaków. Zwiększa pływalność pop-upów, a przy tym jako surowiec naturalny, jest przyjazny środowisku.

Pył korkowy do produkcji szkła

W hutach szkła pył korkowy o wielkości 0,2 – 0,5 mm służy do zasypu form, w których wytwarza się produkty ze szkła. Korek to rozdzielacz, który nie pozostawia w szkle wtrąceń.

Pył korkowy do modelarstwa kolejowego, makiet i dioram

Korek, ze względu na możliwość malowania, świetnie sprawdza się jako posypka korkowa do makiet i dioram. To doskonała imitacja ziemi, kamieni, tłucznia kolejowego oraz terenów zielonych.

Scenografia i dekoracje z pyłem korkowym

Korek naturalny w sypkiej formie to materiał, który wykorzystywany jest jako piasek w scenografiach i artykułach dekoracyjnych.

Pył korkowy do tłumienia dźwięków

Pył korkowy 0,1 – 0,2 mm stosowany jest jako składnik tynków akustycznych i lekkich betonów. Uzupełnienie tynku gipsowego pyłem korkowym redukuje liczbę dźwięków, które przedostają się przez ściany. Zwiększa także właściwości termoizolacyjne budynków.

Pył korkowy w energetyce

Ze względu na wartość opałową korka, kora lita w formie sypkiej wykorzystywana jest jako przyjazny środowisku i odnawialny surowiec energetyczny. Do takich celów używany jest pył korkowy o frakcji poniżej 0,25 mm.

Parametry produktu:

Frakcja ziaren: 0,1 - 0,2 mm
Gęstość: 140 - 150 kg/m3 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium