Pył korkowy 0,1 - 0,2mm (proszek korkowy) - 18 kg (90 litrów) - BESTSELLER!

Dostępność: duża ilość
Czas dostawy: 2 dni robocze Przewidywany czas dostawy jest podany indywidualnie dla każdego produktu. Jeśli zależy Ci na dokładnej informacji o czasie dostawy interesującego Cię produktu, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie
Kod produktu:
PK050(18)
Cena: 99,90 zł / kpl.
  Cena za kg = 5,55 zł
99.90
ilość kpl.

Ocena 4.8 ( 42 ocen)

Opis

Pył korkowy 0,1 – 0,2 mm to drobno granulowany korek naturalny. Powstaje w wyniku rozdrobnienia odpadów poprodukcyjnych. Pozwala to na wykorzystanie zalet korka naturalnego w pełnym zakresie. Pył korkowy odznacza się wszystkimi zaletami właściwymi dla kory dębowej. Ma właściwości termoizolacyjne i stanowi barierę dla dźwięków. Może być stosowany w wilgotnych warunkach. Jest bezwonny i elastyczny.

Gdzie wykorzystywany jest pył korkowy 0,1 – 0,2 mm?

Mielony korek do kulek pop-ów

Mielony korek to surowiec przeznaczony do produkcji wysokiej jakości kulek zanętowych na karpie. To sprawdzony składnik mieszanek wykorzystywanych do tworzenia pop-upów (cork balls).

Zaprawy izolacyjne z pyłem korkowym

Mielony korek to doskonały ekologiczny izolator. Wykorzystywany jest do wypełnień wielkogabarytowych, a także jako składnik tynków budowlanych. Zwiększa właściwości termoizolacyjne i dźwiękochłonne zapraw, zmniejszając jednocześnie ich ciężar.

Pył korkowy dla branży szklarskiej

Pył korkowy o frakcji 0,2 – 0,5 mm dedykowany jest do produkcji wyborów szklanych. Stosowany jako rozdzielacz, nie pozostawia wtrąceń.

Pył korkowy w modelarstwie

Posypka korkowa sprawdza się w modelarstwie kolejowym, deweloperskim, architektonicznym i historycznym. Po pomalowaniu farbami akrylowymi świetnie imituje piasek, kamienie, tłuczeń kolejowy i tereny zielone.

Pył korkowy w działaniach artystycznych

Pył korkowy stosowany jest jako imitacja piasku w scenografiach, dekoracjach florystycznych oraz innych artykułach ozdobnych, w których niezbędne są wysokiej jakości, naturalne wypełniacze.

Pył korkowy jako źródło energii odnawialnej

Pył korkowy 0,1 – 0,2 mm to biomasa o dobrej wartości opałowej. Mielony korek powstaje z surowca odnawialnego, a jego produkcja nie jest szkodliwa dla środowiska, dzięki temu to dobry wybór dla osób, które poszukują ekologicznych rozwiązań energetycznych.

Parametry produktu:

Frakcja ziaren: 0,1 - 0,2 mm
Gęstość: 140 - 150 kg/m3

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium