Pył korkowy 0,1 - 0,2mm (proszek korkowy) - 1 kg (5 litrów)

Dostępność: duża ilość
Czas dostawy: 2 dni robocze Przewidywany czas dostawy jest podany indywidualnie dla każdego produktu. Jeśli zależy Ci na dokładnej informacji o czasie dostawy interesującego Cię produktu, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie
Kod produktu:
PK050
Cena: 39,90 zł / kpl.
  Cena za kg = 39,90 zł
39.90
ilość kpl.

Ocena 4.1 ( 40 ocen)

Opis

Pył korkowy 0,1 – 0,2 mm to surowiec pozyskiwany w sposób zrównoważony. Do jego wytworzenia wykorzystuje się najczęściej odpady powstałe przy produkcji zatyczek, dzięki czemu to materiał w pełni ekologiczny i odnawialny. Mielony korek ma zalety korka naturalnego. Pył korkowy jest elastyczny, bezzapachowy, a także nie przepuszcza dźwięków i prądu. Odznacza się właściwościami termoizolacyjnymi. Jest odporny na działanie promieniowania UV i korozję biologiczną.

Produkt gotowy do zakupu w wielokrotnościach 1 kg.

Główne zastosowania mielonego korka 0,1 – 0,2 mm:

Mielony korek do kulek proteinowych pop-up (pływaków)

Pył korkowy o średnicy ziaren mniejszej niż 0,5 mm przeznaczony jest do sporządzania wysokiej jakości zanętowych kulek proteinowych na karpie (cork balls).

Materiał zwiększający izolacyjność tynków budowlanych

Pył korkowy 0,1 – 0,2 mm dodawany jest do tynków budowlanych w celu zwiększenia właściwości akustycznych i termoizolacyjnych ścian.

Posypka korkowa do makiet, dioram i szopek bożonarodzeniowych

Pył korkowy 0,1 – 0,2 mm nadaje się do malowania, dzięki czemu świetnie sprawdza się w modelarstwie. Doskonale imituje tłuczeń kolejowy, tereny zielone oraz żwirowane ścieżki.

Zasypywanie form w przemyśle szklarskim

Pył korkowy o wielkości 0,2 – 0,5 mm wykorzystywany jest jako rozdzielacz przy produkcji wyrobów szklanych.

Piasek korkowy do dekoracji i scenografii

Pył korkowy doskonale sprawdza się jako imitacja piasku w scenografiach teatralnych, a także jako wypełnienie dekoracji florystycznych.

Biomasa w energetyce

Pył korkowy o frakcji poniżej 0,25 mm wykorzystywany jest jako źródło energii odnawialnej. Mielony korek to surowiec o stosunkowej dużej wartości opałowej, pozyskiwany w sposób zrównoważony.

Parametry produktu:

Frakcja ziaren: 0,1 - 0,2 mm

Gęstość: 140 - 150 kg/m3

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium